Statystyki żółtych kartek - jak skutecznie typować zakłady na żółte kartki?

Piłka nożna oferuje ogrom możliwości różnorakich zakładów, w których można się specjalizować, z drugiej strony jednak większość z nich jest już w tak dobry sposób przeanalizowana przez przedstawicieli bukmacherów, że często trudno w nich znaleźć wartościowe opcje. Stąd coraz częściej spotykana tendencja do analizowania mniej popularnych opcji takich jak choćby rzuty rożne czy rzuty wolne. Jedną z takich opcji są także zakłady na żółte i czerwone kartki w meczu, coraz częściej spotykane w różnego rodzaju analizach bukmacherskich.

Typowanie żółtych kartek - bonusy powitalne

Zakładając konto u legalnych bukmacherów można uzyskać bonusy na start. Nowi gracze dzięki temu zyskują np. darmowe środki na grę, zakłady bez ryzyka czy podatkową premię od wpłaty. Bonusy można wykorzystać na różnorakie kupony, np. zakłady na żółte kartki w meczu.

Wybrane kody promocyjne

BukmacherBonus powitalny
STS

150 PLN bez ryzyka + 600 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Fortuna

Zwrot do 300 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za rejestrację i 15 PLN we freebetach

BetX

Zakład bez ryzyka 300 PLN + freebet 300 + 4750 punktów BetX na start

Opisane w tabeli bonusy powitalne można aktywować rejestrując się za pomocą linków, które także znajdują się w powyższej tabeli.

Skąd się bierze popularność tego typu zakładów?

Wydawać by się mogło, że opcji na obstawianie piłki nożnej jest tak dużo, że nie należy szukać alternatyw jeśli chodzi o typ zdarzenia jakie się będzie analizować. W rzeczywistości jednak mówimy o najbardziej popularnym sporcie, w którym specjalizuje się mnóstwo obserwatorów sportu w ogóle co prowadzi do wniosku, że jest on również najlepiej rozpracowany przez bukmacherów i w praktyce bardzo trudno tu znaleźć wartościowy zakład.
Sytuacja kadrowa wszystkich zespołów czołowych lig jest dobrze znana, podobnie jak potencjał poszczególnych graczy, a bukmacherzy online szybko reagują na wszelkie doniesienia o drobnych urazach czy też absencjach graczy spowodowanych sprawami osobistymi. Stąd dążenie do wyszukiwania nowego typu zdarzeń, które nie będą tak solidnie rozpracowywane.
Wielu obserwatorów jeszcze niedawno nie zwracało uwagi na zakłady na żółte czy czerwone kartki uznając je - podobnie jak również coraz popularniejsze opcje na rzuty rożne - za zdarzenia kompletnie bez wartości. Statystyki jednak pokazują, że w tego typu zdarzeniach można znaleźć wartościowe zakłady jeśli tylko weźmie się pod uwagę wszystkie czynniki.
Często powtarza się, że style gry w piłce nożnej powoli acz sukcesywnie się unifikują. Rzeczywiście w najwyższych ligach angielskich nie mamy już do czynienia z ostrą grę, bo ta grozi wykluczeniami w kolejnych meczach, a w Hiszpanii nie gra się delikatnie, technicznie, obrońcy muszą tak samo jak w innych rozgrywkach być znakomicie przygotowanym fizycznie. W obu ligach pojawiają się jednak zespoły grające nieco inaczej niż ligowa średnia co przekłada się także na ilość otrzymywanych upomnień.

