Żużel. BETARD Sparta Wrocław pokonała Motor Lublin 55:35 w pierwszym spotkaniu, nowego sezonu PGE Ekstraligi.

PGE Ekstraliga rozpoczęła sezon. BETARD Sparta Wrocław z pierwszym zwycięstwem
asinfo.pl
BETARD Sparta Wrocław pokonała Motor Lublin 55:35 w pierwszym spotkaniu nowego sezonu PGE Ekstraligi.
Najwięcej punktów - po dwanaście - w premierowej potyczce zdobyli Maksym Drabik i Gleb Chugunov.
W zespole gości zadebiutował Jarosław Hampel, który zdołał zdobyć siedem punktów. - Brakowało mi szybkości. O ile starty miałem dobre, to na dystansie nie miałem mocy - powiedział po zawodach Hampel.
Kluczowe wyścigi:
Bieg 1: Świetny start Jarosława Hampela, który na starcie objął prowadzenie. Max Fricke usiłował dogonić Polaka, jednak bezskutecznie. Maciej Janowski trzeci, Grigorij Laguta czwarty.
Bieg 3: Mikkel Michelsen prowadził przez pierwsze okrążenie, jednak wyprzedził go Tai Woffinden, który wygrał wyścig z dużą przewagą. Daniel Bewley usiłował walczyć o trzecią pozycję z Jakubem Jamrógiem.
Bieg 4: Dobry start pary gospodarzy. Maksym Drabik wysunął się na prowadzenie i z dużą przewagą wygrał rywalizację. Przemysław Liszka przez cały wyścig bronił się przed atakami Mateja Zagara.
Bieg 12: Dobry start Gleba Chugunova. Tuż za pierwszym łukiem, Maciej Janowski przedarł się z ostatniej na pierwszą pozycję, tym samym zapewniając gospodarzom podwójną wygraną.
Bieg 13: Dobry start Maksyma Drabika, który do końca bronił pierwszej pozycji przed Mikkelem Michelsenem. Tai Woffinden przez cały wyścig znajdował się na ostatniej pozycji, jednak na ostatnich metrach udało mu się wyprzedzić Grigorija Lagutę.
Maciej Pietrasik12 Jun 2020 · 20:34