Zwrot akcji ws. Drągowskiego! Southampton zrezygnowało z Polaka, jest nowy faworyt do transferu [NASZ NEWS]

Zwrot akcji ws. Drągowskiego! Southampton zrezygnowało z Polaka, jest nowy faworyt do transferu [NASZ NEWS]
Fabio Fagiolini/IPA/SIPA/PressFocus
Autor: Tomasz Włodarczyk 16 Cze 2022 | 17:45
Zwrot akcji ws. transferu Bartłomieja Drągowskiego. Z naszych informacji wynika, że polski bramkarz ostatecznie nie trafi do Southampton. Jest nowy faworyt do jego pozyskaniia.
Rozmowy Southampton z Bartłomiejem Drągowskim trwały od kilku tygodni. "Święci" chcieli sprowadzić reprezentanta Polski, jednak w ostatnim czasie postanowili zrezygnować z tego ruchu. Jedną z przyczyn są regulacje transferowe obowiązujące w Wielkiej Brytanii - piłkarz ma 13 na 15 punktów zgodnie z kryteriami Governing Body Endorsement (GBE), co jest niewystarczającym wynikiem w kontekście otrzymania pozwolenia o pracę.
Dalsza część tekstu pod wideo
Z tego powodu także przenosiny do Bournemouth mogą okazać się niemożliwe, lecz beniaminek Premier League nadal jest zainteresowany Drągowskim i możliwe, że jeśli będzie zdeterminowany, to przez odwołanie w FA, wywalczyłby pozwolenie na pracę "Drążka". Kolejnym klubem, który myśli o transferze bramkarza, jest OGC Nice, jednak to nie Francuzi są na pole position w wyścigu o 24-latka.
Według naszych informacji najpoważniejszym kandydatem jest obecnie Espanyol Barcelona. Drużyna z Katalonii rozpoczęła rozmowy z Fiorentiną ws. transferu Drągowskiego.
Dla bramkarza byłaby to szansa na regularne występy w jednej z najlepszych europejskich lig, ponieważ podstawowy zawodnik na tę pozycję, Diego Lopez, wraz z końcem czerwca opuści zespół z Estadi Cornella-El Prat. Hiszpański klub szuka podstawowego bramkarza i widzi go w osobie reprezentanta Polski.
Więcej na temat przyszłości Drągowskiego porozmawiamy w "Oknie Transferowym" na kanale Meczyki na YouTubie.
author picture

Tomasz Włodarczyk

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: własne

Dyskusja 33