Znany klub kusi Diego Costę. Napastnik otrzymał propozycję dwuletniej umowy

Znany klub kusi Diego Costę. Napastnik otrzymał propozycję dwuletniej umowy
Joaquin Corchero / Cordon Press / PressFocus
Odkąd Diego Costa zimą rozstał się z Atletico Madryt, wciąż pozostaje bez klubu. Według dziennikarzy "Goal.com" napastnik otrzymał propozycję przejścia do Benfiki Lizbona.
Diego Costa poprosił minionej zimy o rozwiązanie umowy z Atletico Madryt. Snajper nie zdecydował się na dołączenie do żadnego innego zespołu, choć był kuszony między innymi przez kluby z Brazylii.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według dziennikarzy "Goal.com" 32-latek woli jednak pozostać w Europie. Być może wkrótce zasili szeregi Benfiki Lizbona, która szuka nowego napastnika.
"Orły" w tym sezonie spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zajmują dopiero czwarte miejsce w ligowej tabeli, a do lokalnego rywala, Sportingu, tracą aż 16 punktów.
Włodarze zespołu chcieliby sprowadzić doświadczonego piłkarza, który podniósłby jakość drużyny. Costa w Lizbonie może liczyć na dwuletni kontrakt.
Portugalczycy oferują napastnikowi zarobki w wysokości trzech milionów euro rocznie. Kolejne trzy miliony euro 32-latek ma dostać za samo podpisanie umowy.
W sezonie 2020/2021 Diego Costa rozegrał siedem spotkań w La Liga. W tym czasie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. "Transfermarkt" wycenia go na 10 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik08 Mar 2021 · 21:50
Źródło: goal.com

Przeczytaj również