Fortuna czy Betclic - który bukmacher lepszy?

Fortuna czy Betclic - który bukmacher lepszy?
fortuna.pl / betclic.pl
Autor: Jerzy Ochota12 sty 2021 | 12:22
0
Głosów: 0
Zagłosuj

Fortuna i Betclic to jedni z największych i najpopularniejszych bukmacherów, działających na polskim rynku zakładów wzajemnych. Obydwie firmy oferują swoim graczom zarówno bonusy powitalne, jak i stałe promocje. W tym tekście porównamy ofertę promocyjną obu bukmacherów. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie - kto jest lepszy. Fortuna czy Betclic?

Na skróty:

 1. Fortuna czy Betclic - bonusy na start
 2. Fortuna bonusy powitalne
 3. Betclic bonusy powitalne
 4. Fortuna czy Betclic - porównanie bonusów
 5. Fortuna czy Betclic - stałe promocje
 6. Fortuna stałe promocje
 7. Betclic promocje stałe
 8. Fortuna czy Betclic - porównanie promocji

Takie zestawienie może okazać się przydatne szczególnie dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obstawianiem meczów w Internecie i nie zdecydowali jeszcze, na stronie którego bukmachera chcieliby zarejestrować swoje konto. Istnieje bardzo wiele czynników, które mogą mieć wpływ na ostateczną decyzję - oferta promocyjna, wysokość kursów, łatwość dokonywania wpłat i wypłat itd. Poniżej dokonaliśmy analizy porównawczej tego, co znajdziemy na stronach bukmacherów Fortuna oraz Betclic.

Fortuna czy Betclic - bonusy na start

Każdy legalny bukmacher przygotował ofertę powitalną dla nowych gracz z bonusami, z których można skorzystać po założeniu nowego konta. Nie inaczej jest w przypadku Fortuna i Betclic. Obaj bukmacherzy oferują swoim nowym typerom bonusy na początek obstawiania. Poniżej wymieniamy i opisujemy wszystkie z nich. 

Fortuna bonusy powitalne

Każdy gracz, który założy nowe konto na stronie Fortuna, będzie mógł liczyć na przyznanie trzech powitalnych bonusów, których łączna wartość to 2230 zł. Bukmacher oferuje następujące promocje: 

 • Darmowy zakład w wysokości 20 zł (freebet)
 • Zakład bez ryzyka w wysokości 210 zł (cashback)
 • Bonus od pierwszej wpłaty w wysokości 2000 zł

Aby otrzymać wyżej wymienione bonusy, należy kliknąć w baner Fortuna dostępny na tej stronie i założyć nowe konto u bukmachera. Kod promocyjny w trakcie rejestracji uzupełni się automatycznie. W dalszej części artykułu opisujemy warunki startowych bonusów na Fortuna i tłumaczymy, na czym dokładnie one polegają.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Fortuna darmowy zakład w wysokości 20 zł (freebet)

Pierwszym bonusem startowym na Fortuna jest freebet, czyli darmowe środki na grę. Bukmacher przyznaje go w formie 2800 punktów FKP (programu lojalnościowego). Wspomniane punkty, których wartość wynosi 20 zł można wykorzystać na jeden zakład lub rozbić je na kilka mniejszych - wszystko zależy wyłącznie od decyzji gracza. Ewentualna wygrana nie podlega żadnym warunkom obrotu i trafia od razu do konta depozytowego gracza. Środki można później przeznaczyć na dalszą grę lub wypłacić na konto bankowe.

Fortuna zakład bez ryzyka w wysokości 210 zł (cashback)

Cashback to nic innego, jak jednorazowy zwrot stawki w przypadku przegrania zakładu na początku przygody z obstawianiem u bukmachera, który zawarł tę promocję w swojej powitalnej ofercie. W przypadku Fortuny maksymalny zwrot wynosi 210 zł. Oznacza to, że nawet jeśli zawrzemy pierwszy zakład za 1000 zł i okaże się on przegrany, bukmacher zwróci nam nie więcej niż właśnie 210 zł

Należy pamiętać, że w Polsce obowiązuje podatek od gier, który wynosi 12% od wygranej. Oznacza to, że aby otrzymać pełny zwrot 210 zł, należy zagrać za kwotę większą, a konkretniej za 238,64 zł. Środki bonusowe z promocji cashback na Fortuna trafiają nie na konto bonusowe, a na konto depozytowe gracza. To znaczy, że nie podlegają one żadnym warunkom obrotu. 

