Formuła 1 kursy bukmacherskie | Jakie typy na F1?

Dodał: Aleksander Nowomiejski,01 Cze 2023 | 09:37
Kursy bukmacherskie na Formułę 1 przygotowali w swojej ofercie niemal wszyscy, legalni bukmacherzy w Polsce. Typowanie F1 dostępne jest przez praktycznie cały sezon, a na jakie rozstrzygnięcia Formuła 1 kursy ma wystawiane, o tym piszemy w tym tekście. 

Formuła 1 kursy bukmacherskie - GP Hiszpanii

Znamy już kursy na Grand Prix Hiszpanii w Formule 1, które odbędzie się w niedzielę 4 czerwca. Kursy bukmacherskie wskazują zdecydowanego faworyta tego wyścigu, którym jest Max Verstappen. Kurs na jest wygraną to 1.35. Jego kolega z Red Bull Racing - Sergio Perez - ma wystawiony kurs 5.00, natomiast kurs na GP Hiszpanii w Formule 1, który wskazuje wygraną Fernando Alonso, to 10.0. 
BukmacherM. VerstappenS. PerezF. AlonsoSPRAWDŹ
forBET 1.355.0010.0Sprawdź
Fortuna 1.404.5010.0Sprawdź
Superbet 1.384.5011.0Sprawdź
Zdecydowanym faworytem do wygranej w GP Hiszpanii w Formule 1 jest Max Verstappen. Lider klasyfikacji generalnej obecnego sezonu, a także obrońca tytułu mistrza świata kierowców, jest w świetnej formie. Potwierdził to choćby podczas GP Monaco, a teraz ma okazję na odnieść już piątą wygraną wyścigową w obecnym sezonie. Za Maxem Verstappenem przemawia również fakt, że na torze w Katalonii wygrywał przed rokiem. Wówczas sporego pecha miał Charles Leclerc, który startował z pole position, ale nie ukończył wyścigu na skutek awarii jednostki napędowej.
Tym razem na GP Hiszpanii w Formule 1 kursy bukmacherskie nie stawiają Monakijczyka w czołówce do wygranej. Dość niespodziewanie tuż za duetem Red Bull Racing typowany jest Fernando Alonso. Weteran Formuły 1 kursy na swój triumf ma dwukrotnie wyższy, aniżeli choćby Sergio Perez, ale w tym sezonie udowadnia swoją postawą, że może jeszcze namieszać w niektórych wyścigach. Startując w ojczyźnie na pewno będzie mógł liczyć na spore wsparcie miejscowych kibiców. Przed GP Hiszpanii w F1 kursy bukmacherskie dość sceptycznie prezentują szanse na sukces kierowców Ferrari czy Mercedesa. Przewaga stajni Red Bull Racing jest niepodważalna, co zresztą potwierdzają dotychczasowe wyniki w obecnym sezonie.

Formuła 1 kursy bukmacherskie - co typować?

Przez cały czas trwania sezonu Formuły 1 kursy bukmacherskie możemy podzielić na kilka kategorii. Na jakie rynki F1 typy znajdziemy w ofercie? Wyróżniamy kilka podstawowych, które szerzej opisujemy poniżej.

Kursy na wyścig

W przypadku Formuły 1 kursy bukmacherskie na rozstrzygnięcie wyścigu, to podstawowy rynek dostępnych zakładów. W tym przypadku typerzy mogą pokusić się o typowanie - przede wszystkim - tego, kto będzie najlepszy na trasie danego Grand Prix w dzień wyścigowy. 
Formuła 1 kursy na wyścig
 
Niektórzy bukmacherzy ofertę wyścigową rozszerzają o dodatkowe opcje, takie jak np. typy na zajęcie punktowanego miejsca czy też miejsca na podium zawodów. W tych przypadkach dla poszczególnych kierowców w stawce F1 kursy bukmacherskie są rzecz jasna niższe, ale rosną szanse skutecznego typowania. 

