Żużel. Kapitalna jazda Artioma Łaguty nie wystarczyła. Włókniarz Częstochowa rozbił GKM Grudziądz

asinfo.pl
Eltrox Włókniarz Częstochowa pokonał u siebie MRGARDEN GKM Grudziądz 53:37 w zaległym spotkaniu, inauguracyjnej kolejki PGE Ekstraligi.
Mecz pierwotnie miał odbyć się w piątek, ale z powodu złego stanu toru, po obfitych opadach deszczu, został przełożony na poniedziałek.
Najwięcej punktów w Częstochowie zdobył Artiom Łaguta (18), ale nie pomogło to jego drużynie w uniknięciu porażki.
Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Leon Madsen, który przywiózł na metę 12 punktów.
W następnej rundzie Włókniarz pojedzie w Zielonej Górze, a GKM podejmie u siebie ROW Rybnik.
Najciekawsze biegi:
Bieg 1 - Madsen na drugim łuku pierwszego okrążenia z łatwością miną parę GKM-u, którzy na tasie nie mieli żadnych czas z gospodarzami.
Bieg 3 - Łaguta wystrzelił ze startu i nikt nie był mu w stanie zagrozić do końca wyścigu. Rosjanin przyjechał na metę przed pozostałą trójką z ogromną przewagą.
Bieg 5 - Przedpełski wygrał start, ale momentalnie do kolegi z zespołu dojechał Lindgren. Do końca wyścigu ładna jazda parą żużlowców Włókniarza.
Bieg 9 - Madsen najszybciej dojechał do pierwszego łuku i tylko powiększał dystans nad drugim Pedersenem.
Bieg 13 - Łaguta jest dziś perfekcyjny. Od samego początku przewodził stawce i samotnie wjechał na metę. Święty występ Rosjanina.