Fortuna - opis oferty i opinie


0
Głosów: 0
Zagłosuj

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

Rok założenia 1997
Polska licencja
Rejestracja bez dowodu
Zakłady na żywo
Zakłady wirtualne
Transmisje meczów
Opcja cash-out
Zakłady na esport
Obsługa klienta Livechat, formularz kontaktowy
Metody płatności Karta płatnicza, Payu, Tpay, Masterpass, Blik, Skrill, Przelew tradycyjny, wpłata gotówką w punkcie naziemnym
Minimalna wpłata 1 PLN
Minimalna wypłata 0.01 PLN
Minimalna stawka 2 PLN
Rodzaje zakładów SOLO, AKO, Zakłady Systemowe
Rozwiń

Na skróty:

 1. Opis oferty bukmachera i opinia
 2. Bukmacher Fortuna – rejestracja konta
 3. Bukmacher Fortuna - produkty
 4. Zakłady bukmacherskie fortuna - Livebetting
 5. Transmisje meczów na stronie Fortuna online
 6. Co zrobić by móc oglądać spotkania online na stronie Fortuny?
 7. Bukmacher Fortuna - oferta sportów wirtualnych
 8. Bukmacher Fortuna - oferta sportów wirtualnych
 9. Opcje wpłat - Zakłady bukmacherskie Fortuna
 10. Opcje wypłat u bukmachera Fortuna
 11. Obsługa klienta

Fortuna zakłady bukmacherskie online – opis oferty bukmachera i opinia

Fortuna to czeski bukmacher działający na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma znana jest przede wszystkim jako bukmacher naziemny - w całej Polsce posiada niemal 600 punktów przyjmowania zakładów, a na swojej stronie internetowej chwali się zatrudnianiem ponad 1000 pracowników. Od października 2010 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie, co wskazuje na stabilność finansową. Do połowy 2018 roku Fortuna była jedynym polskim bukmacherem obecnym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Na początku 2014 roku Fortuna podpisała umowę o sponsoringu Legii Warszawa. Firma wspiera także kluby piłkarskie GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, Raków Częstochowa, Wigry Suwałki, a także I. ligę piłkarską i amatorskie rozgrywki piłki nożnej sześcioosobowej Playarena.pl. Fortuna jest też głównym sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego 

Fortuna była pierwszą firmą działającą jako bukmacher naziemny, która rozwinęła ofertę online, w tym zakładów Live. Obecnie dostępna jest także specjalna aplikacja Fortuna Mobile, która pozwala na obstawianie za pomocą telefonów komórkowych lub tabletów. 

W listopadzie 2017 roku Fortuna w ramach kampanii Produkt+ podwyższyła limit maksymalnej wygranej na jednym kuponie aż do 601000 tysięcy złotych, a to oznacza, że Firma stała się numerem jeden wśród polskich bukmacherów jeśli chodzi o najwyższą możliwą wygraną. Dla porównania do tej pory gracz stawiający zakład AKO złożony z jednego lub dwóch zdarzeń mógł wygrać jedynie 4000 PLN, a więc limit został podniesiony ponad 150-krotnie. 

Bukmacher Fortuna – rejestracja konta

Konto regularne

Aby zarejestrować konto Bukmachera można skorzystać z dwóch opcji: można udać się do punktu naziemnego wraz z dowodem i numerem konta bankowego albo wypełnić formularz online, w którym oprócz swoich danych osobowych trzeba będzie wysłać skan dowodu osobistego. Następnie formularz przechodzi weryfikację, która zwykle trwa kilka lub kilkanaście minut.

Konto tymczasowe (rejestracja bez dowodu osobistego)

Fortuna umożliwia jednak również utworzenie konta tymczasowego, bez natychmiastowej weryfikacji dokumentu co trwa około minuty. Założenie takiego konta daje możliwość wpłaty pierwszych pieniędzy na konto, a także zagranie kuponów, ale jednocześnie ma ono ograniczenia: maksymalna wygrana to 2280 PLN, a maksymalny depozyt wynosi 5000 PLN. Na dokończenie rejestracji czyli zweryfikowanie swoich danych poprzez wysłanie dokumentu potwierdzającego pełnoletniość gracz ma 28 dni.

