Fortuna bonus powitalny 635 PLN | Najwyższa kwota na start

635 PLN 

 • 600 PLN zakłady bez ryzyka i bez obrotu!

 • 35 PLN darmowe zakłady

MECZYKI
Dodał: Aleksander Nowomiejski,28 Lut 2023 | 11:12
Bukmacher Fortuna bonus dla nowych graczy przygotował z kodem bonusowym o treści MECZYKI. Osoby rejestrujące się z podanym kodem, mogą liczyć na: zakłady bez ryzyka o łącznej wartości 600 zł i darmowe zakłady w kwocie 35 zł - łączny bonus Fortuna ma wartość 635 zł. W poniższym tekście dokładnie informujemy o szczegółach powitalnych bonusów od Fortuny i prezentujemy jego ofertę. 

Bonus Fortuna na start w pigułce

Fortuna bonus startowy o wartości 635 zł przyzna graczom, którzy rejestrując się na stronie bukmachera wpiszą kod bonusowy o treści MECZYKI. W skład bonusu startowego od Fortuny wchodzą zakłady bez ryzyka (x3) oraz darmowe zakłady (x2). Jak dokładnie działa bonus Fortuna opisaliśmy w dalszej części tego tekstu, a już w poniższej tabelce przedstawione są najważniejsze założenia obrotu bonusem.
Bonus FortunaZasady obrotu bonusem
Zakład bez ryzyka (3x cashback) 600 PLN Brak obrotu
Darmowe zakłady (2x freebet) 35 PLN Brak obrotu
Bonus Fortuna dostępny jest dla nowych graczy, którzy zarejestrują się TUTAJ. Przy rejestracji z kodem bonusowym dostępne są wszystkie bonusy i nie wykluczają się one wzajemnie.
Fortuna bonus

Fortuna bonus powitalny - 5 x bonus na start

Bukmacher Fortuna bonus na start oferuje w kilku postaciach, których łączna wartość wynosi 635 zł.
 • Fortuna bonus - Zakład bez ryzyka w wysokości 100 zł (cashback)
 • Fortuna bonus - Zakład bez ryzyka w wysokości 200 zł (cashback)
 • Fortuna bonus - Zakład bez ryzyka w wysokości 300 zł (cashback)
 • Fortuna bonus - Darmowy zakład w wysokości 20 zł (freebet)
 • Fortuna bonus - Darmowy zakład w wysokości 15 zł (freebet)
Aby skorzystać z bonusu powitalnego, należy bezpośrednio przejść na stronę bukmachera Fortuna, posługując się dostępnym poniżej banerem lub jednym z linków umieszczonych w całym tekście. Kod bonusowy o treści MECZYKI uzupełni się automatycznie po załadowaniu strony internetowej eFortuna. Poniżej udzielamy szczegółowych informacji o wszystkich oferowanych przez bukmachera Fortuna bonusach na start.

Fortuna bonus - zakład bez ryzyka x3 (Cashback x3)

Flagowy bonus od Fortuny oferowany na start to tzw. cashback. Bonus Fortuna bez ryzyka może wynieść 600 zł na łącznie trzech zakładach bez ryzyka. Cashback to zwrot stawki zakładu, który został rozliczony jako przegrany. Bukmacher Fortuna zwraca pieniądze za nietrafiony kupon, stąd brak ryzyka - zainwestowane środki finansowe są z powrotem przekazywane na konto gracza.

Fortuna bonus - trzy zakłady bez ryzyka (cashback)

Bukmacher Fortuna dla graczy przygotował aż trzy zakłady bez ryzyka na start. Łącznie gracz może uzyskać zwrot do 600 zł, które podzielono w następujący sposób:
 • Zakład bez ryzyka 100 zł - dostępny jest na pierwszy kupon w historii konta, który należy zagrać ze środków własnych. Zakład musi być rozstrzygnięty w ciągu 7 dni. W przypadku porażki zwrot (stawka + podatek) trafiają w formie środków na konto gracza.
 • Zakład bez ryzyka 200 zł - drugi zakład bez ryzyka zostaje zostaje przyznany po 72h (trzech dniach) od rejestracji konta. Na skorzystanie z promocji są 72h (trzy dni), a pierwszy kupon wytypowany w tym czasie zostanie objęty cashbackiem do 200 zł. Analogicznie jak przy pierwszym zakładzie bez ryzyka na rozstrzygnięcie kuponu jest 7 dni, a ewentualny zwrot (stawka + podatek) wypłacany jest od razu na konto gracza.
 • Zakład bez ryzyka 300 zł - trzeci cashback jest przyznany po 144h (kolejnych trzech dniach) od rejestracji. Gracz ponownie ma 72h (trzy dni) na skorzystanie z bonusu, którym objęty będzie pierwszy kupon zagrany po 144h (sześciu dniach) od rejestracji konta. Znów bukmacher daje 7 dni na rozstrzygnięcie kuponu, a zwrot (stawka + podatek) w razie błędnego typu trafi na konto gracza.
Zasady bonusu cashback w Fortunie:
 • Bukmacher zwraca środki do 100 zł, 200 zł, 300 zł na określonych kuponach;
 • Cashback obowiązuje na kuponach ze środków własnych;
 • Można zagrać zakład po dowolnym kursie;
 • Bonus nie wymaga obrotu.
Reguły dla wszystkich trzech zakładów bez ryzyka na start są takie same, różnią się jedynie maksymalne kwoty możliwego zwrotu z tytułu zakładu bez ryzyka. 