Aby otrzymać ten bonus, musimy najpierw zaakceptować go w sekcji “Moje bonusy” nie później niż 3 dni od chwili rejestracji.

Fortuna bonus od pierwszej wpłaty w wysokości 2000 zł

Ostatnim bonusem powitalnym na stronie Fortuna jest promocja 100% od pierwszego depozytu. Polega ona na tym, że po spełnieniu przez gracza określonych w regulaminie warunków, bukmacher podwaja jego pierwszą wpłatę. Jeśli więc pierwszy depozyt gracza wynosić będzie 100 zł, może on otrzymać bonus w wysokości właśnie 100 zł. Maksymalny bonus w ramach tej promocji może wynosić nawet 2000 zł

Aby wziąć udział w promocji, należy najpierw zaakceptować ją w sekcji “Moje bonusy” w ciągu 3 dni od rejestracji. Następnie należy wpłacić pierwszy depozyt, który chcemy podwoić - na tę czynność gracz ma kolejne 3 dni. Pierwszy zakład w ramach obrotu należy zawrzeć nie później niż 4 dni po dokonaniu wpłaty. 

Aby środki bonusowe trafiły na konto depozytowe, należy w ciągu 30 dni dokonać czterokrotnego obrotu z zakładami z przynajmniej trzema zdarzeniami, a ich kurs całkowity nie może być niższy niż 1.60. Jeśli to się uda, pozostanie już tylko zawrzeć jeden dowolny zakład z kursem nie niższym niż 1.14, aby potencjalna wygrana była wyższa niż stawka. Wówczas środki bonusowe znajdą się na koncie głównym.

Betclic bonusy powitalne

Oferta powitalna Betclic składa się z jednego bonusu o wartości 550 zł. Jest to cashback, czyli jednorazowy zwrot w przypadku przegrania pierwszego zakładu. Poniżej opisujemy jego warunki obrotu i tłumaczymy, w jaki sposób można z niego skorzystać.

Bukmacher Betclic - bonusy i promocje

Betclic zakład bez ryzyka w wysokości 550 zł (cashback 550 zł)

Aby otrzymać cashback na stronie Betclic, najpierw należy kliknąć w jeden z dostępnych na tej stronie banerów bukmachera i założyć nowe konto, a w trakcie rejestracji wpisać kod promocyjny o treści MEGABONUS550

Bukmacher oferuje jednorazowy zwrot w przypadku porażki do 550 zł. Jeśli kupon okaże się wygrany, środki trafią od razu na konto depozytowe gracza. Jeśli jednak zostanie on rozliczony jako przegrany, najpierw trzeba spełnić określone warunki obrotu, aby otrzymać zwrot. 

Środkami bonusowymi na Betclic należy obrócić ośmiokrotnie z kuponami, których całkowite kursy nie są mniejsze niż 2.00. W przypadku maksymalnego zwrotu 550 zł, należy więc zawrzeć zakłady za łącznie 4400 zł. Należy również pamiętać o podatku 12% od gier. Aby otrzymać pełny zwrot, należy zawrzeć pierwszy zakład za 625 zł

Na dokonanie pełnego obrotu gracz ma 30 dni. Nie zaliczają się do niego zakłady systemowe.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Fortuna czy Betclic - porównanie bonusów na start

Jak widać, w ofertach powitalnych na stronach Fortuna i Betclic każdy znajdzie coś dla siebie. Obie mają zarówno podobieństwa, jak i różnice.