Bukmacher Fortuna - produkty

Na stronie Fortuna online możemy znaleźć zakłady sportowe dotyczące blisko 30 różnych dyscyplin sportowych, a także wydarzeń specjalnych. W zakładce Produkty znajdziemy pełną ofertę Bukmachera. 

Zakład Solo i AKO

Zakład Solo umożliwia postawienie jednego zdarzenia na kuponie. Zakład AKO pozwala na zagranie na kuponie co najmniej dwóch typów, ale takich, które się nie wspierają, np. w meczu Brazylia - Argentyna nie można postawić jednocześnie na wygraną Brazylii, a także na opcję 1X (Brazylia nie przegra). 

Zakład Maxikombi

Zakład Maxikombi pozwala na pogrupowanie typów tak by w razie jednego lub nawet kilku nietrafionych typów kupon jednak okazał się wygrany. Dostępnych jest aż 13 grup (od A do M), a także grupa pewniaków (P). 

Zakład Bezpieczny

Zakład Bezpieczny umożliwia ubezpieczenie się od jednego nietrafionego typu na kuponie: przed postawieniem kuponu zmienia się typ zakładu z AKO na Zakład Bezpieczny. Minimalny kurs na takim kuponie musi jednak wynosić 100, a maksymalny kurs pojedynczego zdarzenia to 3.5. 

Superoferta+

Superoferta+ pozwala na zagranie określonych typów po wyższym kursie, w zależności od tego z iloma innymi spotkaniami zostanie ona zagrana. Kurs na określony typ wzrasta przy zagraniu kuponu AKO złożonego z przynajmniej czterech zdarzeń + jednego z Superoferty+, a najwyższy jest wtedy gdy na kuponie znajduje się przynajmniej 11 zdarzeń + wybrane z oferty. Zdarzenia dostępne w tej promocji znajdują się odpowiedniej zakładce oznaczonej jako SUPEROFERTA+. 

Hit Dnia

Tuż pod spotkaniami z Superoferty+ znajduje się zakładka Hit Dnia, w której znaleźć można wszystkie najciekawsze spotkania rozgrywane danego dnia, w których kursy na wszystkie typy zostały podwyższone. Zdarzenia te można zawierać na Zakładach Solo, AKO, a także Maxikombi, ale nie na Zakładach Bezpiecznych. 

Ekspert+

Kolejnym produktem jest Ekspert+, w ramach którego można wytypować minimum 8 z wszystkich podanych w danej rundzie zdarzeń (od 10 do 20 spotkań wybieranych przez Bukmachera w określonej rundzie), a jeśli uda się wytypować je poprawnie gracz otrzymuje 10000 PLN bonusu. 

Pojedynek

W Pojedynku zestawiane są dwie drużyny grające w różnych meczach, a klienci mogą obstawić czy w wirtualnym meczu pomiędzy tymi drużynami (rozstrzyga się go licząc bramki, które oba zespoły strzeliły w swoich spotkaniach) wygra jedna z ekip czy też padnie remis. 

Gotowiec

Bukmacher umożliwia również zagranie kuponu gotowca tzn. kuponu już wygenerowanego wcześniej przez system bukmacherski. Dostępne są różne opcje tego typu zakładu: Standard (sześć spotkań z najpopularniejszych lig, zdarzenia z kursami od 1.2 do 2.2), Pewniak (10 spotkań z najpopularniejszymi typami, kursy typów od 1.01 do 1.3), Wariat (AKO składające się z trzech typów o kursach od 2.2 do 7), Maxikombi (zakład systemowy złożony z czterech grup składających się z trzech typów z najpopularniejszych sportów z kursami od 1.2 do 2.5), a także kupony tematyczne np. Polskie Ligi, Liga Mistrzów i Liga Europy, Tylko Piłka i Tylko Tenis. 