Fortuna bonus bez depozytu - darmowy zakład 20 PLN (Freebet 20 PLN)

Freebet to darmowy zakład przyznawany przez bukmachera Fortuna nowym użytkownikom. Fortuna bonus bez depozytu (czyli bez wkładu własnego, bez zasilania konta) o wartości 20 zł oferuje po ukończeniu pełnej rejestracji. Można jej dokonać za pomocą opcji mojeID (weryfikacja danych przez bank, który już wcześniej uwierzytelnia profil klienta) lub tradycyjnie - przez wysłanie bukmacherowi fotokopii wybranego dokumentu tożsamości.
Jeśli chodzi o bonus freebet 20 zł od Fortuny, to istotne jest, że nie trzeba wpłacać do depozytu ani złotówki z banku. To darmowy zakład za pomyślną aktywację konta na stronie eFortuna. Freebet trafia na konto gracza w postaci 2800 punktów Fortuna Klub Plus, które następnie można wedle własnego uznania. Punkty FKP zastępują pieniądze, służąc do gry w dokładnie taki sam sposób, jak realne środki finansowe. 20 zł równe jest wspomnianym 2800 pkt.
Zasady bonusu freebet w Fortunie:
 • Freebet można wykorzystać na kilka zakładów;
 • Nie ma minimalnego kursu dla kuponu z freebetem;
 • Bonus można wykorzystać na dowolny zakład z oferty sportowej;
 • Bonus nie wymaga dodatkowego obrotu.
Wypłata środków z freebeta nie podlega żadnym skomplikowanym warunkom. Sytuacja jest bardzo klarowna. Punkty FKP przepadają w momencie wysłania kuponu. Wygrane pochodzące z darmowego zakładu lub darmowych zakładów bezpośrednio trafiają do salda głównego, skąd można je wypłacić lub wykorzystać do dalszej gry. Porażka oznacza utratę zainwestowanych FKP i brak jakiejkolwiek wygranej.

Fortuna bonus - darmowy zakład 15 PLN (Freebet 15 PLN)

Bonus Fortuna dla nowych graczy to także drugi darmowy zakład, tym razem o wartości 15 zł, dostępny wyłącznie przy rejestracji z kodem bonusowym MECZYKI. Bukmacher bonus przyzna ten freebet po pierwszej wpłacie na konto depozytowe. Zasady wykorzystania bonusu są równie przejrzyste, jak w przypadku opisanego już wcześniej darmowego zakładu. Ponownie nie jest wymagany żaden kurs minimalny, a wystarczy zagrać za wartość freebetu, aby móc go wypłacić. 
Co ważne, ten bonus Fortuna nie wymaga dodatkowego obrotu. Bonus przyznawany jest w formie punktów FKP.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Fortuna bonusy i promocje dla stałych graczy

Bonusy od Fortuny nie są jednak skierowane tylko w kierunku nowych graczy, bo i ci grający u tego bukmachera dłużej znajdą coś dla siebie. W ramach stałej oferty promocyjnej obstawiający mogą liczyć m.in. na zwrot stawki w razie porażki, grę bez podatku czy też zwiększenie wygranej w zależności od liczby zdarzeń umieszczonych na kuponie.

