Francja

Brak absencji
Portugalia

Portugalia

Portugalczycy prowadzili z Niemcami już od 15 minuty, ale do przerwy rywale trafili dwukrotnie, a w drugiej połowie dołożyli do tego jeszcze dwa gole, wykorzystując błędy portugalskiej defensywy. Zespół Fernando Santosa zasłużenie przegrał 2:4.
Santos ponownie postawił na tych samych piłkarzy choć tym razem zespół był ustawiony w formacji 4-2-3-1. W drugiej połowie na boisku znów pojawili się Rafa Silva i Renato Sanches, a szczególnie ten drugi zagrał dobre spotkanie i może zagrać teraz w większym wymiarze czasowym. Trzy gole i asystę ma już na koncie Cristiano Ronaldo.
Tak konserwatywny szkoleniowiec jak Fernando Santos może nie dokonać żadnej zmiany w spotkaniu z Francją, mimo słabego występu w poprzednim spotkaniu. Kandydatami do zmiany są jednak zarówno Bernardo Silva, jak i Bruno Fernandes.
Francja

Francja

Francuzi zagrali dużo słabsze spotkanie niż przeciwko Niemcom. Oczywiście znów mieli przewagę, ale byli nieskuteczni i dali się zaskoczyć w końcówce pierwszej połowy. W drugiej zdołali wyrównać, ale to było wszystko na co było ich stać w tym spotkaniu.
Trójkolorowi zagrali w niemal tym samym składzie i ustawieniu co w spotkaniu z Niemcami. Lucas Digne zastąpił na lewej obronie Lucasa Hernandeza. Z dobrej strony pokazał się wprowadzony w drugiej połowie na boisko Ousmane Dembele, który trafił w słupek. Zawodnik Barcelony w końcówce ustąpił jednak miejsce Thomasowi Lemarowi.
Niestety w przypadku Dembele o sobie dała znać znów kontuzja, która po raz kolejny wykluczy gracza Barcelony z ważnego spotkania. Do podstawowego składu powinien wrócić Hernandez, prócz tego nie należy się pewnie spodziewać wielu zmian, bo po remisie z Węgrami Francuzi potrzebują tu korzystnego wyniku, choćby po to by uniknąć możliwego starcia z Anglikami już w 1/8.