Fortuna czy Betfan - który bukmacher lepszy?

Fortuna czy Betfan - który bukmacher lepszy?
efortuna.pl / betfan.pl / meczyki.pl
Autor: Seweryn Krauze22 lip 2021 | 13:50
0
Głosów: 0
Zagłosuj

Każdy gracz, który założy konto na stronie Fortuna lub Betfan będzie mógł skorzystać z ofert powitalnych tych bukmacherów. W pierwszym przypadku są to trzy bonusy, w drugim dwa. Ich warunki szczegółowo opiszemy poniżej. Na podstawie tego artykułu każdy będzie mógł sam odpowiedzieć sobie na pytanie: Kto jest lepszy - Fortuna czy Betfan? Życzymy miłej lektury.

Na skróty:

 1. Fortuna czy Betfan - bonusy na start
 2. Fortuna bonusy powitalne
 3. Betfan bonusy powitalne
 4. Fortuna czy Betfan - porównanie bonusów
 5. Fortuna czy Betfan - stałe promocje
 6. Fortuna stałe promocje
 7. Betfan promocje stałe
 8. Fortuna czy Betfan - porównanie promocji

Wybór odpowiedniego bukmachera to pierwszy krok w obstawianiu meczów przez Internet. Na polskim rynku zakładów wzajemnych istnieje wiele legalnych firm, a jednymi z nich są właśnie Fortuna i Betfan. O atrakcyjności bukmachera świadczy łatwość obsługi strony, wysokość kursów, szerokość możliwości dokonywania wpłat i wypłat, ale przede wszystkim atrakcyjność oferty powitalnej z bonusami. Poniżej opiszemy wszystkie promocje, z których skorzystać można u tych dwóch bukmacherów i porównamy je.

Fortuna czy Betfan - bonusy na start

Bonusy powitalne charakteryzują się tym, że można skorzystać z nich po założeniu nowego konta. Są również jednorazowe - po spełnieniu wszystkich warunków i odbiorze środków bonusowych promocja nie pojawi się na koncie drugi raz. Mają one jednak wyższą wartość niż bonusy stałe. Fortuna i Betfan w swojej ofercie powitalnej oferuje dwa podobne bonusy - cashback oraz bonus od depozytu. Fortuna dodatkowo proponuje także freebet. Poszczególne promocje różnią się nieco konkretnymi warunkami - więcej szczegółów poniżej.

Fortuna bonusy na start

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

W ofercie promocyjnej na stronie Fortuna można znaleźć trzy bonusy o łącznej wartości 2230 zł. Są to: 

 • Darmowy zakład w wysokości 20 zł (freebet)
 • Zakład bez ryzyka w wysokości 210 zł (cashback)
 • Bonus od pierwszej wpłaty w wysokości 2000 zł

Z wymienionych powyżej bonusów można skorzystać po kliknięciu w jeden z dostępnych na tej stronie linków Fortuna i założeniu nowego konta. Kod promocyjny w trakcie rejestracji wygeneruje się automatycznie.

Fortuna darmowy zakład 20 zł (freebet 20 zł)

Pierwszym z bonusów powitalnych od Fortuna jest freebet, czyli darmowe środki na grę. W przypadku tego bukmachera jest to 2800 punktów FKP (Fortuna Klub Plus), czyli programu lojalnościowego. 20 zł, bo taka jest wartość bonusu, można wykorzystać na jeden zakład lub rozbić je na kilka mniejszych kuponów - wszystko zależy wyłącznie od decyzji gracza. 

Wygrane środki w ramach freebeta od Fortuna od razu wędrują na konto główne - bukmacher nie narzuca na gracza żadnych dodatkowych warunków obrotu.

Fortuna zakład bez ryzyka 210 zł (cashback 210 zł)

Fortuna oferuje nowym graczom również cashback, czyli jednorazowy zwrot w przypadku przegranego zakładu. W tym przypadku jego wartość wynosi 210 zł. W odróżnieniu od freebeta, cashback nie jest bonusem bez depozytu, aby z niego skorzystać, najpierw trzeba dokonać pierwszej wpłaty i obstawić za nią zakład. 

