Zwycięstwo Łudogorca, Góralski na ławce, grał Świerczok

Shutterstock
Łudogorec Razgrad wygrał u siebie z Wereją Stara Zagora 2:1 (0:1) w piątkowym meczu ósmej kolejki rozgrywek bułgarskiej Parva Ligi.
Na obiekcie obrońców tytułu zawody z ławki rezerwowych rozpoczęli Jacek Góralski i Jakub Świerczok. Napastnik reprezentacji Polski piętnaście minut po zmianie stron zastąpił Brazylijczyka Gustavo Campanharo.
Przyjezdni objęli prowadzenie pięć minut przed przerwą, kiedy to na listę strzelców wpisał się Anton Ognjanow. Wyrównał dwanaście minut przed końcem Anton Niediałkow, a cztery minuty później losy konfrontacji rozstrzygnął Marcelinho.
Dzięki piątej wygranej w sezonie podopieczni Paulo Autuoriego awansowali na drugie miejsce w tabeli. Prowadzący i niepokonany wciąż Lewski Sofia ma dwa punkty przewagi nad aktualnymi mistrzami Bułgarii. Wereja po szóstej porażce nadal zamyka klasyfikację.