Absencje

Mecze bezpośrednie (H2H)

Rosja

Rosja

Rosjanie zdecydowanie poprawili grę, względem tego co prezentowali w pierwszym spotkaniu Euro z Belgią, mieli przewagę we wszystkich statystykach meczowych i zasłużenie wygrali z Finlandią 1:0 dzięki ładnemu golowi Mirańczuka w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.
Trener Stanisław Czerczesow zmienił nie tylko kilku piłkarzy, ale także formację, wracając do ustawienia z trzema środkowymi obrońcami. Na pozycji środkowego obrońcy zagra zwykle grający w środku pola Dmitri Barinov. Strzałem w dziesiątkę okazało się wystawienie Mirańczuka od początku.
Dania

Dania

Duńczycy kompletnie zaskoczyli w pierwszej połowie będąc zespołem zdecydowanie lepszym od Belgii, a Youssuf Poulsen strzelił drugiego najszybszego gola w historii Euro. W drugiej połowie znać o sobie dały zmiany przeprowadzone przez rywali, którzy strzelili dwie bramki i wygrali mecz 2:1.
Nie mając do dyspozycji Christiana Eriksena selekcjoner Danii postanowił zagęścić środek pola wysyłając tam nominalnego prawego obrońcę Daniela Wassa. Właściwe okazało się wystawienie w ataku Daamsgarda, który gola nie zdobył, ale jego pracowitość bardzo się w tym meczu przydała.

0
Solidność Danii tym razem powinna się sprawdzić. Najlepsze jest to, że im rzeczywiście 3 punkty prawdopodobnie dadzą awans :) 2-1
20 cze 2021 | 12:58