Czy warto obstawiać mecze drużyn broniących się przed spadkiem?

Czy warto obstawiać mecze drużyn broniących się przed spadkiem?
Źródło zdjęcia: alphaspirit/shutterstock.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Środek sezonu piłkarskiego to dobry moment by przyjrzeć się formie, a przede wszystkim motywacji zespołów biorących udział w rywalizacji. nieliczni walczą w tym momencie o mistrzostwo, pozostała część o miejsce w pucharach, a część odpadła z rywalizacji. Osobną grupę stanowią zespoły walczące o ligowy byt, najbardziej zainteresowane wynikami kolejnych spotkań.

Na skróty:

1. Walka o utrzymanie
2. Jakimi typami się kierować?
3. Lista legalnych bukmacherów

Ciężka walka o utrzymanie

Oczywistym jest, że przy obstawianiu kierujemy się przede wszystkim aktualną formą danego zespołu wybierając te drużyny, które w danym czasie mają największe szanse na zwycięstwo. Większość początkujących typerów myli jednak tę kategorię z najlepszymi zespołami, a więc do typowania dobierają wyłącznie zespoły będące zdecydowanym faworytem. To oczywiście błąd, bo z jednej strony kursy na tego typu zespoły są znacząco obniżone ze względu na to, że sporo typerów myśli w podobny sposób, gra zwycięstwo tego typu drużyn na co reagują firmy bukmacherskie. Te korzystają jeszcze z jednego: rozgrywki są długie, najlepsze drużyny biorą udział w kilku pucharach i w lidze co oczywiście często kończy się wtopą.

Niedoświadczeni gracze winią za nią zespoły na jakie postawili, a tymczasem największe zastrzeżenia powinni mieć do siebie!

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

W tym kontekście warto zainteresować się przede wszystkim drużynami walczącymi o utrzymanie monitorując ich formę. Nawet najgorsze drużyny mają lekkie wahania formy, momenty, w których grają lepiej i czują, że mogą w danym momencie zdobyć kilku punktów zbliżając się do bezpiecznych lokat. Dobrze widać to w tym sezonie (18/19) w La Liga gdzie w styczniu i lutym mieliśmy do czynienia z ciekawymi zdarzeniami. SD Huesca, która wydawała się już pogrzebana na przełomie dwóch pierwszych miesięcy w roku w trzech meczach zdobyła aż siedem punktów i włączyła się w walkę o utrzymanie. Zdecydowanie lepiej zaczęło grać także Rayo Vallecano.

Należy pamiętać, że w tym dziwnym sezonie w Hiszpanii w strefie spadkowej znalazł się także Villarreal, który cały czas uczestniczy w rozgrywkach fazy pucharowej Ligi Europy. Z tego typu drużynami jest zaś tak, że zazwyczaj w pewnym momencie odpalają wygrywając z dużo silniejszymi przeciwnikami i tak było tym razem: Żółta Łódź Podwodna gładko ograła u siebie Sevillę 3:0.

Jakimi typami powinniśmy się zainteresować?

Argument o graniu spotkań drużyn zagrożonych spadkiem jest obosieczny. Z jednej strony bowiem powinniśmy śledzić obecną formę zespołów, które prezentują się w danym okresie coraz lepiej, z drugiej zaś obserwować czy zespół przypadkiem nie zaczyna wyraźnie odstawać od reszty i w danym pojedynku stoi na straconej pozycji. Jeśli jest to ekipa, która w dodatku traci mnóstwo goli w starciu z faworytem u siebie jest zwykle skazana na niepowodzenie.

Dobrym przykładem na to był lutowy mecz VFB Stuttgart z RB Lipsk. Goście nie są może w najwyższej dyspozycji, ale grają ofensywnie i choć VFB w pierwszej połowie powalczyło i strzeliło gola w drugiej wyższość zespołu Ralfa Ragnicka nie podlegała wątpliwości i RB wygrało 3:1.

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Spotkanie w Stuttgarcie to też dobry przyczynek do rozważań jakie opcje powinniśmy brać pod uwagę do zagrania. Oczywiście typ na Lipsk był bardzo dobrą opcją, ale równie dobrze można było pomyśleć o grze overa bramkowego. VFB to zespół tracący sporo goli, mało też strzelający, ale w obecnej części sezonu zespół Marcusa Weinzierla musi zagrać bardziej ofensywnie, bo bardzo potrzebuje punktów i dlatego over może być dobrym wyjściem. Warto w tym kontekście śledzić teoretycznie słabsze drużyny, które w poprzednich spotkaniach grały nieco lepiej: stworzyły kilka dobrych akcji przeciwko faworytom czy nawet strzeliły bramkę.

