Zwycięstwo Sevilli FC w derbach Andaluzji

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Sevilla FC pokonała Granada CF 2:0 (2:0) w ostatnim sobotnim meczu 21. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan prowadzenie gospodarzom derbów Andaluzji zapewnił po jedenastu minutach gry uderzeniem głową Luuk de Jong. Holendrowi dośrodkował precyzyjnie w pole karne Jesus Navas.
Jedenaście minut przed przerwą podwyższył technicznym strzałem Duran Nolito, którego świetnie wypatrzył podaniem w pole karne rozprowadzający akcję Sergio Reguilon.
Podopieczni Julena Lopeteguiego po zmianie stron pilnowali już korzystnego wyniku i po jedenastym zwycięstwie w sezonie awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Lokalni rywale doznali czwartej porażki w pięciu ostatnich spotkaniach i spadli na dwunastą lokatę w klasyfikacji.