Przy tej promocji należy pamiętać o obowiązującym w polskim prawie podatku, który wynosi 12% od wygranej. Podkreślamy więc, że aby otrzymać pełny zwrot, należy zawrzeć zakład za stawkę nie niższą niż 238,64 zł. Ten bonus również nie podlega żadnym warunkom obrotu. Środki bonusowe zw zwrotu będą od razu możliwe do wypłacenia na konto bankowe lub przeznaczenia na dalszą grę - zgodnie z decyzją gracza. 

Aby skorzystać z zakładu bez ryzyka na Fortuna, należy aktywować go najpóźniej 3 dni od chwili rejestracji. Należy to zrobić w sekcji "Moje bonusy" koniecznie przy pierwszym zalogowaniu.

Fortuna bonus od depozytu 2000 zł

Ostatnią promocją od Fortuna jest bonus 100% od depozytu. Dzięki niej gracz może podwoić swój pierwszy depozyt po spełnieniu określonych w regulaminie warunków obrotu. W przypadku Fortuny, jest to czterokrotny obrót, którego dokonać trzeba w ciągu maksymalnie 30 dni. Na każdym kuponie muszą znaleźć się przynajmniej trzy zdarzenia, a ich minimalny kurs całkowity to 1.60

Przy tym bonusie obowiązuje jeszcze kilka warunków. w ciągu trzech dni od rejestracji należy zaakceptować go w sekcji “Moje bonusy”, a maksymalnie 3 dni później dokonać pierwszej wpłaty. Kolejne 4 dni to czas na zawarcie pierwszego zakładu. Po spełnieniu warunków obrotu trzeba obstawić jeszcze raz, z kursem minimalnym 1.14 (tak, aby potencjalna wygrana była wyższa od stawki). Po spełnieniu tych wszystkich warunków środki bonusowe powędrują do depozytu gracza.

Betfan bonusy powitalne

Betfan - bonusy i promocje

Betfan w swojej ofercie powitalnej zawarał dwa bonusy, które typem przypominają te na Fortunie, zdecydowanie różnią się natomiast warunkami i innymi szczegółami. Promocje startowe o łącznej wartości 1600 zł na Betfanie to:  

 • Zakład bez ryzyka o wartości 600 zł (cashback)
 • Bonus od depozytu (drugiego) do 1000 zł

Aby skorzystać z powyżej wymienionych promocji na Betfan, wystarczy kliknąć w baner dostępny na tej stronie i zarejestrować się na stronie bukmachera. Należy też pamiętać o kodzie promocyjnym: MEGABONUS. Poniżej prezentujemy warunki bonusów oferowanych przez Betfan.

Betfan zakład bez ryzyka 600 zł (cashback 600 zł)

To promocja ograniczająca ryzyko straty pieniędzy przy pierwszym postawionym zakładzie. Jeśli bowiem zarejestrowaliśmy w Betfan z użyciem wspomnianego wyżej kodu, nasz debiutancki kupon będzie niejako zabezpieczony. Gdy okaże się wygrany - pieniądze są nasze. W przypadku niepowodzenia nie musimy jednak się martwić, bo bukmacher zwróci nam zainwestowane środki, maksymalnie jednak do 600 zł.

Minimalna stawka stawka zaliczana do promocji to 50 zł. Zwróconych - w przypadku porażki - pieniędzy nie możemy od razu wypłacić. Musimy dokonać jednokrotnego obrotu, kuponem/kuponami z minimum trzema zdarzeniami. Kurs takiego zakładu nie może być mniejszy niż 3.80. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli nasz pierwszy zakład zagraliśmy za 100 zł, a nie okazał się on wygrany, Betfan jego stawkę, pomniejszoną jedynie o obowiązkowy podatek 12%, zwróci na konto gracza. Aby dokonać obrotu, musimy wtedy zagrać przynajmniej za wspomniane 100 zł, by zyskać możliwość wypłaty pieniędzy na konto bankowe.

Betfan bonus od depozytu 1000 zł

W ofercie powitalnej Betfan znaleźć można również bonus od depozytu. W tym przypadku drugiego po rejestracji konta gracza. Jeśli więc wpisaliśmy odpowiedni kod promocyjny, wówczas nasza druga wpłata zostanie pomnożona razy dwa. Maksymalnie jednak do 1000 zł. Aby więc wykorzystać promocję w pełni, należy wpłacić właśnie 1000 zł, a drugie tyle otrzymamy od bukmachera. Minimalna stawka zaliczana do promocji to 100 zł.

