Dramat polskich żużlowców w finale mistrzostw świata! Upadek w decydującym biegu [WIDEO]

Marcin Karczewski/Pressfocus
Polska zajęła drugie miejsce w zawodach Speedway of Nations. Nasi zawodnicy mogą mówić o gigantycznym pechu, ponieważ w decydującym biegu żużlowych mistrzostw świata upadł Maciej Janowski.
Polacy po wczorajszych zmaganiach byli liderami klasyfikacji generalnej. W sobotę biało-czerwoni wygrali wszystkie swoje biegi, zdobywając aż 40 punktów. Druga w tabeli Wielka Brytania zgromadziła 30 oczek.
Dziś niestety Polacy zaczęli od porażki w pierwszym wyścigu. Bartosz Zmarzlik przyjechał na metę jako pierwszy, ale ostatni był Maciej Janowski i Wielka Brytania wygrała 5:4, zmniejszając stratę w klasyfikacji ogólnej.
Jeszcze gorzej Polacy zapunktowali w starciu z Duńczykami. Leon Madsen wyprzedził Zmarzlika i Janowskiego.
Dopiero w dwóch kolejnych biegach Polacy pokazali klasę. Nasza reprezentacja prowadzona przez Bartosza Zmarzlika zdobyła 21 punktów, rywalizując z Łotwą, Australią i Francją. To pozwoliło biało-czerwonym awansować do finału Speedway of Nations.
W finale Polacy mierzyli się z Wielką Brytanią. Biało-czerwoni jechali po pewne zwycięstwo, ale Maciej Janowski upadł i nawet to, że Zmarzlik dojechał na metę jako pierwszy, nie wystarczyło do pierwszego triumfu w historii. Po 32 latach na żużlowy tron wrócili Brytyjczycy.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 19:18
Źródło: Twitter