Legia. Zwrot w sprawie Michała Karbownika! Ma zostać piłkarzem Premier League [NASZ NEWS]

Michał Karbownik jak Jakub Moder! Wyjedzie do Premier League [NASZ NEWS]
Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Jak ustaliliśmy, Michał Karbownik zostanie piłkarzem Brighton. Podobnie jak Jakub Moder. Klub Premier League bierze więc dwóch zdolnych Polaków w tym samym czasie i na bardzo podobnych zasadach.
Transfer Karbownika to prawdziwy rollercoaster. Bardzo długo był łączony z Napoli. Ale im dłużej trwało okno transferowe, tym dalej było od klubu z miasta Wezuwiusza. W końcu do Legii zgłosiła się Parma i te rozmowy trwały od piątku, ale negocjacje nie zakończyły się sukcesem.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wydawało się więc, że Karbownik zostanie w klubie do zimy. Tymczasem przed chwilą z bardzo wiarygodnego źródła (potem jeszcze z dwóch kolejnych) usłyszeliśmy, że Polak jednak zostanie sprzedany już teraz. I to do tego samego klubu co Jakub Moder, czyli Brighton! Rozmowy zakończyły się sukcesem.
Mało tego, transakcja ma wyglądać bardzo podobnie. Legia dostanie ponad 5,5 miliona euro gotówki, ale piłkarz zostanie do niej od razu wypożyczony. Brighton będzie mogło go przejąć już zimą po dopłaceniu bonusów.
Dodatkowo, nawet jeśli Brighton nie przejmie go w połowie sezonu, Legia i tak będzie miała zapisane rozmaite premie, które mogą kwotę transferu powiększyć. Ma także zagwarantowany procenty od kolejnego transferu.
To dość podobnie jak w przypadku Modera, którego transfer w całości jest wyceniany na 11 milionów euro + premie. „W całości” to ważne stwierdzenie, bo 11 milionów to dla Lecha Poznań nie pieniądze z góry, ale właśnie po łatwiejszych/gwarantowanych bonusach. Po spełnieniu trudniejszych (np. gra w europejskich pucharach) więcej.
Według naszej wiedzy klub z Wielkopolski ma otrzymać od razu w granicach 10 milionów lub mniej - ale tu nasze źródła podają różne kwoty. Lechowi (i każdemu innemu klubowi) oczywiście na rękę jest podawać jak najwyższe sumy. To umacnia ich pozycję negocjacyjną przy kolejnych transferach. Można też pochwalić się nowym rekordem. Bez dostępu do dokumentów trudno jednak ustalić faktyczne liczby...
To w tym momencie jest jednak mniej istotne. Moder i Karbownik zostaną najwcześniej za kilka miesięcy, a najpóźniej w przyszłym sezonie klubowymi kolegami. I obaj na pewno odchodzą za poważne pieniądze.
Zarówno transfer Modera jak i Karbownika ma zostać potwierdzony jutro, po badaniach medycznych w Niemczech.

Przeczytaj również