Kiedy najlepiej zagrać zakład bukmacherski?

Kiedy najlepiej zagrać zakład bukmacherski?
Źródło zdjęcia: REDPIXEL.PL/shutterstock.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Najważniejszym czynnikiem prowadzącym do skutecznej gry bukmacherskiej jest oczywiście dobra selekcja zdarzeń i żelazna konsekwencja w graniu wyłącznie dobrze przeanalizowanych spotkań. Pojawia się jednak pytanie kiedy najlepiej zagrać dany typ: od razu po zauważeniu go i pobieżnej analizie czy też tuż przed spotkaniem. Odpowiedź na to istotne zagadnienie jest różna i zależy od jednostkowej sytuacji, a także od stylu gry osoby obstawiającej.

Na skróty:

1. Analiza spotkań
2. Kiedy zagrać zakład?
3. Kiedy zaczekać z obstawieniem?
4. Lista legalnych bukmacherów

Analizowanie spotkań

Gracze bukmacherscy, którzy zajmują się obstawianiem mają swój określony rytm, w którym działają. Zbieranie informacji do następnej kolejki zaczyna się de facto już w poprzedzającym ją tygodniu. Oglądane w weekend spotkania ligowe dają bowiem pogląd na to jak obecnie gra interesująca nas drużyna i czy do kolejnego spotkania nie przystąpi poważnie osłabiona, czy to ze względu na groźne urazy czołowych zawodników czy też zawieszenia.

Ważna jest również analiza terminarza w kontekście zajmowanej przez określony zespół pozycji w tabeli. Zespoły walczące o utrzymanie szczególnie mocno mobilizują się na spotkania z drużynami będącymi tylko w nieco lepszej sytuacji, a także drużynami, które w ostatnich meczach miały pewne problemy. W ten sposób można określić choćby to czy dane spotkanie będzie overowe czy też raczej padnie w nim mało bramek.

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Nic nie stoi na przeszkodzie by już na początku tygodnia zagrać wcześniej przeanalizowane spotkania, w których grają drużyny będące w dobrej formie, ale jednak większość graczy uważa to za działanie pochopne i z pewnością tego nie pochwali. Trudno się dziwić, bo przecież na kilka dni przed danym meczem nie znamy jeszcze wszystkich informacji na temat osłabień w zespole, a sytuacja potrafi się zmienić nawet w ostatniej chwili.

W przypadku natychmiastowych doniesień o urazach kilku podstawowych zawodników z pewnością kiepskim wyjściem jest obstawianie tego spotkania na początku tygodnia kiedy trudno powiedzieć kto naprawdę zagra w danym spotkaniu. Są jednak sytuacje, w których granie takiego zakładu bukmacherskiego od razu jest uzasadnione.

Kiedy warto zagrać zakład bukmacherski od razu?

W przypadku dużego zamieszania wokół określonej drużyny, doniesień o drobnych urazach podstawowych zawodników, a także doniesieniach o możliwej zmianie trenera. Jeśli urazy graczy nie są poważne istnieje duże prawdopodobieństwo, że i tak wystąpią w kolejnym spotkaniu, a z kolei zmiana managera może dać sporą poprawę w grze już w kolejnym spotkaniu co z pewnością wpłynie na kurs u bukmachera. Zazwyczaj bywa tak, że kurs na zdecydowanego faworyta jest najwyższy na początku tygodnia, bo później bukmacher go obniża ze względu na to, że sporo graczy typuje właśnie tę opcję.

pexels.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pexels.com

Bardzo szybkie zagranie typu daje też możliwość obstawienia go po najwyższym możliwym kursie zanim radykalnie on spadnie, głównie ze względu na spore nim zainteresowanie lub zmieniającą się wokół danego zdarzenia sytuacją. Trzeba jednak powiedzieć, że w warunkach obecnie funkcjonującego w Polsce rynku bukmacherskiego jest to opcja coraz mniej popularna. Istnieje bowiem wyjątkowo mała szansa na to, że kursy zmienią się tak mocno, że pojawi się możliwość zagrania surebeta czyli obstawienia opcji przeciwstawnej. Granie tego typu opcji ma sens tylko w przypadku obstawiania dużej ilości takich zdarzeń co obecnie jest bardzo rzadko spotykane.

Kiedy poczekać z obstawieniem zakładu?

Opcja czekania z zagraniem zakładu jest najpopularniejsza, nie tylko wśród graczy zawodowych, ale także rekreacyjnych. Trudno się temu dziwić, bo każdy chce wykorzystać tak wiele danych jakie tylko będą dostępne, a często decydujące o losie spotkania zdarzenia dzieją się nawet tuż przed spotkaniem. Kontuzja czołowego gracza na treningu czy też inne wypadki losowe mogą kompletnie zmienić przebieg spotkania i warto się przeciwko takiego typu zdarzeniami zabezpieczać.

