Zwycięstwo Polski w Lidze Narodów! Nasi siatkarze zdemolowali rywali

Pressfocus/Adam Starszynski
Polska zanotowała ósme zwycięstwo w tegorocznej lidze narodów. Nasi siatkarze w trzech setach pokonali Kanadyjczyków.
"Biało-Czerwoni" szukali powrotu na zwycięskie tory. W poprzednim spotkaniu Polacy doznali bolesnej porażki z Brazylią. Vital Heynen nie decydował się dziś zatem na żadne eksperymenty. Na parkiet wyszła najlepsza możliwa szóstka zawodników.
Pierwszy skład szybko zabrał się do roboty. W pierwszym secie z doskonałej strony zaprezentował się Wilfredo Leon, który zanotował kilka asów serwisowych. Dobrze pod siatką pracowali także Bartosz Kurek i Michał Kubiak. Pierwszego seta Polacy wygrali do 22.
Drugi set był bardzo wyrównany. Obie drużyny szły punkt za punkt, Kanadyjczycy prowadzili nawet 19:17. W decydującym momencie na wyżyny swoich umiejętności wspiął się Leon, który zanotował dwa asy serwisowe z rzędu. To pozwoliło wygrać seta wynikiem 25:22.
W trzecim secie Polacy szybko objęli prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wynikiem 8:4. W kolejnych minutach dobrze na parkiecie czuli się Kurek i Leon, którzy kolekcjonowali punkty. Piotr Nowakowski zakończył mecz skutecznym atakiem.
Jutro Polska zagra z Japonią. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.
Polska - Kanada 3:0 (25:22, 25:22, 25:19)
Adam Kłos15 Jun 2021 · 19:39