Zwycięstwo Polaków na koniec pierwszej fazy Ligi Narodów. Przypieczętowali drugie miejsce w tabeli [WIDEO]

Piotr Matusewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy w ostatnim meczu fazy zasadniczej Ligi Narodów odniosła pewne zwycięstwo nad Słowenią. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali rywali w czterech setach. Dzięki temu zajęli drugie miejsce w tabeli.
"Biało-Czerwoni" w całych rozgrywkach ponieśli zaledwie dwie porażki - z Włochami oraz Iranem. W większości spotkań odnosili pewne zwycięstwa. Tak było też w niedzielę, na zakończenie pierwszej fazy Ligi Narodów.
Polacy w Gdańsku rywalizowali ze Słoweńcami. Rywale musieli wygrać za trzy punkty, aby wywalczyć awans do turnieju finałowego. W pierwszej partii byli jednak tylko tłem dla naszych zawodników.
Od początku w ataku znakomicie prezentował się Semeniuk, Polacy znakomicie grali też w bloku i posyłali mocne serwisy. W efekcie rozbili Słoweńców aż 25:14, zapisując na konto seta otwarcia.
Później rywalizacja była już zdecydowanie bardziej wyrównana. W drugiej odsłonie to Słoweńcy prowadzili przez większość czasu. Końcówka należała jednak do "Biało-Czerwonych", którzy zwyciężyli 25:23.
W efekcie Słowenia straciła szanse na awans do turnieju finałowego, ale nie zamierzała odpuszczać tego spotkania. Było to widać w trzecim secie, który został wygrany przez rywali do 23.
W czwartej partii Polacy znów całkowicie zdominowali jednak rywali. Zwyciężyli do 17, pieczętując wygraną w całym meczu i kończąc całe rozgrywki na drugim miejscu w tabeli.

Polska - Słowenia 3-1 (25:14, 25:23, 23:25, 25:17)