Krzysztof Piątek - mecze, statystyki, wiadomości

• Waga 77 kg
KRZYSZTOF PIĄTEK - kariera, statystyki, osiągnięcia, trofea

Początek kariery w Niemczy i Dzierżoniowie

Krzysztof Piątek urodził się 1 lipca 1995 roku, a karierę rozpoczynał w Niemczance Niemcza, aby później przenieść się do Lechii Dzierżoniów, gdzie zadebiutował w III lidze polskiej w wieku 17 lat.

Krzysztof Piątek mecze w Ekstraklasie zaczął rozgrywać od 2012 roku, kiedy to przeniósł się do Zagłębia Lubin. W tym klubie grał przez 4 sezony i był to dla niego początek wielkiej kariery. Nie był on napastnikiem strzelającym gole tak regularnie, jak po transferze do Włoch, ale Piotr Stokowiec, który wtedy prowadził zespół z Dolnego Śląska powiedział, że już wtedy widział w Piątku ogromny potencjał.

Krzysztof Piątek wyróżnia się w Ekstraklasie

Dla Zagłębia Lubin Krzysztof Piątek rozegrał łącznie 84 mecze, w których zdobył 18 goli. W 2016 roku za kwotę 500 tysięcy euro napastnik przeniósł się do Cracovii. Swój pierwszy mecz w barwach „Pasów”, rozegrał 8 września przeciwko Lechii Gdańsk, wchodząc w 71. minucie z ławki rezerwowych.

Dla drużyny ze stolicy Małopolski Piątek rozegrał 65 spotkań w ciągu dwóch sezonów i zdobył 32 gole, co było o wiele lepszym wynikiem od tego w Lubinie. Dobra gra w polskiej Ekstraklasie doprowadziła do tego, że snajperem z Dzierżoniowa zainteresowała się Genoa, grająca na co dzień we włoskiej Serie A.

Przeprowadzka do Włoch i natychmiastowy podbój Serie A

Polski napastnik przeniósł się do Genoi za kwotę 4 milionów euro. Krzysztof Piątek gole w nowych barwach zaczął strzelać już podczas swojego debiutanckiego sparingu przeciwko Val Stubai. W tym spotkaniu Polak zdobył aż 5 bramek i zaliczył asystę. Po wystartowaniu rozgrywek ligowych stał się pierwszym po Andriju Szewczence piłkarzem, który w pierwszych czterech meczach w Serie A zdobył trafił do siatki aż pięć razy.

W swoim pierwszym sezonie na włoskich boiskach, Piątek strzelał gole z niezwykłą regularnością i od razu włączył się do walki o koronę króla strzelców, nawiązując walkę z grającym w Juventusie Turyn Cristiano Ronaldo.

Najdroższy polski piłkarz w historii

Swoją fenomenalną grą Krzysztof Piątek szybko zapracował sobie na kolejny transfer. W barwach Genoi nie pograł nawet przez jeden sezon. 23 stycznia 2019 roku został kupiony przez AC Milan za 35 milionów euro stając się najdroższym polskim piłkarzem w historii.

W barwach „Rossonerich” zadebiutował już trzy dni po transferze, wchodząc na boisko w 72. minucie meczu ligowego przeciwko Napoli. Niedługo musiał czekać również na swojego pierwszego gola. W kolejnym meczu, również przeciwko Napoli, ale tym razem w Pucharze Włoch, Piątek strzelił dwie bramki, które przesądziły o zwycięstwie Milanu.

W dorosłej reprezentacji Polski Krzysztof Piątek zadebiutował 11 października 2018 roku w meczu Ligi Narodów przeciwko Portugalii. Napastnik strzelił w tym meczu jednego gola, ale Polska uległa rywalowi 2:3.

Asysty
{{match.date}} {{match.score}} {{match.minutes_played}} {{(match.subs_on_bench > 0) ? match.subs_on_bench : '-'}} {{(match.substitute_in > 0) ? match.substitute_in : '-'}} {{(match.substitute_out > 0) ? match.substitute_out : '-'}} {{(match.goals > 0) ? match.goals : '-'}} {{(match.assists > 0) ? match.assists : '-'}} {{(match.yellow_cards > 0) ? match.yellow_cards : '-'}} {{(match.second_yellow_cards > 0) ? match.second_yellow_cards : '-'}} {{(match.red_cards > 0) ? match.red_cards : '-'}} Poza kadrą meczową Spędził mecz na ławce rezerwowych
Suma: {{matches_sum.minutes_played}} {{matches_sum.subs_on_bench}} {{matches_sum.substitute_in}} {{matches_sum.substitute_out}} {{matches_sum.goals}} {{matches_sum.assists}} {{matches_sum.yellow_cards}} {{matches_sum.second_yellow_cards}} {{matches_sum.red_cards}}