Zwycięstwo Realu Madryt, wejście smoka Radamela Falcao! "Królewscy" na czele ligi hiszpańskiej [WIDEO]

Real Madryt odniósł zwycięstwo w 13. kolejce ligi hiszpańskiej. Podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 2:1 z Rayo Vallecano.
"Królewscy" objęli prowadzenie w 15. minucie. Vinicius Junior dostał piłkę z głębi pola, podał do Marco Asensio, a ten asystował przy trafieniu Toniego Kroosa.
W 24. minucie sam Asensio mógł się wpisać na listę strzelców. Strzał Hiszpana został jednak obroniony przez Stole Dimitrievskiego. W 39. minucie Karim Benzema podwyższył prowadzenie Realu. Francuz zdobył już dziesiątą ligową bramkę w tym sezonie.
Po przerwie Asensio wyszedł sam na sam z Dimitrievskim. Skrzydłowy madrytczyków był zmuszony oddać strzał słabszą nogą, z którym bez problemów poradził sobie golkiper Rayo.
W 51. minucie Vinicius przeprowadził niesamowitą akcję indywidualną. Brazylijczyk przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, żaden z rywali nie potrafił odebrać mu piłki. Jeden z obrońców zablokował jednak strzał skrzydłowego.
Rayo zdobyło bramkę kontaktową za sprawą Radamela Falcao. "El Tigre" w 69. minucie pojawił się na murawie, a w 77. świetnie wywalczył pozycję w polu karnym i głową pokonał Thibauta Courtois. Niestety, chwilę później Kolumbijczyk został zmieniony z powodu kontuzji.
Ostatecznie Real wygrał 2:1, dzięki czemu zajmuje obecnie fotel lidera ligi hiszpańskiej. Rayo jest szóste.
Adam Kłos06 Nov 2021 · 22:50