Początkowo kwota przyznana przez Betfan w ramach bonusu będzie zablokowana. Aby ją odblokować, należy zagrać za wpłaconą przez nas stawkę. Kurs takiego zakładu nie może być mniejszy niż 2.50.

Jeśli już dokonamy takiej sztuki, wówczas bonus pojawi się na koncie gracza. Wtedy - by zyskać możliwość wypłaty środków - trzeba nim jeszcze trzykrotnie obrócić. Wyłącznie zakładami z minimum trzema zdarzeniami, o kursie minimalnym całego kuponu (2.50) i pojedynczego zdarzenia (1.30).

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Fortuna czy Betfan - porównanie bonusów na start

Trudno jednoznacznie określić, który z dwóch bukmacherów posiada lepszą ofertę powitalną. Każdy gracz na pewno znajdzie coś dla siebie zarówno na stronie Fortuny, jak i Betfan. W przypadku pierwszej z firm mamy do czynienia z wyższą łączną wartością promocji i większym repertuarem bonusów. Betfan z kolei mocniej stawia na cashback, który jest wyższy niż w Fortunie, ale jednocześnie ma nieco trudniejsze warunki obrotu. Kogo więc wybrać? To zależy już od preferencji gracza. W obu przypadkach można znaleźć coś dla siebie.

Fortuna czy Betfan - stałe promocje

Na stronach obu bukmacherów można znaleźć również kilka bonusów stałych. W dalszej części wymienimy i opiszemy wszystkie stałe promocje, z których można skorzystać na Fortunie i Betfanie.

Fortuna stałe promocje

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Poza trzema startowymi bonusami, gracze na stronie Fortuna mogą skorzystać z kilku stałych promocji. Poniżej tłumaczymy, na czym one polegają.

Fortuna stałe promocje - Happy Hours +14%

Ta promocja zwiększa potencjalną wygraną zakłądu o 14% i można ją dołączyć przez całą dobę do każdego kuponu przedmeczowego lub live o dowolnej stawce. 

Aby bonus mógł zadziałać, na kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 3 typy o minimalnych kursach 1.30 każdy. Zaliczają się do niej kupony AKO i MAXIKOMBI. Jeśli potencjalna wygrana kuponu jest wyższa o 14%, to tak, jakby gracz został przez bukmachera zwolniony z podatku od wygranej - właśnie na tym polega bonus Happy Hours +14% na stronie Fortuna.

Fortuna promocje stałe - Mistrzostwa Typerów

Fortuna organizuje Mistrzostwa Typerów, w których gracze mogą rywalizować o nagrody rzeczowe lub w postaci środków na grę. Aby wziąć w nich udział, należy zapisać się do programu lojalnościowego Fortuna Klub Plus

Mistrzostwa są podzielone na 12 miesięcznych etapów. Na każdym etapie gracze muszą zmierzyć się z innymi wyzwaniami, ponieważ zmieniają się zarówno nagrody, jak i wskaźniki, na podstawie których liczone są punkty. 

Na nagrody rzeczowe (smartfony, laptopy, karty podarunkowe itp.) oraz dodatkowe bonusy na Fortuna liczyć może 50 najlepszych graczy w danym miesiącu. 

Dzienny limit stawek w ramach Mistrzostw Typerów to 100 zł. Tę kwotę można rozbić na kilka mniejszych zakładów lub zawrzeć za nią jeden duży. Od decyzji gracza zależy również, czy kupon zostanie zgłoszony do mistrzostw.

Betfan promocje stałe

Betfan - bonusy i promocje

Promocje i bonusy dla stałych graczy można znaleźć również na stronie Betfan. W dalszej części artykułu przedstawiamy wszystkie pozostałe produkty, które przygotował ten bukmacher.