Early Cash-out

W ramach Early Cash-out gracz ma możliwość wypłacenia wygranej z kuponu AKO w przypadku, gdy na kuponie pozostały jeszcze nierozstrzygnięte mecze, a przynajmniej jedno z nich zostało już trafione. Możliwość skorzystania z opcji Early Cash-Out musi zostać zaproponowana i przyjęta przez Fortunę. Jeśli opcja wcześniejszego zamknięcia kuponu jest dostępna, gracz zostanie poinformowany o wysokości wcześniejszej wygranej i zostanie poproszony o potwierdzenie chęci skorzystania z opcji. 

Zakłady bukmacherskie fortuna - Livebetting

Jak większość bukmacherów tak i Fortuna online oferuje możliwość grania zakładów w trakcie trwania zdarzeń tzw. livebettingu w zakładce Zakłady Live. W ofercie Bukmachera znajduje się większość spotkań, które bukmacher ma w swojej ofercie zakładów przedmeczowych.  Oprócz typów na to kto wygra spotkanie i najpopularniejszych opcji dostępne są także inne, bardziej szczegółowe zakłady. Sporą część dostępnych w ofercie Zakładów Live spotkań można oglądać na stronie Fortuny w pomniejszonym okienku. 

Transmisje meczów na stronie Fortuna online

Fortuna umożliwia oglądanie obstawianych spotkań online na stronie Bukmachera. Dostępne są one dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników, oglądać je można wyłącznie w małym okienku. W ofercie bukmachera są spotkania najlepszych lig europejskich takich jak Primera Division, Bundesliga, Serie A, a także Ligue 1, wiele turniejów tenisowych, w tym te najbardziej prestiżowe, a także zdarzenia z innych dyscyplin sportowych, w tym również imprez e-sportowych.

Co zrobić by móc oglądać spotkania online na stronie Fortuny?

Do transmisji spotkań na stronie Fortuny mają dostęp zarejestrowani gracze, niezależnie od tego czy mają pieniądze na koncie. W praktyce oznacza to, że transmisje na stronie Bukmachera można oglądać za darmo. W przypadku oglądania spotkań na urządzeniach mobilnych musi ono mieć odpowiedni (w przypadku systemu Android minimum wersja 4.0, a w IOS 6.0) system operacyjny, a także naturalnie odpowiednią szybkość Internetu. 

Bukmacher Fortuna - oferta sportów wirtualnych

Fortuna zakłady bukmacherskie rozwija swoją ofertę także jeśli chodzi o sporty wirtualne. Na stronie Bukmachera dostępnych jest kilka rodzajów zakładów na różne rozgrywki: najważniejsze turnieje w najpopularniejszym shooterze czyli CS:Go, takie jak choćby najbardziej prestiżowa Pro League, League of Legends, która jest jedną z najpopularniejszych gier z cyklu Multiplayer Online Battle Arena (MOBA, strategiczna gra akcji), której twórcą jest studio Riot Games, a rozgrywki polegają na zniszczeniu najważniejszego punktu w obozie rywala. Inną popularną grą znajdującą się w ofercie bukmachera jest Dota 2, rozgrywki z tego samego gatunku co League of Legends. We wszystkich przypadkach gracze mogą typować zarówno wyniki pojedynczych pojedynków w najważniejszych turniejach jak i inne dostępne opcje typu under/over na ilość map czy dokładny wynik meczu. 

Bukmacher Fortuna - oferta sportów wirtualnych

W Fortunie można obstawiać także wirtualne sporty, wzorowane na prawdziwych rozgrywkach spotkania sportowe, których przebieg można śledzić na ekranie komputera i urządzeń mobilnych. Praktycznie co kilka minut rozpoczyna się spotkanie, które można obstawić, a w ofercie jest dostępnych kilka dyscyplin sportowych. Najpopularniejszą jest rzecz jasna piłka nożna, a obok wygranych w danym meczu można obstawiać także under/over bramkowy, a także dokładny wynik i liczbę bramek. W ofercie dostępne są także spotkania tenisowe, żużel, wyścigi konne, wyścigi psów, a także sporty samochodowe.