Fortuna Bonus - AKO Bonusy

Zanim przejdziemy do opisania pierwszego bonusu od Fortuny, skierowanego w stronę bardziej doświadczonych graczy, zajrzyjmy do bukmacherskiej "kuchni". Istnieją różne typy graczy zakładów bukmacherskich. Nie chodzi nawet o doświadczenie, bo niemożliwym jest nabranie go w ciągu kilku dni popartych wysłaniem kilkudziesięciu kuponów. To mozolne chłonięcie branżowej wiedzy i analityczny zmysł oraz talent pozwala obstawiającym na szlifowanie umiejętności typerskich. Przy tworzeniu kategorii typerów można złożyć multum konfiguracji, ale przykładowy, najprostszy podział na trzy grupy to np.:
 1. Gracze zawierający zakłady na zdarzenia pojedyncze (SOLO) lub "niskie" AKO - duble (dwa zakłady na kuponie) czy treble (trzy zakłady) 2. Gracze zawierający "wysokie" zakłady wielokrotne, które składają się z kilku do kilkunastu zdarzeń, są nawet osoby - zwolennicy tzw. "taśm - umieszczające po kilkadziesiąt typów 3. Gracze, którzy nie przywiązują wagi do liczby zdarzeń na kuponie i w zależności od okoliczności zawierają różne zakłady
W zaproponowanym podziale nie jest istotny ani poziom doświadczenia, ani budżet obstawiającego. Skupmy się na drugiej grupie graczy, bo to głównie do nich skierowana jest promocja Fortuna Bonus AKO. O co w niej chodzi? Osoby, które spełnią określone w regulaminie warunki gry, mogą liczyć na zwiększenie wygranej nawet o połowę! Oferta obejmuje zakłady wielokrotne z minimum pięcioma zdarzeniami, a Bonusy AKO Fortuna przyznaje w myśl zasady: im większy kupon, tym wyższy bonus - od dodatkowych 7% wygranej przy pięciu zdarzeniach do 50% przy czternastu i więcej. Bonus rośnie zatem z każdym kolejnym zdarzeniem. Wymagany kurs minimalny pojedynczego zakładu, który kwalifikuje się do promocji, wynosi 1.15. Typy z niższymi kursami dodane do kuponu automatycznie wykluczają gracza z uczestnictwa w promocji Fortuna Bonus AKO. 
Uwaga: liczą się zarówno zakłady wielokrotne zwykłe, jak i systemowe MAXIKOMBI. Można obstawiać i poprzez aplikację mobilną, i na stronie internetowej, i w punkcie stacjonarnym. Wybór należy do gracza.
Spójrzmy dokładnie, jak wyglądają szczegóły całej promocji Fortuna Bonus AKO:
 • Fortuna Bonus AKO: 5 zdarzeń na kuponie - dodatkowe 7% do wygranej
 • 6 zdarzeń - 10%
 • 7 zdarzeń - 15%
 • 8 zdarzeń - 20%
 • 9 zdarzeń - 25%
 • 10 zdarzeń - 30%
 • 11 zdarzeń - 35%
 • 12 zdarzeń - 40%
 • 13 zdarzeń - 45%
 • 14 i więcej zdarzeń - 50%
Aby finalnie rozjaśnić wszelakie wątpliwości wynikające z być może na pierwszy rzut oka zbyt złożonej oferty, zobaczmy, jak wygląda zysk gracza przy przykładowej wygranej w wysokości 500 zł. Przypominamy: bonusy AKO Fortuna "wręcza" graczom za kupony z minimum pięcioma zdarzeniami.
 • Fortuna Bonus AKO: 5 zdarzeń na kuponie -> Wygrana 500 zł -> Bonus 7% = 35 zł -> Łączna wygrana 535 zł
 • 6 zdarzeń -> 500 zł + 50 zł (10%) = 550 zł
 • 7 zdarzeń -> 500 zł + 75 zł (15%) = 575 zł
 • 8 zdarzeń -> 500 zł + 100 zł (20%) = 600 zł
 • 9 zdarzeń -> 500 zł + 125 zł (25%) = 625 zł
 • 10 zdarzeń -> 500 zł + 150 zł (30%) = 650 zł
 • 11 zdarzeń -> 500 zł + 175 zł (35%) = 675 zł
 • 12 zdarzeń -> 500 zł + 200 zł (40%) = 700 zł
 • 13 zdarzeń -> 500 zł + 225 zł (45%) = 725 zł
 • 14 i więcej zdarzeń -> 500 zł + 250 zł (50%) = 750 zł
Jak zatem widać, przy wygranej w wysokości 500 zł, Bonusy AKO Fortuna pozwalają na dodatkowy zysk w wysokości do 250 zł. Kwota bonusu zmienia się oczywiście w zależności od wygranej, stawka w tym wypadku nie ma znaczenia. Niezależnie od tego, czy kupon zostanie wysłany za np. 20 zł, czy za 100 zł, bukmacher kwalifikuje go do promocji, o ile spełnia warunki "liczbowe" (min. 5 zdarzeń) oraz "kursowe" (pojedynczy kurs zdarzenia 1.15). Na stronie internetowej bukmachera Fortuna Bonus AKO można znaleźć po lewej stronie, w panelu oferty zakładów, niemalże na samej górze, w dobrze widocznym miejscu. Po kliknięciu w odpowiednie pole, gracz zostaje przeniesiony do zakładki "Bonusy AKO Fortuna", gdzie może dodać sobie współczynnik kursu odpowiadający liczbie zdarzeń (od 1.07 - 7%, do 1.50 - 50%) do kuponu. Tak jakby dodawał kolejny typ. Promocja w Fortunie obowiązuje do odwołania.

Fortuna Bonus - Happy Hours

Happy Hours to standardowa oferta promocyjna, która jest regularnie udostępniana graczom. Taki bonus od Fortuny pozwala w określonych dniach i godzinach zapomnieć o obowiązującym w Polsce podatku od obrotu w wysokości 12% i jeszcze na tym zyskać. Zamiast mnożyć stawkę x0,88 (zgodnie z podatkiem), bukmacher liczy ją x1,03. Faktyczna premia do zawartego zakładu wynosi więc 14%. Innymi słowy, po prostu dodajemy do utworzonego kuponu bonus o kursie 1.14, który powiększa potencjalną wygraną.
Oferta Happy Hours dostępna jest na wybrane zdarzenia. W codziennej ofercie znajdują się określone rynki zakładów na które - w zaznaczonych godzinach - dostępna jest ta promocja. Fortuna bonus ten uruchamia najczęściej przy okazji różnych ważnych wydarzeń sportowych: turniejów rangi mistrzowskiej, rozgrywek Ligi Mistrzów, ważnych turniejów tenisowych czy zawodów skoków narciarskich. Aby aktywować bonus Happy Hours, trzeba go dodać do dowolnego przedmeczowego kuponu AKO lub MAXIKOMBI, który składa się z minimum trzech zdarzeń o pojedynczym kursie minimalnym 1.30. Bukmacher zawsze informuje, czy mają być to zdarzenia z konkretnej dyscypliny, czy nie jest to konieczne. Minimalna stawka to 2 zł.
Tego bonusu od Fortuny nie można łączyć z innymi udogodnieniami oferowanymi przez bukmachera Fortuna, takimi jak Superofertą+, Hit Dnia oraz Zakład Bezpieczny. Kupony objęte promocją nie podlegają też wcześniejszej wypłacie wygranej – cashoutowi, czyli zamknięciu zakładu przed zakończeniem wszystkich umieszczonych na nim zdarzeń. 

