Kiedy najlepiej zagrać zakład bukmacherski?

Kiedy najlepiej zagrać zakład bukmacherski?
Źródło zdjęcia: REDPIXEL.PL/shutterstock.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Najważniejszym czynnikiem prowadzącym do skutecznej gry bukmacherskiej jest oczywiście dobra selekcja zdarzeń i żelazna konsekwencja w graniu wyłącznie dobrze przeanalizowanych spotkań. Pojawia się jednak pytanie kiedy najlepiej zagrać dany typ: od razu po zauważeniu go i pobieżnej analizie czy też tuż przed spotkaniem. Odpowiedź na to istotne zagadnienie jest różna i zależy od jednostkowej sytuacji, a także od stylu gry osoby obstawiającej.

Analizowanie spotkań

Gracze bukmacherscy, którzy zajmują się obstawianiem mają swój określony rytm, w którym działają. Zbieranie informacji do następnej kolejki zaczyna się de facto już w poprzedzającym ją tygodniu. Oglądane w weekend spotkania ligowe dają bowiem pogląd na to jak obecnie gra interesująca nas drużyna i czy do kolejnego spotkania nie przystąpi poważnie osłabiona, czy to ze względu na groźne urazy czołowych zawodników czy też zawieszenia. Ważna jest również analiza terminarza w kontekście zajmowanej przez określony zespół pozycji w tabeli. Zespoły walczące o utrzymanie szczególnie mocno mobilizują się na spotkania z drużynami będącymi tylko w nieco lepszej sytuacji, a także drużynami, które w ostatnich meczach miały pewne problemy. W ten sposób można określić choćby to czy dane spotkanie będzie overowe czy też raczej padnie w nim mało bramek.

Nic nie stoi na przeszkodzie by już na początku tygodnia zagrać wcześniej przeanalizowane spotkania, w których grają drużyny będące w dobrej formie, ale jednak większość graczy uważa to za działanie pochopne i z pewnością tego nie pochwali. Trudno się dziwić, bo przecież na kilka dni przed danym meczem nie znamy jeszcze wszystkich informacji na temat osłabień w zespole, a sytuacja potrafi się zmienić nawet w ostatniej chwili. W przypadku natychmiastowych doniesień o urazach kilku podstawowych zawodników z pewnością kiepskim wyjściem jest obstawianie tego spotkania na początku tygodnia kiedy trudno powiedzieć kto naprawdę zagra w danym spotkaniu. Są jednak sytuacje, w których granie takiego zakładu od razu jest uzasadnione.

Kiedy warto zagrać zakład od razu?

W przypadku dużego zamieszania wokół określonej drużyny, doniesień o drobnych urazach podstawowych zawodników, a także doniesieniach o możliwej zmianie trenera. Jeśli urazy graczy nie są poważne istnieje duże prawdopodobieństwo, że i tak wystąpią w kolejnym spotkaniu, a z kolei zmiana managera może dać sporą poprawę w grze już w kolejnym spotkaniu co z pewnością wpłynie na kurs u bukmachera. Zazwyczaj bywa tak, że kurs na zdecydowanego faworyta jest najwyższy na początku tygodnia, bo później bukmacher go obniża ze względu na to, że sporo graczy typuje właśnie tę opcję.

Bardzo szybkie zagranie typu daje też możliwość obstawienia go po najwyższym możliwym kursie zanim radykalnie on spadnie, głównie ze względu na spore nim zainteresowanie lub zmieniającą się wokół danego zdarzenia sytuacją. Trzeba jednak powiedzieć, że w warunkach obecnie funkcjonującego w Polsce rynku bukmacherskiego jest to opcja coraz mniej popularna. Istnieje bowiem wyjątkowo mała szansa na to, że kursy zmienią się tak mocno, że pojawi się możliwość zagrania surebeta czyli obstawienia opcji przeciwstawnej. Granie tego typu opcji ma sens tylko w przypadku obstawiania dużej ilości takich zdarzeń co obecnie jest bardzo rzadko spotykane.

Kiedy poczekać z obstawieniem zakładu?

Opcja czekania z zagraniem zakładu jest najpopularniejsza, nie tylko wśród graczy zawodowych, ale także rekreacyjnych. Trudno się temu dziwić, bo każdy chce wykorzystać tak wiele danych jakie tylko będą dostępne, a często decydujące o losie spotkania zdarzenia dzieją się nawet tuż przed spotkaniem. Kontuzja czołowego gracza na treningu czy też inne wypadki losowe mogą kompletnie zmienić przebieg spotkania i warto się przeciwko takiego typu zdarzeniami zabezpieczać. Najlepszym rozwiązaniem jest typowanie danego meczu już po ogłoszeniu składów; warto zatem jak najszybciej sprawdzić wyjściowe jedenastki i szybko zadecydować o zagraniu lub odpuszczeniu zakładu, później kurs może bowiem spaść jeszcze mocniej.

Z graniem zakładu tuż przed meczem jest bowiem jeden zasadniczy problem: wszyscy mają dostęp do tych samych informacji, co oznacza także bukmachera, dlatego kursy bardzo często spadają poniżej rozsądnego minimum; bardzo rzadko udaje się w takich momentach uzyskać satysfakcjonujący współczynnik. Czekanie z graniem do końca to zatem najlepsza opcja przede wszystkim w meczach o mniejszym zainteresowaniu graczy, solidnie wcześniej przeanalizowanych gdzie pomimo dostępu do informacji można poszukać pewnej przewagi.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Cracovia wygra Drużyna Michała Probierza zaprezentowała się nieźle w pierwszym meczu i teraz może liczyć na wygraną w pierwszym spotkaniu. Piłkarze Pasów są nieźle przygotowani do sezonu, transfery nowych graczy wyglądają nieźle, a rywal spisuje się zdecydowanie lepiej na swoim terenie.
Poniżej 4.5 bramki (under 4.5) Po katastrofalnym pierwszym meczu bukmacherzy spodziewają się, że w rewanżu piłkarze z Warszawy będą na tyle zmotywowani, że rozgromią rywala. W praktyce drużyna z Gibraltaru może nie grać nawet na poziomie ostatniego sparingpartnera Legii, z którym Wojskowi wygrali 5:0, ale trudno powiedzieć czy drużyna Aleksandara Vukovica zagra na tyle dobry mecz by rzeczywiście zmazać plamę na honorze po pierwszym meczu. Bezpieczniejszym typem wydaje się jednak wysoki bramkowy under.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Arka jest na początku sezonu przez wielu ekspertów typowana do spadku z ligi. Gdynianie stracili aż trzech podstawowych graczy na razie nie sprowadzając właściwie żadnego piłkarza, który wyglądałby na zastępcę Janoty, Zarandii czy Vejinovica. Z kolei na grze ofensywnej Jagiellonii może się odbić brak Novikovasa, a drużynie zajmie pewnie kilka tygodni na zgranie, dlatego w pierwszym spotkaniu typujemy tu under.
Lechia wygra - mecz bez remisu (Lechia wygra, zwrot w przypadku remisu) Gdańszczanie pokazali się z dobrej strony w meczu Superpucharu Polski z Piastem. Uzupełnienia składu wyglądają bardzo dobrze, a właśnie szerszej kadry brakowało zespołowi w poprzednim sezonie. ŁKS jako beniaminek oczywiście będzie groźny szczególnie na początku sezonu, ale skład Łodzian nie wygląda dobrze, a Lechia jest w dobrej dyspozycji i powinna wygrać pierwszy mecz.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.