Znamy dwóch kolejnych uczestników mundialu. Mohamed Salah nie pojedzie na mistrzostwa

Poznaliśmy dwóch kolejnych uczestników tegorocznych mistrzostw świata. Ghana wyeliminowała Nigerię, a Senegal uporał się z Egiptem.
Egipt przystąpił do tego starcia z jednobramkową zaliczką. W pierwszym meczu decydującą bramkę zdobył Saliou Ciss, który trafił do własnej siatki.
Egipcjanie chcieli się zrewanżować za niedawny finał Pucharu Narodów Afryki. W decydującym meczu Turnieju Senegalczycy wygrali po serii rzutów karnych.
Dziś Senegal błyskawicznie odrobił straty z pierwszego spotkania. Do siatki w 3. minucie trafił Boulaye Dia.
Kolejne minuty nie były już tak interesujące. Obie drużyny miały problem z kreowaniem sytuacji, przedostaniem się pod pole karne rywali. Strzał Boulaye Dii był ostatnim celnym uderzeniem oddanym w trakcie 90 minut. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięć. O zwycięstwie i awansie musiał przesądzić konkurs rzutów karnych.
Już w pierwszej serii pomylili się zawodnicy z obu reprezentacji. Najpierw z jedenastu metrów piłki do siatki nie posłał Kalidou Koulibaly, później Mohamed Salah. W drugiej serii również nie padł żaden gol. Zawodnicy mieli spory problem z oddawaniem strzałów ze względu na lasery używane przez kibiców.
Ostatecznie wygrał Senegal. Bohaterem serii jedenastek został Edouard Mendy, który obronił uderzenie Mostafy Mohameda.
Po raz pierwszy od 2006 roku na mundialu nie ujrzymy za to Nigerii. Zremisowała ona 1:1 z Ghaną, która awansowała ze względu na większą liczbę bramek wyjazdowych. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dziś na listę strzelców wpisali się Thomas Partey i William Troost-Ekong.