Fortuna Bonus - Poleć Przyjaciela

Wśród stałej oferty promocyjnej dostępny jest bonus Fortuny za polecenie do gry nowych graczy. Rocznie gracz może zaprosić 20 osób, a za każdego poleconego użytkownika, który zarejestruje nowe konto, przyznany zostanie bonus w wysokości 20 zł w formie punktów FKP.
Jak uzyskać bonus bonus w Fortunie? Przede wszystkim musimy być zalogowani do swojego konta na stronie bukmachera Fortuna lub w aplikacji mobilnej. Następnie wchodzimy w zakładkę “Moje konto” (po prawej stronie panelu) i wybieramy opcję “Poleć przyjaciela” (panel po lewej stronie w zakładce). Po skopiowaniu widocznego tam linku możemy, za jego pośrednictwem, zaprosić do gry znajomego. Link wysłać można np. poprzez email lub przekazać go w social mediach.
Polecony przez nas gracz powinien:
 • Zarejestrować się z linku w ciągu 28 dni
 • Zweryfikować konto
 • Po prawidłowej weryfikacji otrzymały freebet 20 zł w formie punktów FKP
Bonus zostanie przyznany w ciągu 14 dni. Zazwyczaj jednak dzieje się to znacznie szybciej. 

Fortuna Klub Plus - bonus za grę

Bukmacher przygotował dla wszystkich graczy program lojalnościowy Fortuna Klub Plus. Ta akcja premiuje każdego aktywnego użytkownika. Im więcej zakładów się zawrze, tym więcej punktów klubowych można zyskać. Jak to wygląda w praktyce? Plus-punkty są przyznawane za każdy wysłany kupon. Liczba punktów zależy od stawki zakładów. Jeden bonus od Fortuny w postaci jednego punktu FKP równy jest minimalnej stawce, czyli 2 zł. Spójrzmy, ile punktów przysługuje graczom za kupony o określonych stawkach.
 • 10 zł -> bonus 5 pkt FKP
 • 20 zł -> bonus 10 pkt FKP
 • 50 zł ->  bonus 25 pkt FKP
 • 100 zł ->  bonus 50 pkt FKP
 • 200 zł ->  bonus 100 pkt FKP
 • 500 zł ->  bonus 250 pkt FKP
 • 600 zł ->  bonus 300 pkt FKP
 • 600+ zł ->  bonus 300 pkt FKP
Powyższe dane oznaczają, że maksymalnie jednego dnia można otrzymać bonus wynoszący 300 pkt FKP, czyli zawrzeć kupony za łącznie 600 zł (konfiguracja stawkowania jest dowolna). Nawet jeśli suma stawek wyniesie więcej, Fortuna bonus przyzna maksymalnie w postaci 300 pkt. Bukmacher zastrzega też sobie prawo przyznawania poszczególnym użytkownikom punktów na innych zasadach. W przypadku zakładów anulowanych lub nierozliczonych bonus FKP nie przysługuje. Do programu lojalnościowego można dołączyć zakładając konto on-line w serwisie internetowym lub poprzez formularz rejestracyjny w jednym z kilkuset lokali stacjonarnych Fortuny w całej Polsce. Bonusowe Punkty FKP trafiają albo na konto gracza, albo na specjalną kartę klubową, którą przekazuje pracownik punktu.
Co dalej? Uzyskane punkty można wymieniać na zakłady
 • Stawkę przy wysyłaniu kuponów
 • Darmowe zakłady: freebety o określonej wartości
 • Bonusy dostępne w standardowej ofercie bonusowej
 • Premie kursowe do zawieranych zakładów (wyższy kurs lub brak podatku)
Na uczestników programu lojalnościowego Fortuna Klub Plus czekają też specjalne promocje, dzięki którym można skorzystać z oferowanych przez Fortunę bonusów lub zyskać kolejne dodatkowe punkty FKP.

