Jak skutecznie dobierać spotkania do typowania? Ocena formy poszczególnych drużyn.

Jak skutecznie dobierać spotkania do typowania? Ocena formy poszczególnych drużyn.
Źródło zdjęcia: Elnur/shutterstock.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Przy analizowaniu spotkań piłkarskich pod kątem gry u bukmachera częściej niż ogólną klasę danego zespołu gracz powinien mieć na uwadze formę danej drużyny, której zwycięstwo chce obstawić. Sezon piłkarski jest długi, a teamy oprócz rywalizacji ligowej biorą też udział w pucharach (krajowych lub międzynarodowych) dlatego nawet najsilniejsze zespoły często oszczędzają siły na w meczach z teoretycznie słabszymi zespołami co często kończy się niespodzianką.

Na skróty:

  1. Forma zespołu
  2. Najważniejsze czynniki
  3. Lista legalnych bukmacherów

Potencjał a aktualna forma zespołu

Na amerykańskich stronach często obok aktualnej tabeli rozgrywek natknąć się można na zestawienie nazywane Power Rankingiem. PR ma na celu ocenę aktualnej formy danej drużyny biorąc pod uwagę w mniejszym stopniu jej ogólny potencjał, a większą uwagę skupiając na aktualnej formie. Tabela ligowa oczywiście jasno wskazuje która drużyna jest w danej chwili najlepsza, ale bardzo często lider wcale nie jest w najwyższej formie, a z kolei w określonym tygodniu w bardzo dobrej dyspozycji może być drużyna zajmująca miejsce w dolnej części tabeli lub wręcz broniąca się przed spadkiem. Zamiast więc grać lidera, który w tygodniu poprzedzającym interesujące nas spotkanie zagrał przeciętnie i w bólach wygrał z dużo słabszym rywalem 1:0 lepiej zainteresować się meczem słabszego zespołu, który aktualnie łapie dużo lepszą formę.

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Poszukiwanie zespołów będących w najwyższej formie ma podwójną wartość. Z jednej strony oczywiście zespół prezentujący w danym okresie swój najwyższy poziom to naturalny typ bukmacherski zwłaszcza gdy drużyna znajduje się na kompletnie niesatysfakcjonującym ją miejscu w tabeli albo wręcz walczy o utrzymanie, bo dochodzi tu jeszcze efekt ogólnej mobilizacji. Z drugiej strony, zwłaszcza na początku dobrej serii zespołu, można liczyć na wyższy kurs, bo bukmacherscy oddsmakerzy często nie są skorzy do dużych zmian kursowych po jednym dobrym spotkaniu w wykonaniu określonej ekipy. Patrząc na aktualną formę określonej ekipy i kurs na jej wygraną mamy więc szansę na trafienie solidnego valuebeta.

Najważniejsze czynniki jakie należy wziąć pod uwagę:

Zmiany w zespole

pixabay.com, Phillip Kofler
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com, Phillip Kofler

Po rozczarowującym okresie gry w wykonaniu danego zespołu jego zarząd może dojść do wniosku, że potrzebne są zmiany. Najczęściej dochodzi do zmiany trenera, ale czasami możemy być świadkami dużych rotacji w zespole i postawieniu na zupełnie innych zawodników. Kombinacja zmiany trenera i wymiany kadrowej może dać efekty nawet w przypadku beznadziejnej sytuacji drużyny; tu za przykład może służyć FC Koln w poprzednim sezonie, które ostatecznie zajęło w tabeli ostatnie miejsce, ale po beznadziejnej pierwszej części sezonu w drugiej zespół niespodziewanie wygrał kilka spotkań co nie było tak dużą niespodzianką dla uważnych obserwatorów. Sama zmiana trenera nie zawsze jednak poprawia grę zespołu co widać już po pierwszych meczach, które warto uważniej obserwować.

Powrót kluczowego gracza

Phillip Kofler, pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Phillip Kofler, pixabay.com

Przez powrót rozumiemy tu nie tylko powrót do gry po kontuzji, ale również powrót do wysokiej formy. Nawet najlepsze zespoły często zależą od dyspozycji swojego najlepszego zawodnika i kiedy jest on w słabszej dyspozycji one także mocno dołują. Wiele drużyn w poszczególnych sezonach cierpi też z powodu braku swoich najlepszych zawodników i nie muszą to być najskuteczniejsi strzelcy. Powrót do wysokiej formy oznacza też najczęściej dużo lepsza dyspozycję zespołu choć to oczywiście broń obosieczna: ewentualne wypadnięcie zawodnika z powodu kontuzji może być dużym problemem zarówno dla zespołu jak i dla tych, którzy zagrali na jego wygraną w danym meczu.

