Znamy komplet francuskich pucharowiczów! Dramaturgia w ostatniej kolejce Ligue 1 [WIDEO]

Foto LIONEL URMAN/SIPA/PressFocus
Rennes i Nicea uzupełniły grono zespołów, które będą reprezentować Francję w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów. Bohaterem ostatniej kolejki sezonu Ligue 1 zostali napastnicy: Serhou Guirassy oraz Andy Delort.
Przystępując do ostatniej serii gier, czwarte w tabeli francuskiej ekstraklasy Rennes potrzebowało remisu, by zapewnić sobie awans do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy. Co więcej, ekipa z Bretanii wiedziała, że jeśli zwycięży na wyjeździe ustępującego mistrza Francji z Lille, a w którymś z równolegle rozgrywanych meczów porażkę poniesie Monaco lub Olympique Marsylia, podopieczni Bruno Genesio zakończą sezon na premiowanym startem przynajmniej w kwalifikacjach do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów podium.
Sprawy skomplikowały się dla Rennes na początku dzisiejszego spotkania. W 11. minucie gola dla Lille strzelił Timothy Weah.
Goście odpowiedzieli pod koniec pierwszej połowy, kiedy bramkę zdobył dla nich Benjamin Bourigeaud.
Kolejne trafienie zadali gracze Jocelyna Gourvenneca. W 88. minucie do siatki raz jeszcze trafił Weah. Rennes zdążyło odpowiedzieć jednak w doliczonym czasie gry. Dośrodkowanie Adriena Trufferta zamienił na kluczowego gola rezerwowy Serhou Guirassy, który wprowadził tym samym Rennes do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy.
Stawkę przyszłorocznych pucharowiczów skompletowała Nicea, która wystąpi latem w fazie play-off o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.
Biorąc pod uwagę spodziewaną przegraną Strasbourga w Marsylii (0:4), ekipa z Lazurowego Wybrzeża, która dwa tygodnie temu uległa w finale Pucharu Francji niżej notowanemu w lidze Nantes (0:1), potrzebowała na finiszu sezonu remisu w wyjazdowym meczu z zajmującym miejsce w środku tabeli Reims, by zakończyć rozgrywki na piątej lokacie w klasyfikacji.
Podopieczni Christophera Galtier już na początku spotkania sensacyjnie dali sobie strzelić na Stade Auguste-Delaune dwie bramki. Wynik meczu otworzył łączony z letnim transferem do Newcastle United Hugo Ekitike.
Nicea odwróciła losy spotkania dopiero w ostatnim kwadransie gry. Hat-trickiem błysnął wtedy najlepszy strzelec OGC - Andy Delort.
Rezerwowym bramkarzem Nicei był w zakończonym sezonie wypożyczony z Paris Saint-Germain Marcin Bułka.
Wojciech_Falenta 21 May 2022 · 22:52