e-Shop Fortuna - wymień punkty na bonusy

Wirtualny e-Shop w serwisie internetowym bukmachera to miejsce, w którym można wymienić punkty Fortuna Klub Plus na bonusy i darmowe zakłady. Tak jak w prawdziwym sklepie: im więcej na koncie, tym droższy, bardziej wartościowy towar można nabyć. Po prostu im większe zasoby finansowe (punkty), tym lepsze produkty (bonusy od Fortuny). Trzeba jednocześnie pamiętać, że czasem brakuje towaru na półkach, czyli nie wszystkie promocje są zawsze dostępne i możliwe do zrealizowania.
Co znajduje się w ofercie wirtualnego sklepu Fortuny? Bonusy i promocje ułożyliśmy od najdroższych do najtańszych.
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 100 zł za 8100 punktów FKP
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 50 zł za 4100 punktów FKP
 • Bonus od depozytu 100% do 100 zł - podwojenie wpłaty za 1500 punktów FKP
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 15 zł za 1250 punktów FKP
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 10 zł za 850 punktów FKP
 • Bonus od depozytu 100% do 50 zł - podwojenie wpłaty za 750 punktów FKP
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 5 zł za 450 punktów FKP
Punkty nie tracą ważności i nie są odejmowane od konta wraz z końcem roku kalendarzowego.
Fortuna bonus

Fortuna bonusy

Podsumowując, bukmacher Fortuna posiada w swojej ofercie powitalnej bonusy dla nowych graczy, którzy założą konto na jego stronie po kliknięciu w link lub jego baner. Po zakończeniu rejestracji, każdy otrzyma: darmowy zakład, czyli freebet o wartości 20 zł, bonus freebet po pierwszym depozycie w kwocie 15 z oraz 3x cashback - zwrot stawki w przypadku przegranej do 600 zł (100 zł + 200 zł + 300 zł). Te bonusy Fortuna jednak ogranicza. Każdy gracz może skorzystać ze wszystkich tylko raz. Przedtem warto zapoznać się z warunkami ich obrotu i przyznawania.

Sprawdź kody promocyjne:

Jak zarejestrować konto u bukmachera Fortuna?

W Fortunie są dostępne dwie opcje rejestracji. Możemy utworzyć tradycyjne konto stałe lub tymczasowe, które jednak – w przeciwieństwie do standardowego – nie daje nam dostępu do wszystkich możliwych usług.
Fortuna rejestracja konta

Konto Tymczasowe

Konto tymczasowe w Fortunie możemy otworzyć za pomocą kilku kliknięć, podając bukmacherowi podstawowe dane osobowe, adresowe oraz kontakt e-mail i telefoniczny. Trzeba też poinformować, skąd będą pochodzić pieniądze przeznaczane na grę. Otrzymamy od Fortuny bonus powitalny na start, uzyskamy możliwość zasilenia konta i szybko będziemy mogli zawrzeć pierwszy zakład. Tymczasowy status konta powoduje, że przede wszystkim nie możemy swobodnie wypłacać środków na konto bankowe. Do tego potrzebna jest pełna rejestracja, która równa się wymaganej dokładnej weryfikacji danych. Niezależnie od tego, ile wygramy pieniędzy, w praktyce będzie to wirtualna suma, zablokowana do czasu aktywowania konta stałego.

Konto Standardowe (Stałe)

Aby całkowicie aktywować konto, musimy uzupełnić proces rejestracji. Trzeba podać bukmacherowi kluczowe informacje, bez których nie otworzymy standardowego konta, będącego przepustką do swobodnej gry. Bukmacher dokładnie zweryfikuje nasze dane, wpisane przy rejestracji konta tymczasowego.
 • Wymagana jest fotokopia obu stron dowolnego dokumentu potwierdzającego tożsamość, np. dowodu osobistego.  • Bukmacher oczekuje od nas podania numeru rachunku bankowego, na który będzie wypłacał uzyskane środki.
Pełna aktywacja konta umożliwia zawieranie zakładów bez ograniczeń i pozwala na wypłacanie dowolnych kwot na konto w banku. Możemy już rozpocząć prawdziwą grę u legalnego polskiego bukmachera i korzystać z pełnej oferty, opartej m.in. na licznych bonusach od Fortuny.
Sprawdź również: Fortuna opinie

Fortuna - wpłaty i wypłaty

Niezwykle istotną kwestią z punktu widzenia gracza jest możliwość wpłaty pieniędzy na konto. Nawet jeśli możemy liczyć, że w pewnych okolicznościach Fortuna bonus przyzna nam bez wpłaty własnych środków (freebet), to jednak na ogół podstawę naszego korzystania z usług legalnego bukmachera stanowią własne środki finansowe. Na rynku mamy obecnie tylu bukmacherów, że można czasem pogubić się w systemach wpłat oferowanych przez rozmaite firmy. Fortuna proponuje użytkownikom przejrzystą ofertę na zasilanie konta.  
Fortuna metody płatności
Nie istnieją żadne nakazy typu “musisz wpłacić, zrób to o tej konkretnej porze, przelej tyle i tyle pieniędzy”. Absolutnie. To do gracza należy decyzja, kiedy ma ochotę wpłacić pieniądze i jaką sumę wybierze. Rzecz jasna, w granicach rozsądku, dlatego przy wielu sposobach płatności spotkamy się z minimalną wymaganą kwotą (najczęściej to zaledwie złotówka). Zasilenie konta otwiera furtkę do zawierania zakładów i korzystania z licznych promocji oraz bonusów od Fortuny.