Opcje wpłat - Zakłady bukmacherskie Fortuna

Minimalna kwota wpłaty na konto w Fortunie online to 1 PLN, ale należy pamiętać o tym, że najniższa stawka kuponu to 2 PLN. Najpopularniejszą opcją wpłaty na konto online w Fortunie jest rzecz jasna zwykły przelew bankowy. Bukmacher oferuje możliwość wpłaty z kont ponad 20 banków działających w Polsce i jest to najlepsza opcja błyskawicznego przelewu, bo depozyt pojawia się na koncie Fortuny zazwyczaj w ciągu kilku minut od zlecenia wpłaty. Ponadto w ten sposób wpłaty na swoje konto można dokonać nawet za pośrednictwem urządzenia mobilnego, pod warunkiem zainstalowania odpowiedniej aplikacji bankowej. Równie popularną metodą jest wpłata pieniędzy kartą płatniczą systemu VISA lub Mastercard. Jest to bardzo szybka metoda, bo wystarczy w odpowiednie pole wpisać numer karty, kwotę doładowania, a następnie kod CVVZ/CVCZ, a pieniądze trafiają na konto w ciągu zaledwie kilku sekund.  Inną opcją jest możliwość skorzystania z jednego z pośredników takich jak PAYU czy też TPAY (Transferuj) co pozwala na błyskawiczny depozyt nawet w weekendy. Wspomniane firmy działają na polskim rynku od dłuższego czasu i oferują całkowite bezpieczeństwo powierzonych im pieniędzy i sprawną obsługę klienta w przypadku jakichkolwiek problemów. Możliwe jest także skorzystanie z doładowania konta poprzez BLIK, a także zwykłego papierowego przelewu. Istnieje również możliwość wpłaty gotówką w punktach naziemnych. 

Fortuna umożliwiła również możliwość przesyłania pieniędzy poprzez renomowany zagraniczny portfel finansowe jakim jest najpopularniejszy na rynku Skrill. Za pomocą tej strony, a także aplikacji mobilnej, można przesyłać pieniądze do licencjonowanych bukmacherów, a także płacić za różne usługi innym użytkownikom Skrill. Do swojego konta można przypisać specjalną dotykową kartę Mastercard, dzięki której można płacić za zakupy we wszystkich sklepach, a także używać jej jako karty pre-paid. Portfel Skrill oferuje również możliwość kupna i handlowania kryptowalutami. 

Opcje wypłat u bukmachera Fortuna

Wypłat można dokonać wyłącznie na konto bankowe podane po rejestracji w Fortunie. Wypłaty są realizowane codziennie o godzinie 12:00; by zatem mieć pewność, że zostaną one dokonane tego samego dnia należy je zlecić do południa, w przeciwnym razie pieniądze znajdą się na koncie gracza dopiero w następnym dniu. Wnioski, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym, dotyczy to także weekendu. Jeśli zatem ktoś zleci wypłatę pieniędzy w sobotę na koncie gracza powinny się one pojawić w poniedziałek. Minimalna kwota wypłaty wynosi 0.01 PLN. 

Obsługa klienta

W przypadku jakichkolwiek problemów czy też sugestii co do oferty Bukmachera z przedstawicielami Fortuny można się skontaktować dwudrogowo. Pierwszą opcją jest Livechat, który pomyślano jako opcję do załatwiania najpilniejszych spraw. Tuż po zalogowaniu się na konto i wyborze chatu klient może szybko porozmawiać z konsultantem, który zazwyczaj bardzo szybko rozwiązuje wszelkie problemy.  Livechat działa codziennie od 8:00 do 23:00. Do dyspozycji klientów jest także e-mail, który można wysłać poprzez formularz zgłoszeniowy.

Informacja prawna
 
Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Bukmacherzy

Reklama
STS
1660 PLN

100 PLN zakład bez ryzyka, trzy pierwsze wpłaty z bonusem łącznym 1500 PLN i 60 PLN za wykonanie zadań

Więcej o bonusie: STS kod promocyjny
Fortuna
635 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

Więcej o bonusie: Fortuna kod promocyjny
Superbet
3755 PLN

Zwrot do 3500 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 35 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Więcej o bonusie: Superbet kod promocyjny
Betclic
200 PLN

Zwrot do 200 PLN (cashback) w postaci freebetu na pierwszy kupon. Kod rejestracyjny: MECZYKI

Więcej o bonusie: Betclic kod promocyjny