Lepsza gra w poprzednim spotkaniu

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Zawodowi gracze dobrze wiedzą, że wykorzystywać lepszą serię danego zespołu należy na samym jej początku gdy bukmacherzy nie biorą jeszcze pod uwagę tego co się aktualnie dzieje, a bazują raczej na miejscu w tabeli i wynikach. Ważne jest zatem, zwłaszcza w przypadku zespołów będących w danej chwili w dołku, by śledzić co dzieje się w ich meczach, zwłaszcza tych, w których nie daje im się dużej szansy na zwycięstwo. Często dobra gra, nawet w spotkaniach zakończonych porażką może być podstawą do optymizmu w kolejnym spotkaniu, zwłaszcza gdy w spotkaniu widać, że poziom gry zespołu znacząco się podniósł.

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady:

STS

STS, czyli Star-Typ Sport, to lider legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce. Firma działająca od 1997 r. ma w nim prawie połowę udziałów. 

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

Bukmacher Fortuna, działający na polskim rynku od 1996 r., to oficjalny sponsor wielokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej – Legii Warszawa oraz rozgrywek piłkarskiej I ligi polskiej.

Bukmacher Fortuna
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betclic

Betclic w 2018 roku otrzymał licencję Ministerstwa Finansów, dzięki czemu dołączył do grona legalnych polskich bukmacherów. 

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

PZBuk

PZBuk to firma bukmacherska, która swoją działalność rozpoczęła dość niedawno, bo 18 października 2018 roku. Szybko stała się jednak poważną konkurencją dla bukmacherów działających na rynku dłużej.

Bukmacher PZBuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Totolotek

Totolotek to legalny polski bukmacher z wieloletnim doświadczeniem na naszym rynku. Firma, która sponsoruje m.in. piłkarski Puchar Polski, przygotowała dla nowych użytkowników interesujący pakiet powitalny.

Bukmacher Totolotek
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

LVBet

LVBet to bukmacher działający na rynku od września 2016 roku, kilka miesięcy wcześniej uzyskał licencję na prowadzenie swojej działalności na terenie Rzeczpospolitej Polski poprzez sieć Internet. 

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

ETOTO

Etoto to polski bukmacher działający od 2011 roku, który w ostatnich latach przeszedł spore zmiany. Do 2014 roku Etoto funkcjonowało jako bukmacher naziemny, dopiero później rozpoczęło starania o licencję na zakłady wzajemne w Internecie.

Bukmacher ETOTO
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Freebet, zakład bez ryzyka i bonus od depozytu na start!

"Pakiet Pudziana" w postaci bonusu 3100 PLN i gra bez podatku

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Legia wygra Legia ma w tej rundzie swoje problemy, co nie jest niespodzianką biorąc pod uwagę to, że straciła dwóch podstawowych graczy. Są one jednak niczym wobec problemów Jagiellonii, która po zmianie trenera jeszcze nie strzeliła gola, a gra Białostoczan wygląda kiepsko.
Poniżej 3.5 bramki Spal w dzisiejszej dyspozycji nie ma czym zagrozić Juventusowi, który nie powinien specjalnie forsować tempa w tym spotkaniu, szczególnie przed pierwszym spotkaniem ⅛ LM z Lyonem.
Manchester City wygra Pomimo ostatnich problemów The Citizens stawiamy na nich w tej rywalizacji. Ekipa Guardioli mimo wszystko gra nieźle, czego z kolei nie da się powiedzieć o Leicester, które jest w lekkim dołku. Oczywiście przed pierwszym meczem LM z Realem piłkarze City mogą być już myślami przy tej rywalizacji, ale i tak mają spore szanse na wygraną z Lisami.
Real Sociedad wygra Choć Baskowie przegrali dwa ostatnie domowe starcia z Valencią obecnie są w dobrej formie, a rywal ma spore problemy. Valencia w środę wysoko przegrała w Lidze Mistrzów z Atalantą, która obnażyła wszystkie problemy zespołu Alberta Celadesa. Real może zrobić to samo.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.