WPŁATY - Jak wpłacimy pieniądze w Fortunie?

Zobaczmy, co proponuje nam ten legalny polski bukmacher.
 1. Internetowe systemy płatności
 2. Karty płatnicze
 3. Tradycyjny przelew

1. Internetowe systemy płatności

Pierwsza z wymienionych opcji cieszy się obecnie największym uznaniem obstawiających. Jej popularność w ostatnich latach znacznie wzrosła, dzięki czemu dziś internetowe systemy płatności to numer jeden. Zasilenie konta w ten sposób polega na wpłacie pieniędzy poprzez serwis transakcyjny on-line. Wszystko odbywa się błyskawicznie i bez żadnych przeszkód. Niezależnie od tego, w jakim banku mamy konto, możemy użyć tej metody płatności. Działają bankowe platformy płatności internetowej, np. w wypadku mBanku jest to mTransfer we współpracy z internetowym system płatności DotPay.
Szybkość to znak firmowy tej transakcji, bo właściwie cała operacja zajmie nam maksymalnie minutę. Wskazana, przelana kwota momentalnie pojawi się w depozycie u bukmachera Fortuna. Co ważne, ta forma zasilania konta dopuszcza możliwość skorzystania z płatności BLIKiem. To taki bankowy bonus, kolejna dynamicznie rozwijająca się opcja skierowaną ku wszystkim klientom. To jeszcze prostsze wyjście od szybkiego transferu on-line, bo nie mamy przymusu logowania do banku. Wystarczy, że podamy sześciocyfrowy kod specjalnie wygenerowany z aplikacji bankowej. Środki trafią do depozytu po zatwierdzeniu przez nas przelewu i “przyklepaniu” całości przez bukmachera. Minimalna kwota, jaką możemy wpłacić za pomocą internetowych systemów płatności to 1 zł.

2. Karty płatnicze (kredytowe oraz debetowe)

Drugi sposób na wpłatę pieniędzy na konto gracza on-line utworzone w Fortunie to skorzystanie z kart płatniczych. W dzisiejszej dobie wszechobecnej technologii i cyfryzacji to coraz powszechniejszy środek płatności. Sporo osób całkowicie rezygnuje z używania gotówki, jeżeli oczywiście nie są do tego zmuszeni z różnych przyczyn. Kartą zapłacimy w sposób znany nam zapewne z innych transakcji dokonywanych w sieci. Przy zasilaniu konta musimy podać widniejący z przodu szesnastocyfrowy numer karty (uwaga, nie chodzi o numer rachunku bankowego), imię i nazwisko jej właściciela oraz datę ważności (miesiąc/rok). Na odwrocie karty znajdziemy zaś tzw. trzycyfrowy kod CVV/CVC, który także jest niezbędny przy płatności kartą. 
Nie ma znaczenia, czy zapragniemy użyć akurat karty debetowej, czy kredytowej. Obie są akceptowane przez bukmachera Fortuna. Środki trafią do depozytu, jeśli nasza płatność zostanie pozytywnie zweryfikowana, czyli wszystkie podane dane okażą się prawdziwe i aktualne. Tak jak w przypadku internetowych systemów płatności, tak i tutaj minimalna wpłata wynosi 1 zł.

3. Tradycyjny przelew z rachunku

Ostatni sposób płatności dostępny w Fortunie to ten najbardziej tradycyjny, czyli przelew z rachunku. Zanim jeszcze zaczęły funkcjonować internetowe systemy płatności, zanim na rynek wkroczył tzw. “game-changer” albo po prostu bonus płatnościowy, czyli BLIK, zanim myślano o elektronicznych portfelach, ludzie przelewali pieniądze zwykłym przelewem. Bukmacher Fortuna umożliwia tę opcję także dziś, choć całość i tak odbywa się dzięki istnieniu właśnie internetowego systemu płatności, jakim jest serwis PayU. 
Po zaznaczeniu odpowiedniego pola na stronie bukmachera, zostajemy przeniesieni do okienka, w którym otrzymujemy wszystkie niezbędne dane do przelewu.
 • Dane odbiorcy (nie jest to bukmacher, a pośrednik - wspomniane PayU)
 • Nazwę banku
 • Kod SWIFT umożliwiający identyfikację adresata przelewu
 • Numer rachunku bankowego poprzedzony literami PL
 • Sort code (numer rozliczeniowy identyfikujący dostawcę usług płatniczych)
 • Tytuł przelewu, czyli informacja o doładowaniu konkretnego konta gracza
 • Kwota wpłaty
Minimalna kwota wpłaty przy tradycyjnym przelewie z rachunku wynosi 1 zł.

WYPŁATY - Jak wypłacimy pieniądze do banku?