Betfan promocje stałe - “Simply the Bet”

Na stronie Betfan również można znaleźć ranking graczy, ale w tym przypadku cotygodniowy. Gracze, którzy w każdą niedzielę zbiorą najwięcej punktów, otrzymają nagrody w postaci środków na dalszą grę. Bukmacher nagradza 50 najlepszych typerów, przyznając punkty według następującego schematu: 

Wygrane kupony: 

 • Zakłady na żywo: stawka x liczba zdarzeń x 2 = liczba punktów
 • Zakłady przedmeczowe: stawka x liczba zdarzeń x 1 = liczba punktów

Przegrane kupony:

 • Zakłady na żywo: stawka x liczba zdarzeń x 4 = liczba punktów
 • Zakłady przedmeczowe: stawka x liczba zdarzeń x 2 = liczba punktów

Aby kupon został zaliczony do bonusu, muszą znaleźć się na nim przynajmniej 3 zdarzenia z kursem całkowitym 2.50 lub wyższym. Najniższa możliwa stawka zakładu to 2 zł

W ramach tej promocji można otrzymać następujące nagrody w zależności od zajętego miejsca: 

 • Nagroda za miejsce 1. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 150 zł
 • Nagroda za miejsce 2. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 80 zł
 • Nagroda za miejsce 3. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 65 zł
 • Nagrody za miejsca 4-5 w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 35 zł
 • Nagrody za miejsca 6-10. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 30 zł
 • Nagrody za miejsca 11-19. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 20 zł
 • Nagrody za miejsca 20-29. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 15 zł
 • Nagrody za miejsca 30-39. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 10 zł
 • Nagrody za miejsca 40-50. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 5 zł.

Środki bonusowe przed wypłaceniem do salda głównego muszą zostać obrócone trzykrotnie. Na każdym kuponie należy zawrzeć przynajmniej 3 zdarzenia, a kurs całkowity nie powinien być niższy niż 2.50. Jeśli to się uda, punkty zamienią sią na złotówki z mnożnikiem x10 i trafią do depozytu. Oznacza to, że jeśli gracz zgromadził np. 300 punktów, otrzyma 3000 zł.

Betfan stałe promocje - Bet Friends

Każdy gracz, który znajdzie tę promocję na stronie Betfan i kliknie w zakładkę “Wygeneruj kod”, otrzyma indywidualny kod, który może przekazać swojemu znajomemu. Jeśli znajomy wpisze go w trakcie rejestracji i wpłaci pierwszy depozyt (przynajmniej 100 zł) i obróci nim 3 razy z kursami całkowitymi minimum 1.80, obaj gracze otrzymają 100 zł w postaci bonusu.

Betfan stałe promocje - gra bez podatku

Betfan, podobnie jak Fortuna, zwalnia swoich graczy z płacenia podatku od gier, który wynosi 12% wygranej. Dzięki temu, jest ona potencjalnie o 14% wyższa niż normalnie. Aby tak się stało, na kuponie muszą znaleźć się minimum 2 zdarzenia o kursach 1.25 lub wyższych, a kurs całkowity całego zakładu nie może być niższy niż 2.00

Zobaczmy, ta promocja działa w praktyce. Jeśli stawka zakładu wynosi przykładowo 20 zł, a kurs całkowity to 5.00, wygrana będzie wynosić 100 zł. Jeśli jednak odejmiemy od niej wspomniany podatek, będzie to już 88 zł.

Sprawdź kody promocyjne:

Fortuna czy Betfan - porównanie stałych promocji

Jak widać, zarówno na stronie Fortuna, jak i Betfan możemy znaleźć po kilka promocji dla stałych graczy. Obaj bukmacherzy, po spełnieniu przez gracza kilku prostych warunków, zwalniają go z podatku od gier - to sprawia, że potencjalna wygrana jest wyższa o 14%. Do tego gracze obu tych firm mogą powalczyć o nagrody za najwyższe miejsca w rankingu typerów - na Fortunie miesięcznym, a na Betfanie tygodniowym. Na stronie drugiego z wymienionych bukmacherów można znaleźć jeszcze bonus za polecenie znajomego. Wierzymy, że po przeczytaniu tego artykułu, każdy gracz będzie umiał sam odpowiedzieć na pytanie: Kto jest lepszy? Fortuna czy Betfan?

Nota prawna

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet:

Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.
BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.
Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.
TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;.
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; .
SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; .
Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020

TYLKO U NAS

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez wpłaty własnej i 2100 PLN od drugiej wpłaty

logo meczyki
koszulka bukmachera logo meczyki
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

Superbet
584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550