Najlepszym rozwiązaniem jest typowanie danego meczu już po ogłoszeniu składów; warto zatem jak najszybciej sprawdzić wyjściowe jedenastki i szybko zadecydować o zagraniu lub odpuszczeniu zakładu, później kurs może bowiem spaść jeszcze mocniej.

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Z graniem zakładu bukmacherskiego tuż przed meczem jest bowiem jeden zasadniczy problem: wszyscy mają dostęp do tych samych informacji, co oznacza także bukmachera, dlatego kursy bardzo często spadają poniżej rozsądnego minimum; bardzo rzadko udaje się w takich momentach uzyskać satysfakcjonujący współczynnik.

Czekanie z graniem do końca to zatem najlepsza opcja przede wszystkim w meczach o mniejszym zainteresowaniu graczy, solidnie wcześniej przeanalizowanych gdzie pomimo dostępu do informacji można poszukać pewnej przewagi.

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady:

STS

STS, czyli Star-Typ Sport, to lider legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce. Firma działająca od 1997 r. ma w nim prawie połowę udziałów. 

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

Bukmacher Fortuna, działający na polskim rynku od 1996 r., to oficjalny sponsor wielokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej – Legii Warszawa oraz rozgrywek piłkarskiej I ligi polskiej.

Bukmacher Fortuna
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betclic

Betclic w 2018 roku otrzymał licencję Ministerstwa Finansów, dzięki czemu dołączył do grona legalnych polskich bukmacherów. 

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

PZBuk

PZBuk to firma bukmacherska, która swoją działalność rozpoczęła dość niedawno, bo 18 października 2018 roku. Szybko stała się jednak poważną konkurencją dla bukmacherów działających na rynku dłużej.

Bukmacher PZBuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Totolotek

Totolotek to legalny polski bukmacher z wieloletnim doświadczeniem na naszym rynku. Firma, która sponsoruje m.in. piłkarski Puchar Polski, przygotowała dla nowych użytkowników interesujący pakiet powitalny.

Bukmacher Totolotek
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

LVBet

LVBet to bukmacher działający na rynku od września 2016 roku, kilka miesięcy wcześniej uzyskał licencję na prowadzenie swojej działalności na terenie Rzeczpospolitej Polski poprzez sieć Internet. 

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

ETOTO

Etoto to polski bukmacher działający od 2011 roku, który w ostatnich latach przeszedł spore zmiany. Do 2014 roku Etoto funkcjonowało jako bukmacher naziemny, dopiero później rozpoczęło starania o licencję na zakłady wzajemne w Internecie.

Bukmacher ETOTO
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Podwyższony zakład bez ryzyka na Ligę Mistrzów!

"Pakiet Pudziana" w postaci bonusu 3100 PLN i gra bez podatku

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Bayern wygra Jeśli spoglądać na oba zespoły tylko pod kątem ich ostatnich meczów to należałoby dać The Blues spore szanse w starciu z Bawarczykami. Bayern jednak zagrał w dość eksperymentalnym jak na siebie ustawieniu w obronie, a i tak pokazał, że nawet nie grają dobrze potrafi wygrywać. Chelsea pokonała Tottenham, ale Londyńczykom ogólnie nie idzie w rozgrywkach ligowych dobrze w meczach u siebie, nawet ostatnio grają nierówno i już w pierwszym spotkaniu Bayern powinien zaznaczyć swoją przewagę.
Barcelona wygra - mecz bez remisu (Barcelona wygra, zwrot w przypadku remisu) Neapolitańczycy niby w ostatnich meczach grali lepiej, ale to nadal nie jest forma, w której mogliby straszyć takie zespoły jak Blaugrana. Co prawda Katalończycy również grają nierówno, a do tego mają problemy kadrowe, ale i tak wygrywają kolejne mecze i chyba łapią właściwy rytm. Na tę chwilę wyglądają mocniej od Napoli i mogą już w pierwszym spotkaniu zaznaczyć swoją przewagę i wygrać, przybliżając się do awansu.
Obie drużyny strzelą W tym spotkaniu spróbujemy opcji “obie strzelą”. Defensywa Juventusu nie jest w tym sezonie tak solidna jak w poprzednich, a choć Lyon ma problemy kadrowe, a na grze ofensywnej Olympique odbija się brak Depaya, Francuzi mają w swoich szeregach kilku groźnych graczy. Z drugiej strony zespołowi Starej Damy strzelały w tym sezonie bramki słabe drużyny ligowe, a zatem może się to także udać OL.
Poniżej 3.5 bramkiObie drużyny mają swoje problemy. Forma Realu poszła w dół, w porównaniu do tego jak zespół grał jeszcze na początku roku. Manchester City w ostatnich tygodniach też nie imponował, drużyna nawet nie strzelała tak wielu goli. Obie ekipy powinny podejść do siebie z respektem, zarówno Real jak i City potrafiły w tym sezonie, nieco wbrew swemu ofensywnemu usposobieniu, grać solidnie w tyłach, a zatem w tym spotkaniu może nie paść wiele goli.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.