Wpłaty są ważne, to nie ulega wątpliwości, bo przypomnijmy: legalne obstawianie na dłuższą metę generalnie nie jest możliwe bez jakiegokolwiek zasilania konta. W kwestii wypłat jednak wszyscy powinni być zgodni. Czy to akurat wypłata pensji od pracodawcy, czy premii, czy w tym wypadku wypłata środków z konta gracza, to zawsze coś istotnego. Wypłata w Fortunie będzie możliwa (o ile, rzecz jasna, zgromadzimy w depozycie jakieś środki do wypłaty), jeśli wcześniej zweryfikujemy nasze konto. Pełna weryfikacja, jak wspominaliśmy, odbywa się po ukończeniu pierwszego etapu rejestracji. 
Status stałego konta otrzymamy po przesłaniu wymaganych danych, czyli zdjęć lub skanów obu stron naszego dokumentu tożsamości. Tego, który będzie przez nas wskazany w trakcie rejestracji. Może to być dowód osobisty lub paszport. Oprócz tego, równie ważne jest podanie aktualnego, prawidłowego numeru rachunku bankowego. Bez tych działań, nie wypłacimy ani grosza, a środki spoczywające w depozycie de facto będą wirtualne do momentu aktywacji konta w stu procentach. Warto pamiętać, że nie możemy od razu wypłacać choćby bonusów od Fortuny, jeśli nie spełnimy warunków wybranej promocji.
Różne firmy bukmacherskie oferują tyle rozmaitych sposobów wypłaty, że momentami można się pogubić, bo co bukmacher, to inne oczekiwania. Fortuna wykłada “kawę na ławę”. Jakie niezbędne informacje musimy utrwalić, jeśli chcemy wypłacić pieniądze z depozytu na konto bankowe?
 • Wypłatę zlecamy składając wniosek o przelew na wskazany rachunek bankowy
 • Wypłacimy dowolną kwotę, nie ma żadnych limitów
 • Wypłaty realizowane są w sposób błyskawiczny i mogą znaleźć się na koncie już w 15 minut
 • Bukmacher zastrzega sobie prawo, że w wyjątkowych przypadkach przelew zostanie wysłany w ciągu 7 dni
 • Godziny zaksięgowania wypłaty na koncie bankowym uzależnione są od godzin księgowania w danym banku
 • Dodatkowo nie trzeba wpisywać żadnych kodów potwierdzających przelewy

Fortuna - o bukmacherze

W 1996 r. na polskim rynku bukmacherskim pojawił się Profesjonał, który szybko utrwalił się w świadomości szerokiej klienteli i działał pod tą nazwą do 2008 r. Od tego momentu w świadomości lokalnych graczy istnieje Fortuna. Nazwę zmieniono z powodu zmian właścicielskich, jakie zaszły w firmie. Dwa lata wcześniej przejął ją zagraniczny kapitał, który zarządza też zakładami bukmacherskimi Fortuna w kilku innych państwach europejskich. Obecnie polski oddział, Fortuna Zakłady Bukmacherskie to część wielkiej spółki (tzw. holdingu) Fortuna Entertainment Group, która jest numerem jeden na rynku bukmacherskim w środkowo-wschodnim regionie Europy i dynamicznie się rozwija.
Fortuna informacje
Jak zbudowano potęgę dzisiejszej międzynarodowej Fortuny? Skierujmy kroki ku naszym południowym sąsiadom. W 1990 r., gdy nadal istniała Czechosłowacja, w jej stolicy - Pradze utworzono Biuro Zakładów Fortuna. Po roku w słowackiej części państwa założono bliźniaczą firmę, nad którą kontrolę sprawowała czeska spółka-matka. Był to - podobnie jak w Polsce - czas masowego zakładania prywatnych przedsiębiorstw i projektów. Rozpad Czechosłowacji w żadnym stopniu nie wpłynął na Fortunę, która została liderem zarówno czeskiego, jak i słowackiego rynku bukmacherskiego. Stały, ale bardzo dynamiczny rozwój upłynął pod znakiem inwestycji w nowe technologie i produkty. Regularnie otwierano kolejne oddziały w obu państwach. W 2005 r. w Fortunie zmienił się właściciel. Nowe szefostwo podjęło decyzję o inwestycji na polskim rynku zakładów bukmacherskich. W 2006 r. nastąpiło wspomniane przejęcie Profesjonału, a dwa lata później zadecydowano o unifikacji marki. W ten sposób w Polsce pojawiła się Fortuna.
W kolejnym roku firma o międzynarodowym już statusie utworzyła holding Fortuna Group, który dziś jest potęgą w regionie. W skład holdingu wchodzą spółki czeskie, słowackie, polskie, rumuńskie oraz chorwackie. W tych pięciu krajów obstawiający mają możliwość zawierania zakładów w Fortunie, która charakteryzuje się żółto-czarną kolorystyką oraz popularnym logo. Fortuna była pionierem zakładów online w Polsce. Niezbędnego doświadczenia nabrano wcześniej w Czechach (już w 2009 r.)  i na Słowacji. Bukmacher pojawił się na rynku internetowych zakładów już w styczniu 2012 r., jako pierwszy legalny polski bukmacher. 
Ministerstwo Finansów udzieliło zgody na oferowanie i przyjmowanie zakładów wzajemnych dokładnie 23 stycznia 2012 r. Fortuna uzyskała licencję kilka tygodni przed konkurencją. Dziś ten bukmacher kontroluje ponad 30% polskiego rynku, na co składa się działalność on-line (zakłady w internecie i np. oferowane przez Fortunę bonusy) oraz stacjonarna. Lokale naziemne Fortuny - prawie 600 punktów - znajdziemy w całym kraju, ze szczególnym naciskiem na południową jego część. Podsumowując: niezwykle dynamiczny, efektywny i pomysłowy rozwój firmy doprowadził do tego, że Fortuna Group to lokalny - biorąc pod uwagę tę część Europy - hegemon rynkowy. W Polsce ten bukmacher od lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

