Zwycięstwo Wisły Kraków w hicie Fortuna 1. Ligi! Arka Gdynia kończyła mecz w dziewiątkę [WIDEO]

Wisła Kraków odniosła zwycięstwo w hicie Fortuna 1. Ligi. Podopieczni Jerzego Brzęczka wygrali 1:0 z Arką Gdynia.
Przed dzisiejszym meczem obie drużyny miały na koncie po cztery punkty. W pierwszych dwóch kolejkach Arka pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała i zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec. Z kolei Wisła rozpoczęła sezon od remisu z Sandecją Nowy Sącz, żeby przed tygodniem wygrać przeciwko Resovii Rzeszów.
Dziś "Biała Gwiazda" jako pierwsza mogła stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. W 4. minucie Michael Pereira posłał mocną centrę z rzutu wolnego, po której piłka jednak nie została zgrana przez żadnego z zawodników Wisły.
W szeregach Arki aktywny od samego początku był Mateusz Stępień. Z jego próbami indywidualnych akcji radził sobie jednak Joseph Colley.
W 25. minucie Christian Aleman obejrzał czerwoną kartkę. Zawodnik Arki dał się sprowokować rywalom i wyleciał z boiska za uderzenie w plecy Ivana Balty.
Po czerwonej kartce Alemana kolejne minuty należały jednak do Arki. Zespół grający w dziesiątkę częściej gościł pod bramką Wisły, chociaż nie zdołał stworzyć akcji, po której piłka wylądowałaby w siatce. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W 58. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Michał Marcjanik zagrał piłkę ręką w swojej szesnastce. Zawodnik Arki wyleciał z boiska po obejrzeniu drugiej żółtej kartki. Z kolei jedenastkę na bramkę zamienił Michał Żyro.
Arka grająca w dziewiątkę już nie zdołała stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Mikołaja Biegańskiego. Z kolei w 82. minucie Żyro mógł skompletować dublet. Tym razem z uderzeniem napastnika poradził sobie jednak Kacper Krzepisz.
Wisła ostatecznie wygrała 1:0 i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Arka jest dziewiąta.
Adam Kłos30 Jul 2022 · 19:29