Należy też zastanowić się jakie mecze zespoły broniące przed spadkiem uznają za te, w których muszą się zmobilizować i powalczyć o trzy punkty. Powinny być one dobrym materiałem do analizy spotkania pod kątem możliwego overu bramkowego lub zwycięstwa wyraźnie lepszej w danym momencie ekipy.

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady:

STS

STS, czyli Star-Typ Sport, to lider legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce. Firma działająca od 1997 r. ma w nim prawie połowę udziałów. 

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

Bukmacher Fortuna, działający na polskim rynku od 1996 r., to oficjalny sponsor wielokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej – Legii Warszawa oraz rozgrywek piłkarskiej I ligi polskiej.

Bukmacher Fortuna
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betclic

Betclic w 2018 roku otrzymał licencję Ministerstwa Finansów, dzięki czemu dołączył do grona legalnych polskich bukmacherów. 

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

PZBuk

PZBuk to firma bukmacherska, która swoją działalność rozpoczęła dość niedawno, bo 18 października 2018 roku. Szybko stała się jednak poważną konkurencją dla bukmacherów działających na rynku dłużej.

Bukmacher PZBuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Totolotek

Totolotek to legalny polski bukmacher z wieloletnim doświadczeniem na naszym rynku. Firma, która sponsoruje m.in. piłkarski Puchar Polski, przygotowała dla nowych użytkowników interesujący pakiet powitalny.

Bukmacher Totolotek
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

LVBet

LVBet to bukmacher działający na rynku od września 2016 roku, kilka miesięcy wcześniej uzyskał licencję na prowadzenie swojej działalności na terenie Rzeczpospolitej Polski poprzez sieć Internet. 

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

ETOTO

Etoto to polski bukmacher działający od 2011 roku, który w ostatnich latach przeszedł spore zmiany. Do 2014 roku Etoto funkcjonowało jako bukmacher naziemny, dopiero później rozpoczęło starania o licencję na zakłady wzajemne w Internecie.

Bukmacher ETOTO
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

Forbet

Forbet to jeden z polskich bukmacherów, od 2016 roku posiadający stosowną licencję na prowadzenie swojej działalności. Od 2018 roku ma on również punkty stacjonarne.

Bukmacher Forbet

Kod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę iforbet.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Firma Forbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016 wydane na okres 6 lat. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Obie drużyny strzelą - both to score Jest to niewątpliwie prestiżowe spotkanie, ale w meczu towarzyskim żadna z tych drużyn raczej nie będzie mocno zmotywowana. Spodziewamy się wyrównanego starcia i co najmniej kilkunastu minut dobrej gry ze strony obu zespołów. W tym czasie obie powinny strzelić po jednej bramce.
Obie drużyny strzelą - both to score Gospodarze tracą zaledwie punkt do Szwedów, ale by zachować realne szanse na awans muszą pokonać Skandynawów, bo w ostatniej kolejce grają na wyjeździe z Hiszpanią. Goście z pewnością będą dążyli do tego by zdobyć tu przynajmniej jeden punkt, a więc spodziewamy się wyrównanego starcia i bramek dla obu ekip.
Powyżej 2.5 (over 2.5) Szanse Bośniaków na zajęcie drugiego miejsca są już w zasadzie minimalne, ale u siebie z pewnością powalczą z Włochami. Ci w tych eliminacjach grają ofensywnie, strzelają sporo bramek co daje nadzieje na dobry mecz przeciwko Dzeko, Pjanicowi i spółce.
Belgia wygra Rosjanie szli z faworyzowanymi Belgami łeb w łeb i dlatego najbliższe spotkanie jest już tylko meczem o prestiżowe pierwsze miejsce w tej grupie. Mimo tego Belgowie powinni mieć na uwadze to, że wcześniej przegrali już bardzo podobne spotkanie w Lidze Narodów ze Szwajcarami i nawet jeśli miało to charakter wyłącznie statystyczny powtórzenie podobnego wyniku wyglądałoby kiepsko. Potencjał gości jest o wiele większy niż kadry rosyjskiej i powinni oni pokonać przeciwników.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.