Kursy H2H

Kolejną możliwością typowania Formuły 1 są tzw. zakłady “Head to Head”. W tym przypadku musimy określić, który z dwóch kierowców lepiej poradzi sobie w wyścigu. Przykładowo: bukmacher pozwala nam wybrać, czy lepszy w danym Grand Prix będzie Max Verstappen czy też Sergio Perez. Oczywiście, nie zawsze zestawienie H2H musi dotyczyć pojedynku kierowców z jednego zespołu. Często w ramach dostępnych kursów bukmacherskich na Formułę 1 znajdziemy po prostu porównanie kierowców o podobnym potencjale.
Formuła 1 kursy H2H

Kursy na kwalifikacje

Nieodłącznym elementem rywalizacji kierowców w Formule 1 są kwalifikacje, które decydują o kolejności miejsc na starcie wyścigu. Na same kwalifikacje także można znaleźć w przypadku F1 typy bukmacherskie, które obstawiać pozwalają wybrani bukmacherzy.
W tym przypadku - w zależności od pomysłowości bukmachera - sesje kwalifikacyjne Formuły 1 typować można na kilka sposób. Od zajęcia konkretnego miejsca, przez typy na awans do konkretnego etapu kwalifikacji (np. Q2 lub Q3) aż po pojedynki H2H dotyczące wyłącznie kwalifikacji do danego wyścigu.

Kursy sezonowe 

Jeśli chodzi o długoterminowe zakłady, to Formuła 1 kursy bukmacherskie na rozstrzygnięcie sezonu może mieć wystawione w dwóch podstawowych kategoriach. Mowa tu o rywalizacji kierowców, ale także typach na mistrzostwo świata konstruktorów.
Formuła 1 kursy sezonowe
Kursy na Formułę 1, które dotyczą klasyfikacji generalnych, zmieniają się praktycznie co wyścig, chociaż grono faworytów zazwyczaj jest dość jasno zarysowane. Kwestia bolidu jest bowiem w Formule 1 kluczowa i długofalowo trudno liczyć, aby w stawce namieszały teamy będące typowane jako tzw. małe zespoły, które zazwyczaj biją się o zdobycie jakichkolwiek punktów w stawce.

Sprawdź kody promocyjne:

Formuła 1 typy na sezon 2023 - informacje

Jak wyglądają szczegóły sezonu 2023 w Formule 1? Kalendarz wyścigowy - w pierwotnym ujęciu - składał się z 24 wyścigów. Jeszcze przed jego ogłoszeniem zrezygnowano z organizacji Grand Prix Chin, natomiast po ponad 40 latach do kalendarza powróciło Grand Prix Las Vegas. 
 • 5 marca 2023 – GP Bahrajnu 
 • 19 marca 2023 – GP Arabii Saudyjskiej 
 • 2 kwietnia 2023 – GP Australii 
 • 30 kwietnia 2023 – GP Azerbejdżanu 
 • 7 maja 2023 – GP Miami 
 • 21 maja 2023 – GP Emilii Romagni 
 • 28 maja 2023 – GP Monaco
 • 4 czerwca 2023 – GP Hiszpanii 
 • 18 czerwca 2023 – GP Kanady 
 • 2 lipca 2023 – GP Austrii 
 • 9 lipca 2023 – GP Wielkiej Brytanii 
 • 23 lipca 2023 – GP Węgier
 • 30 lipca 2023 – GP Belgia 
 • 27 sierpnia 2023 – GP Holandii 
 • 3 września 2023 – GP Włoch 
 • 17 września 2023 – GP Singapuru
 • 24 września 2023 – GP Japonii 
 • 8 października 2023 – GP Kataru
 • 22 października 2023 – GP USA 
 • 29 października 2023 – GP Meksyku
 • 5 listopada 2023 – GP Brazylii 
 • 18 listopada 2023 – GP Las Vegas
 • 26 listopada 2023 – GP Abu Dabi
Aby zrozumieć, skąd m.in. biorą się przygotowane na Formułę 1 typy bukmacherskie, warto poznać też zasady punktacji. W każdym wyścigu zwycięzca otrzymuje 25 punktów za wygraną, drugi zawodnik zgarnia 18 “oczek”, trzeci kierowca zyskuje 15 punktów do klasyfikacji generalnej. Następnie punkty przyznawane są w następującej liczbie: 4. miejsce - 12, 5. miejsce - 10, 6. miejsce - 8, 7. miejsce - 6, 8. miejsce - 4, 9. miejsce - 2, 10. miejsce - 1. Dodatkowo 1 punkt otrzymuje kierowca, który w trakcie wyścigu przejechał najszybsze okrążenie.
Jak wspominaliśmy, na F1 kursy bukmacherskie znajdziemy już w przypadku kwalifikacji, a te poprzedzają każdy wyścig. Sesje kwalifikacyjne odbywają się według określonych reguł:
 • Q1 - wszyscy zawodnicy, czas trwania 18 minut
 • Q2 - TOP15, czas trwania 15 minut
 • Q3 - TOP10, czas trwania 12 minut
Przy okazji każdego weekendu wyścigowego kierowcy mają do swojej dyspozycji również trzy sesje treningowe. Na treningi Formuły 1 kursy bukmacherskie również można czasem znaleźć w ofercie. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku zawodnicy mogą testować różne ustawienia czy opony, zatem nie zawsze faworyci są w nich najlepsi.
Co jeszcze może wpływać na to, jakie Formuła 1 typy bukmacherskie znajduje wśród dostępnych rynków? Trzeba pamiętać, że konstruktorzy nie mają pełnej dowolności przy tworzeniu bolidów. Obowiązują ich limity wagowe, obostrzenia w zakresie wyposażenia czy też limity wydatków. Kierowcy mają też obowiązek podczas weekendu wyścigowego korzystać z określonych rodzajów opon. To wszystko sprawia, że w Formule 1 typy i kursy wcale nie zależą tylko od formy danego zawodnika, ale też od odpowiedniej taktyki całego zespołu.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Formuła 1 kursy bukmacherskie i bonusy

