Zwycięska porażka Walijczyków! Wywalczyli awans, chociaż przegrali z Włochami [WIDEO]

Walia przegrała z Włochami 0:1. Obie drużyny mogą być jednak zadowolone, ponieważ wywalczyły awans do 1/8 finału mistrzostw Europy.
TUTAJ przeczytasz multirelację ze spotkań grupy A.
Włosi jeszcze przed pierwszym gwizdkiem mieli pewny awans z grupy. Roberto Mancini pozwolił sobie zatem na spore rotacje. W składzie nie znaleźli się m.in. Lorenzo Insigne, Manuel Locatelli czy Ciro Immobile.
W pierwszej połowie drugi garnitur "Azzurrich" i tak zdołał zdominować rywali. Najpierw szanse na otworzenie wyniku spotkania zmarnowali Andrea Belotti i Federico Chiesa.
Dopiero w 39. minucie Matteo Pessina zdołał trafić do siatki. Pomocnik wykorzystał precyzyjną centrę od rekonwalescenta - Marco Verrattiego.
Od 56. minuty Walijczycy grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul na Federico Bernardeschim ujrzał Ethan Ampadu.
Mimo kilkudziesięciu gry w przewadze, Włosi nie forsowali tempa. Gra toczyła się głównie po obwodzie. W końcu sędzia zagwizdał po raz ostatni, pieczętując zwycięstwo gospodarzy z Rzymu 1:0. W tym roku ekipa Roberto Manciniego jeszcze nie straciła gola.
Włosi z kompletem zwycięstw wyszli z pierwszego miejsca w grupie A. Walijczycy uplasowali się na drugiej lokacie. Gareth Bale i spółka zgromadzili tyle samo punktów, co Szwajcarzy, ale mogli się pochwalić lepszym bilansem bramkowym.
Adam Kłos20 Jun 2021 · 19:50