Zwycięstwo Juventusu na własnym boisku! Czyste konto Szczęsnego, powrót Milika do gry [WIDEO]

Juventus pokonał Hellas Verona w 28. kolejce Serie A. Turyńczycy na własnym boisku wygrali 1:0.
Od pierwszej minuty na murawie grało trzech reprezentantów Polski. W składzie Hellasu znalazł się Paweł Dawidowicz, a Massimiliano Allegri wystawił Wojciecha Szczęsnego i wracającego po kontuzji Arkadiusza Milika.
Szczęsny już w 3. minucie uratował "Juve" przed utratą bramki. Golkiper złapał futbolówkę uderzoną przez Ondreja Dudę.
W 11. minucie Moise Kean spróbował przeprowadzić indywidualną akcję na prawym skrzydle. Reprezentanta Włoch skutecznie zatrzymał dobrze ustawiony Dawidowicz. Chwilę później Juan Cuadrado zacentrował z rzutu rożnego, a Gleison Bremer niecelnie główkował.
W 23. minucie Cuadrado podszedł do rzutu wolnego, po czym przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą Arkadiusz Milik został sfaulowany przed szesnastką Hellasu. Tym razem wolnego wykonał Danilo, który huknął w spojenie bramki. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
W 55. minucie Juventus otworzył wynik meczu. Moise Kean odnalazł się w polu karnym i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.
Po godzinie gry Angel Di Maria zmienił Arkadiusza Milika. Polski napastnik zanotował dość skromny występ, nie oddał strzału, ale wygrał sześć z dziewięciu pojedynków i miał jedno kluczowe podanie.
W ostatnim fragmencie spotkania Hellas miał problem z tworzeniem sytuacji pod bramką Szczęsnego. W 87. minucie Federico Gatti mógł podwyższyć prowadzenie, ale oddał niecelny strzał.
Juventus wygrał i zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli. Hellas znajduje się na 18. lokacie, tracąc pięć punktów do bezpiecznej strefy.