Fortuna - sponsoring

O marce i pozycji Fortuny świadczy też działalność sponsorska, która równa się ogromnej inwestycji w rozwój polskich dyscyplin sportowych. Nie bez powodu bukmacher otrzymał nagrodę Mecenasa Polskiego Sportu. Jak głosi autorskie hasło firmy: “tam gdzie są sportowe emocje, nie może zabraknąć Fortuny”. Kto może liczyć na wsparcie sponsorskie, które oferuje Fortuna Zakłady Bukmacherskie?
Legia Warszawa
Wielokrotny mistrz Polski w piłce nożnej współpracuje z Fortuną od 2014. Od tego czasu warszawski klub zdobył kilka mistrzostw oraz pucharów kraju. Logo bukmachera widnieje w centralnej części trykotów meczowych zespołu, w materiałach promocyjnych oraz na stadionie. Niedawno umowę sponsorską na linii Fortuna-Legia przedłużono aż do 2022 r. Bukmacher wspiera nie tylko sekcję piłkarską, ale także sekcję koszykarską, która w ostatnich latach odrodziła się i przeżywa swoisty rozkwit.
1 Liga Polska
Fortuna to sponsor tytularny rozgrywek 1 Ligi piłkarskiej, czyli de facto drugiego szczebla rozgrywkowego, bezpośredniego zaplecza Ekstraklasy. Umowa została podpisana w 2018 r. i według obecnych ustaleń ma obowiązywać do 2021 r. Rozgrywki zyskały nową nazwę (Fortuna 1 Liga) i nowy logotyp. Logo Fortuny można znaleźć na koszulkach piłkarskich wszystkich drużyn występujących w lidze.
Fortuna jest też bezpośrednim sponsorem niektórych zespołów, nie tylko całej ligi. Bukmacher ma umowę z kilkoma klubami: Miedzią Legnica, Radomiakiem Radom, Wigrami Suwałki i Stomilem Olsztyn.
PlayArena
PlayArena (playarena, Play Arena, playarena.pl) to największy amatorski projekt rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Mogą grać wszyscy - profesjonaliści, byli piłkarze i zwykli pasjonaci, “ekipa z podwórka”, drużyny znajomych i kumpli ze szkoły lub pracy. Rywalizacja odbywa się w kilkudziesięciu miastach w Polsce, a Fortuna dba o rozwój zarówno dyscypliny (piłka nożna “szóstek”), jak i samego turnieju oraz lig PlayAreny. 

Fortuna - legalny polski bukmacher

Rozwiewamy wszystkie wątpliwości. Fortuna to jak najbardziej legalny polski bukmacher, który posiada licencję od Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i oferowanie zakładów wzajemnych w internecie. Fragment rozporządzenia ministerstwa:
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 r. sprawiła, że legalny polski rynek odżył. Do tego momentu udziały nielegalnych firm wynosiły ponad 90% i uniemożliwiały właściwy rozwój podmiotom działającym zupełnie zgodnie z prawem, takim jak właśnie Fortuna. Nowelizacja pozwoliła na wyparcie zagranicznych bukmacherów grających nieczysto - niepłacących obowiązkowego podatku od gier hazardowych (tzw. podatek od obrotu) wynoszącego 12%. Oczywiście nie wszystkie nielegalne firmy całkowicie zaniechały działań w Polsce. Wiele z nich dalej, rzecz jasna poza prawem, stara się nakłaniać graczy do obstawiania. Stosują w tym celu różne triki, które momentami dają im szanse obejść prawo. Powiedzmy sobie jasno i szczerze: nie wolno korzystać z usług takich nielegalnych bukmacherów, bo to równa się bezdyskusyjnemu złamaniu prawa.
Za nieprzestrzeganie przepisów i nielegalną grę u zagranicznej firmy działającej poza przepisami możemy zostać ukarani gigantyczną grzywną, sięgającą nawet 40 tys. złotych! Oprócz tego oczywiście należy w takiej sytuacji zwrócić wszystkie nielegalnie pozyskane środki finansowe. Nieuczciwa gra zdecydowanie nie jest warta świeczki.

FAQ

Jaki jest kod bonusowy Fortuna?

Treść kodu bonusowego w Fortunie to: MECZYKI. Podany kod należy wpisać, podczas zakładania konta poprzez TEN LINK, co uwolni bonus powitalny.

Jaki jest bonus powitalny Fortuna?

Bonus powitalny z kodem MECZYKI to pakiet bonusów o wartości łącznej 635 zł. Na start otrzymamy zakłady bez ryzyka (x3) na łączną kwotę 600 zł i darmowe zakłady (x2) o wartości 35 zł.

0
Głosów: 0
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020