Nie da się ukryć, że królowa motorsportu ma wierne rzesze fanów, a tych może interesować, gdzie dostępne są na wyścigi F1 kursy bukmacherskie i bonusy na typowanie wyścigów. Poniżej prezentujemy polecanych bukmacherów, którzy mają w swojej ofercie na Formułę 1 kursy i bonusy bukmacherskie.

Formuła 1 kursy w forBET

Oferta kursów na Formułę 1 dostępna jest w forBET. U tego bukmachera zarejestrujemy się TUTAJ a wpisując kod bonusowy o treści MECZYKIVIP otrzymał pełny pakiet powitalnych promocji.
forBET przygotował na Formułę 1 kursy bukmacherskie na wiele rynków, w tym zakłady specjalne na poszczególne wyścigi. Dodatkowo typerzy znajdą zakłady na treningi, kwalifikacji i - rzecz jasna - zakłady sezonowe.
forBET kod promocyjny
Pakiet powitalnych promocji w forBET ma wartość 3300 zł. Dodatkowo bukmacher pozwala przez 30 dni typować zakłady bez podatku.

Formuła 1 kursy w Fortunie

Kolejnym miejscem, gdzie znajdziemy na Formułę 1 kursy bukmacherskie, jest Fortuna. Konto można założyć w TYM MIEJSCU a kod promocyjny MECZYKI pozwala uzyskać bonusy dla nowych graczy.
Fortuna na wyścigi F1 typy bukmacherskie prezentuje zazwyczaj na kilka dni przed weekendem wyścigowym, a w ofercie znaleźć możemy również kursy Formuły 1 na rozstrzygnięcia sezonowe.
Fortuna kod promocyjny
Powitalny pakiet bonusowy w Fortunie ma wartość 635 zł. Dostępne są m.in. trzy darmowe zakłady do 100 zł, 200 zł i 300 zł.

Formuła 1 kursy w Superbet

W stałej ofercie bukmachera Superbet znajdziemy typy na Formułę 1. Rejestracja dostępna jest TUTAJ, a kod powitalny w Superbet ma treść MECZYKI.
Gracze mogą znaleźć zarówno zakłady na poszczególne wyścigi, jak i typy sezonowe. Oferta jest na bieżąco aktualizowana.
Superbet kod promocyjny
Bonusy powitalne w Superbet mają wartość 3755 zł, w tym aż 3500 zł stanowi promocja o nazwie “Tydzień bez ryzyka”.

FAQ

Gdzie znaleźć kursy bukmacherskie na Formułę 1?

Na Formułę 1 kursy znajdziemy u wszystkich czołowych polskich bukmacherów. Gracze mogą typować wyścigi, ale także wybierać rynki sezonowe czy typy F1 na kwalifikacje lub sesje treningowe.

Jakie typy bukmacherskie na Formułę 1?

Bukmacherzy w ofercie na Formułę 1 mają kursy na wyścigi, kwalifikacje czy sesje treningowe. Gracze znajdą również typy sezonowe na mistrzostwo kierowców czy konstruktorów.

0
Głosów: 0

Dyskusja 0

Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020