Styl gry zespołu

W sezonie 17/18 w Primera Division zespołem starającym się grać ostro w defensywie i na tym budującym swój styl gry było Getafe Pepe Bordalasa, której piłkarze rzeczywiście otrzymywali najwięcej żółtych i czerwonych kartek, aż o 12 punktów wyprzedzając drugą w tej kategorii drużynę Villarreal. Najwięcej punktów z czołówki ligi (przy założeniu punktu za żółtą kartkę, trzech za czerwoną "złożoną" z dwóch żółtych i pięciu za bezpośrednią czerwoną) "zdobyli" gracze czwartej pod koniec sezonu Valencii, ósme w tej klasyfikacji było Atletico co nie powinno nikogo dziwić. Dwa z trzech ostatnich miejsce zajęli gracze Realu (18) i Barcelony (19) co może pokazywać zarówno to, że grają oni najczyściej jak i to, że sędziowie nie zawsze są skłonni karać zawodników obu klubów indywidualną karą.
W Premier League najostrzej w sezonie 17/18 grali piłkarze Watford, rekordziści jeśli chodzi o bezpośrednie czerwone kartki, a także West Ham United. Na przeciwległym biegunie znaleźli się znów jak w przypadku Primera Division piłkarze drużyn z czołówki: Liverpoolu, Chelsea i Tottenhamu. Mistrzowie z Manchesteru City zajęli 13 miejsce. Te dwa zestawienia pokazują, że styl gry drużyny bezpośrednio wpływa na ilość otrzymywanych upomnień, a do tego warto też prześledzić obecność w zespole zawodników, którzy często są wyrzucani z boiska. W zespole Watford takim piłkarzem był Miguel Britos, który w 63 meczach Premier League już trzykrotnie był usuwany z boiska przez sędziego z powodu fauli lub zagrania piłki ręką.

Charakter sędziego

W ostatnim czasie jednak coraz większa popularnością cieszy się analizowanie konkretnych sędziów pod kątem częstotliwości rozdawania przez nich żółtych i czerwonych kartek. Każdy sędzia ma innych charakter, jeden jest spokojniejszy, przed upomnieniem zawodnika woli z nim porozmawiać, a dopiero za drugim razem pokazać żółtą kartkę, inny zaś woli zrobić to na początku by nie doprowadzić do zaognienia sytuacji na murawie.
Często przed ważnym spotkaniem prasa podgrzewa artykuły na temat wcześniejszych kontrowersyjnych decyzji sędziego w meczu przeciwko jakiejś drużynie czy zawodnikom sugerując, że i tym razem może być on bardziej skłonny do rozdawania upomnień. W rzeczywistości arbiter znajdujący się w tym momencie w świetle jupiterów może powstrzymywać się od podejmowania pochopnych decyzji i sędziować inaczej niż wskazywałyby na to statystyki.
Rzut oka na statystyki sędziowskie z poprzedniego sezonu w meczach Premier League daje do myślenia. Różnica w średniej żółtych kartek pokazywanych przez najchętniej upominającego zawodników sędziego i tego, który robi to najrzadziej potrafi wynosić około 2 kartek co jednoznacznie dowodzi tego, że osoba sędziego jest kluczowa przy analizowaniu linii poniżej/powyżej żółtych kartek w zakładach bukmacherskich. Łącząc to z kwestią o której wcześniej pisaliśmy, a także obecnością w składzie zawodników krewkich, którzy mają w karierze niechlubne epizody piłkarskiego zaćmienia umysłu możemy dojść do wniosku, że typ na over jest w tym wypadku właściwy.

Nadchodzące:

Charakter meczu

W meczach zespołów, które bardzo potrzebują punktów, a nie mają wielkiego potencjału piłkarskiego zazwyczaj mamy do czynienia z większą ilością indywidualnych upomnień. Bywa też tak, że w kadrach obu drużyn rywalizujących w danym dniu jest dużo tzw. "trudnych charakterów" i łatwo wyprowadzić graczy z równowagi. Interesujące pod tym kątem są także spotkania derbowe mające zazwyczaj wysoką temperaturę i starcia drużyn, które za sobą nie przepadają.

