Zwycięstwo Valencii! AS Roma zdobyła trzy punkty w Moskwie [WIDEO]

EFECREATA.COM/Shutterstock
W pierwszych środowych meczach Ligi Mistrzów AS Roma pokonała na wyjeździe z CSKA Moskwa 2:1, a Valencia wygrała na własnym boisku z Young Boys Berno 3:1 .
Po pierwszej połowie "Nietoperze" z Walencji prowadziły 2:1. Wynik spotkania otworzył Santi Mina, który w 14. minucie dobił piłkę, która chwilę wcześniej odbiła się od słupka bramki rywali.
W 37. minucie goście wyrównali za sprawą Assale, który przymierzył tuż przy słupku. Valencia wyszła na prowadzenie jeszcze przed przerwą, gdy drugie trafienie w tym meczu zanotował Mina.
W drugiej połowie Valencia dobiła rywali za sprawą Solera, który w 56. minucie ustalił wynik spotkania na 3:1.
Goście od 77. minuty mieli utrudnione zadanie, by dogonić rywali. Za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Sekou Sanogo Junior.
W tabeli grupy H Valencia CF jest druga, ma na koncie pięć punktów. Young Boys Berno zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem jednego punktu.

***
Spotkanie w Moskwie udanie rozpoczęło się dla gości. Bramkę dla ekipy z Rzymu zdobył Kostas Manolas. Grek wygrał pojedynek o piłkę po rzucie rożnym i dał w ten sposób prowadzenie swojej drużynie.
Po przerwie piłkarze CSKA doprowadzili do wyrównania, gdy Sigurdsson zaskoczył golkipera rywali. Gospodarze jednak od 56. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Magnusson. AS Roma szybko wykorzystała przewagę i po trzech minutach trafił Pellegrini. Wynik spotkania już do końca nie uległ zmianie.
Podopieczni Eusebio di Francesco są liderem grupy G i mają na koncie dziewięć punktów. Zespół ze stolicy Rosji z dorobkiem czterech "oczek" plasuje się na trzeciej pozycji.
Daniel Makarewicz07 Nov 2018 · 20:45