Znakomity występ reprezentanta Polski. Asysta i tytuł piłkarza meczu po cennej wygranej

Marcin Bulanda / PressFocus
Mateusz Wieteska minionego lata zamienił Legię Warszawa na francuskie Clermont. Reprezentant Polski z pewnością ma powody do zadowolenia po niedzielnym meczu Ligue 1 z Ajaccio. Zaliczył asystę, a "L'Equipe" wybrało go najlepszym piłkarzem spotkania.
25-latek od czasu transferu ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce Clermont. Jak dotąd w każdym kolejnym meczu Ligue 1 grał przez pełne 90 minut. W niedzielne popołudnie nie było inaczej.
Tym razem zespół Wieteski mierzył się na wyjeździe z ostatnio w tabeli Ajaccio. Goście wyszli na prowadzenie w 11. minucie za sprawą Kyela. W drugiej części spotkania na 1:1 trafił Avinel.
Wiele wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem. W 89. minucie Clermont miało jednak rzut wolny, a dośrodkowanie trafiło do Wieteski, który pod bramką rywali zachował się znakomicie.
Polak zgrał futbolówkę do Elbasana Rashaniego i zaliczył asystę przy golu tego ostatniego. W doliczonym czasie gry rywali dobił jeszcze Jodel Dossou.
Dobra gra Wieteski nie uszła uwadze dziennikarzy. "L'Equipe" przyznało Polakowi siódemkę w dziesięciostopniowej skali. Wybrano go na dodatek najlepszym zawodnikiem całego spotkania.
Stopera doceniono nie tylko za asystę, ale też za bardzo pewną grę w obronie. Choć obrońca nie zagrał ani minuty podczas wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski, to wydaje się przybliżać do wyjazdu na mundial. Szczególnie wobec kontuzji Kamila Glika, o której więcej piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik02 Oct 2022 · 21:25
Źródło: L'Equipe/Sport.pl