Trendy w sędziowaniu

Trendy w sędziowaniu wyznaczają jednak wielkie imprezy, a przed nimi zazwyczaj sędziowie uczestniczą w obozach przygotowawczych, na których są uczulani na pewne kwestie. Dobrze widać to było w 2018 roku w Rosji gdzie nie mieliśmy do czynienia z wieloma czerwonymi kartkami bynajmniej nie ze względu na czystszą grę, ale przede wszystkim na inną interpretację arbitrów. Nastawiając się więc na obstawianie tego typu opcji na wielkich imprezach warto sprawdzić w pierwszych spotkaniach jak do krytycznych sytuacji na boisku podchodzą arbitrzy.

Sprawdź:

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady i dostępne u nich bonusy startowe:

STS

Największy polski bukmacher ma dla nowych użytkowników pakiet bonusów powitalnych o łącznej wartości 1660 zł. Są to: zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 100 zł, bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat na konto) w wysokości 1500 zł oraz bonus w wysokości 60 zł za wykonanie zadań od bukmachera. Promocja dotyczy osób, które zarejestrują się w STS z widocznym niżej kodem promocyjnym.
Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

W Fortunie nowi gracze mogą liczyć na bonusy startowe warte razem 635 zł. Pakiet powitalny składa się z darmowych zakładów (2x freebet) w łącznej wartości 35 zł oraz zakładów bez ryzyka (3x cashback) o łącznej wartości 600 zł.

Betfan

Betfan ma dla nowych użytkowników promocje na start o wartości 300 zł przy rejestracji z kodem MEGABONUS. Bukmacher oferuje jeden bonus na start, którą jest bonus 200% od pierwszego depozytu do maksymalnej kwoty 300 zł.
Bukmacher Betfan
Kod bonusowy: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Betclic

Betclic nowym graczom proponuje na start zwrot stawki do 200 zł, w przypadku przegrania pierwszego zakładu, przyznany w formie freebetu. Bonus dostępny jest po rejestracji z poniższym kodem promocyjnym.
Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

Superbet

Superbet ma w ofercie powitalnej cztery bonusy startowe o łącznej wartości 3755 zł. Z naszym kodem, to najwyższy bonus Superbet na rynku. Składają się na nią: darmowy zakład o wartości 35 zł, bonus bez ryzyka w wysokości 3500 zł, bonus od depozytu w wysokości 200 zł oraz bonus za zainstalowanie aplikacji mobilnej - 20 zł. Wszystkie promocje działają jednocześnie.
Superbet - kod promocyjny, kod bonusowy

Totalbet

Bukmacher Totalbet dla nowych graczy przygotował bonusy powitalne, które łącznie mają wartość 5239 zł. W skład pakietu na start wchodzą darmowe zakłady (freebety) o wartości 39 zł, zakład bez ryzyka (cashback) do 200 zł oraz bonus 100% od pierwszej wpłaty na konto depozytowe do 5000 zł. Bonusy nie wykluczają się wzajemnie, można skorzystać z nich wszystkich.
Bukmacher Totalbet
Kod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę totalbet.pl<<

ETOTO

Etoto przygotowało dla nowych użytkowników bonusy powitalne o wartości 150 zł. Są nimi bonus od pierwszego depozytu 200% do 100zł, czyli potrojenie środków na grę przy pierwszej wpłacie, a także darmowy zakład w wysokości 50 zł do wykorzystania w aplikacji mobilnej. Bonusy na start są dostępne z podanym niżej niżej kodem promocyjnym.
Bukmacher ETOTO
Kod promocyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

PZBuk

PZBuk umieścił w swojej ofercie powitalnej bonusy startowe warte łącznie 2023 zł: zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 1000 zł na pierwszy przegrany kupon, bonusy od depozytu o wartości łącznie 1000 zł oraz darmowy zakład w kwocie 23 zł. Oferta obowiązuje tylko z poniższym kodem promocyjnym.

LVBet

LV Bet proponuje na start bonusy powitalne o łącznej wartości 2020 zł. Na nowych graczy czekają bonusy od trzech pierwszych wpłat na konto depozytowe o łącznej wartości 2000 zł, a także darmowy zakład bez depozytu w kwocie 20 zł.

Dyskusja

- komentarzy
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020