Fortuna jest bukmacherem, który w swojej ofercie bonusowej postawił na różnorodność, proponując trzy inne łączące się ze sobą bonusy. Znalazło się w niej zarówno coś dla graczy, którzy nie chcą na początek inwestować swoich środków (freebet), jak i tych, którzy są gotowi dokonać pierwszego depozytu i notować za nie pierwsze wygrane (cashback i bonus od depozytu). Betclic natomiast skierował wszystkie siły na jeden, ale za to wartościowy bonus cashback. Bukmacher ten zawarł w swojej ofercie jeden bonus, ale za to nadrobił nadaniem mu wysokiej wartości.

W opisanych powyżej ofertach Fortuna i Betclic każdy gracz z pewnością znajdzie coś dla siebie i każda z nich może znaleźć swoich zwolenników. Wszystko zależy od tego, jakie konkretny gracz ma oczekiwania.

Fortuna czy Betclic - stałe promocje

Zarówno Fortuna, jak i Betclic oferują swoim graczom również stałe promocje. Mowa o bonusach terminowych lub z okazji jakiegoś sportowego wydarzenia. Wszystkie opisujemy poniżej. 

Fortuna stałe promocje

Fortuna poza trzeba powitalnymi bonusami oferuje również szereg bonusów dla stałych graczy z okazji ważnych wydarzeń sportowych. Bukmacher nagradza typerów również za samą aktywność na stronie - więcej szczegółów poniżej.

bonusów na Fortuna i tłumaczymy, na czym dokładnie one polegają.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Fortuna stałe promocje - Happy Hours +14%

Bonus Happy Hours na Fortuna zwiększa potencjalną wygraną z kuponu o 14% i można go dodać przez całą dobę do każdego kuponu przedmeczowego lub na żywo o dowolnej stawce. 

Aby promocja zadziałała, na kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 3 zdarzenia o minimalnych kursach 1.30. Zaliczają się do niej kupony AKI i MAXIKOMBI. Nie można łączyć jej z Superofertą, Hitem Dnia oraz bezpiecznym zakładem. Nie łączy się ona również z opcją early cash-out, czyli przedwczesną wypłatą. 

Fortuna stałe promocje - Mistrzostwa typerów

Aby wziąć udział w tej promocji, należy dołączyć do programu Fortuna Klub Plus - to warunek konieczny, aby dołączyć do rywalizacji o nagrody. Mistrzostwa Typerów odbywają się w każdym miesiącu, a lista nagród jest zmienna. 

Dzienny limit stawek kuponów w tej promocji wynosi 100 zł - tę kwotę można rozbić na kilka mniejszych zakładów lub zawrzeć za nią jeden zakład - decyzja należy do gracza. Przed postawieniem kuponu należy zaznaczyć opcję “Zgłoś do mistrzostw”, jeżeli chcemy, aby liczył się on w tej promocji. 

Mistrzostwa podzielone są na 12 etapów - dokładnie tyle, ile jest miesięcy w roku. Na każdym etapie gracze muszą zmierzyć się z innymi wyzwaniami, ponieważ zmieniają się zarówno nagrody, jak i wskaźniki, na podstawie których liczone są punkty. 

W comiesięcznym rankingu wygrywa 50 graczy i mogą oni liczyć zarówno na nagrody rzeczowe (laptopy, smartfony, karty podarunkowe do sklepów ze sprzętem elektronicznym itd.) lub dodatkowe bonusy na stronie Fortuna - głównie darmowe zakłady w postaci punktów FKP. 

Fortuna stałe promocje - Fortuna Klub Plus 

Fortuna Klub Plus to program lojalnościowy, w którym gracze mogą zbierać punkty poprzez aktywność na stronie, a później wymieniać je na na nagrody, takie jak darmowe zakłady, podwyższenie stawki czy wyższe kursy na zdarzenia. 

Liczba zdobywanych punktów jest wprost proporcjonalna do wysokości stawek zakładów i stanowi ich połowie. Dziennie gracz może zdobyć maksymalnie 300 punktów, za obstawienie zakładów za 600 zł lub więcej:

 • 10 zł -> bonus 5 pkt FKP
 • 20 zł -> bonus 10 pkt FKP
 • 50 zł ->  bonus 25 pkt FKP
 • 100 zł ->  bonus 50 pkt FKP
 • 200 zł ->  bonus 100 pkt FKP
 • 500 zł ->  bonus 250 pkt FKP
 • 600 zł ->  bonus 300 pkt FKP
 • 600+ zł ->  bonus 300 pkt FKP

Punkty można wymieniać na nagrody w internetowym sklepie Fortuna e-shop. Dostępne nagrody w kolejności od najdroższej do najtańszej prezentują się następująco: 

 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 100 zł za 8100 punktów FKP
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 50 zł za 4100 punktów FKP
 • Bonus od depozytu 100% do 100 zł - podwojenie wpłaty za 1500 punktów FKP
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 15 zł za 1250 punktów FKP
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 10 zł za 850 punktów FKP
 • Bonus od depozytu 100% do 50 zł - podwojenie wpłaty za 750 punktów FKP
 • Zakład bez ryzyka - darmowy bonus freebet o wartości 5 zł za 450 punktów FKP

Betclic promocje stałe

Betclic w swojej ofercie również posiada promocje dla stałych graczy. Mogą one dotyczyć konkretnych wydarzeń sportowych i pojawiać się regularnie z ich okazji albo nie posiadać żadnych ograniczeń czasowych. Stałe promocje na Betclic wymieniamy i opisujemy poniżej.

Bukmacher Betclic - bonusy i promocje

Betclic stałe promocje - Multi+

W ramach promocji Multi+ bukmacher zwiększa potencjalną wygraną na kuponie w zależności od liczby zdarzeń, które się na nim znalazły. Aby promocja weszła w życie, na kuponie należy zawrzeć przynajmniej 5 zdarzeń - każde o minimalnym kursie 1.20. Im więcej typów, tym bonus będzie większy, a w praktyce wygląda to następująco: 

 • 5 zdarzeń na kuponie - +7% do wygranej
 • 6 zdarzeń na kuponie - +14% do wygranej
 • 7 zdarzeń na kuponie - +20% do wygranej
 • 8 zdarzeń na kuponie - +25% do wygranej
 • 9 zdarzeń na kuponie - +30% do wygranej
 • 10 zdarzeń na kuponie - +35% do wygranej
 • 11 zdarzeń na kuponie - +40% do wygranej
 • 12 zdarzeń na kuponie - +45% do wygranej
 • 13 zdarzeń na kuponie - +50% do wygranej

Promocja obejmuje jedynie zakłady z widocznym logiem Multi+ i nie wiąże się z żadnymi warunkami obrotu. 

Betclic stałe promocje - Boost

Betclic codziennie przygotowuje listę zdarzeń z powiększonymi kursami w zakładce “Super Kursy”. Znajdziemy tam właśnie te mecze, które są objęte tą promocją, a więc kursy na nie są wyższe niż w standardowej ofercie.

Sprawdź kody promocyjne:

Fortuna czy Betclic - porównanie promocji stałych

Z promocji stałych na stronach bukmacherów Fortuna i Betclic skorzystać mogą gracze, którzy regularnie korzystają z ich usług. Szczególnie sprawdza się to w przypadku Fortuny, która za regularną grę przyznaje typerom punkty w ramach programu lojalnościowego, a te można później wymieniać na nagrody - zarówno rzeczowe, jak i bonusy do wykorzystania na dalszą grę. 

Stałe bonusy na Betclic mogą spodobać się przede wszystkim graczom, którzy lubią obstawiać tzw. “taśmy”, czyli kupony złożone z wielu zdarzeń. Bukmacher poprzez promocję Multi+ nagradza takiego kupony zwiększeniem potencjalnej wygranej o procent, wysokość którego jest zależna od liczby zdarzeń na kuponie. Coś dla siebie znajdą tu też gracze, szukający powiększonych kursów na wybrane zdarzenia. 

Na podstawie powyższej analizy każdy gracz może sam odpowiedzieć sobie na pytanie, który bukmacher lepiej odpowiada jego upodobaniom. Wszystko zależy oczywiście od tego, w jakiego rodzaju zakładach typer czuje się najlepiej i które dyscypliny sportu są jego ulubionymi.

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN