Obstawianie rzutów rożnych | Jak obstawiać rzuty rożne u bukmacherów?

Dodał: Aleksander Nowomiejski,19 Wrz 2022 | 15:11

Typowanie rzutów rożnych na mecze piłkarskie, to popularny i chętnie wybierany rodzaj zakładów bukmacherskich. Jak obstawiać rzuty rożne? To zagadnienie, które warto zgłębić, jeśli chcemy właśnie takie zdarzenia umieszczać na kuponach. O specyfice obstawiania rzutów rożnych u bukmacherów piszemy w tym tekście.

Na skróty:

  1. Obstawianie rzutów rożnych - bonusy powitalne
  2. Typowanie rzutów rożnych - rodzaje zakładów
  3. Jak obstawiać rzuty rożne?
  4. Obstawianie rzutów rożnych u bukmacherów
  5. Typowanie rzutów rożnych - podsumowanie

Obstawianie rzutów rożnych - bonusy powitalne

Typowanie rzutów rożnych jest możliwe przy użyciu bonusów bukmacherskich. W tabeli poniżej prezentujemy bonusy powitalne dostępne u czołowych bukmacherów.

[kody_promo]

Podane wyżej wartości bonusów na start obowiązują, przy założeniu konta poprzez linki dostępne w tabeli, z naszymi kodami rejestracyjnymi.

Typowanie rzutów rożnych - rodzaje zakładów

Całe zagadnienie, jakim jest obstawianie rzutów rożnych, można podzielić na kilka rodzajów zakładów. W zależności od ich wyboru, nieco inne będzie podejście do typowania. Przyjrzyjmy się zatem temu, jakie zakłady na rzuty rożne są dostępne u bukmacherów.

Obstawianie rzutów rożnych - powyżej/poniżej rożnych w meczu

Pierwszy rodzaj zakładów na typowanie rzutów rożnych jest dość prosty. Chodzi po prostu o ich sumę w całym meczu. W tym przypadku określamy czy liczba wykonanych “kornerów” w danym spotkaniu będzie większa czy mniejsza niż założony przez bukmachera próg. Ten rodzaj zakładów zazwyczaj dotyczy całego spotkania, licząc rzuty rożne wykonane przez obie drużyny. 

Jednak możliwa jest także sytuacja, kiedy obstawianie rzutów rożnych dotyczyło będzie tylko jednej z drużyn. W takim przypadku bukmacher określa, czy typowanie rzutów rożnych dotyczy zespołu “1” czy zespołu “2”. W takim przypadkach liczbowy próg wykonywanych rożnych jest mniejszy, niż jeśli typujemy ich liczbę dla obu klubów. 

Obstawianie rzutów rożnych - różnica w liczbie rożnych 

Kolejna forma zakładów na rzuty rożne u bukmacherów dotyczy różnicy w ich liczbie. Czyli musimy trafnie wytypować, która drużyna będzie wykonała więcej tego rodzaju stałych fragmentów gry podczas meczu. 

Przy tym rodzaju zakładów najczęściej mamy do czynienia z trzydrogowym rozstrzygnięciem, zatem takim samym jak przy typowaniu wyniku meczu. Do wyboru mamy wygraną zespołu “1”, remis “X” lub wygraną zespołu “2”. Jednak zamiast określać zdobycze bramkowe, typujemy rzuty rożne. 

Obstawianie rzutów rożnych - różnica w liczbie rożnych z handicapem 

Następną opcją dostępną na typowanie rzutów rożnych w zakładach bukmacherskich jest forma zakładów z handicapem. W tym przypadku, podobnie jak w opisanym wyżej przykładzie, musimy trafnie ocenić, która drużyna wykona w trakcie meczu więcej rzutów rożnych, ale przy uwzględnieniu handicapu dla jednej ze stron.

W zależności od różnicy klas obu ekip, wartość handicapu może być bardzo różna. Zazwyczaj bukmacherzy proponują handicapy liczone jako 0.5, 1.5, 2.5 itp. Dzięki czemu ten rodzaj zakładów charakteryzuje dwudrogowa forma rozstrzygnięcia. 

Obstawianie rzutów rożnych - pozostałe zakłady

Bukmacherzy czasem pozwalają typować również inne zakłady na rzuty rożne. W części przypadków określone są przedziały, ile rożnych padnie w całym meczu. Dodatkowo dostępne są zakłady specjalne, wymagające mniejszej analizy, dostępne na wybrane mecze.

Mowa tu o typowaniu tego, który zespół wykona pierwszy lub ostatni rzut rożnych, czy ich suma będzie parzysta czy nieparzysta itp. Są to dodatkowe formy zakładów, które czasem pojawiają się u bukmacherów.

Jak obstawiać rzuty rożne?

Kiedy znamy już rodzaje zakładów bukmacherskich na obstawianie rzutów rożnych, można przejść do tego, jak przygotować się do typowania “kornerów” u bukmacherów. Jak w przypadku większości zakładów, warto pamiętać tu o analizie. Jest ona kluczowa, aby móc skutecznie przewidywać rozstrzygnięcia na murawie.

Gracze decydujący się na obstawianie rzutów rożnych powinni przede wszystkim analizować statystyki. Jeśli dana drużyna słynie z tego, że prowadzi grę, częściej gości pod bramką rywali, to najprawdopodobniej będzie miała też więcej okazji do wykonywania rożnych. 

Podobnie jest w przypadku np. pucharowych dwumeczów, gdy faworytowi nie poszło w pierwszym spotkaniu. Z pewnością w meczu rewanżowym będzie chciał “przycisnąć” niżej notowanego rywala, co także powinno przełożyć się na stałe fragmenty gry, w tym rzuty rożne. Obstawianie takich rozstrzygnięć z handicapem, to częsty wybór doświadczonych typerów. 

Podsumowując, kluczem do trafnego typowania rzutów rożnych jest dobra analiza statystyk, a także przewidywanie, która drużyna będzie w danym meczu przeważać. Jeśli zapowiada się pełne emocji starcie, w którym obie strony będą atakować, to liczba rzutów rożnych może być duża. Jeśli zapowiada się, że żadna z drużyn nie będzie chciała ryzykować, to statystyki rożnych mogą nie być zbyt wysokie.

Sprawdź kody promocyjne:

Obstawianie rzutów rożnych u bukmacherów

Typować rzuty rożne można u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Jak wyglądają zakłady na ten element piłkarskich meczów u czołowych firm? Opisujemy to poniżej, prezentując też bonusy powitalne dla nowych graczy. 

Jak obstawiać rzuty rożne w STS

Obstawianie rzutów rożnych w STS pozwala na skorzystanie ze wszystkich opisanych wcześniej rodzajów zakładów. Rejestracja TUTAJ z kodem MECZYKI gwarantuje uzyskanie bonusów powitalnych o wartości 1660 zł.

STS kod promocyjny

Oferta zakładów na rzuty rożne dostępna jest dla wszystkich najważniejszych rozgrywek piłkarskich. Bukmacher STS pozwala typować rzuty rożne również w wielu mniej prestiżowych rozgrywkach, choć wówczas oferta typów może być okrojona. 

Typowanie rzutów rożnych w Fortunie

Fortuna posiada rozbudowaną ofertę na obstawianie rzutów rożnych dla najważniejszych meczów. Konto można założyć TUTAJ, a kod MECZYKI pozwala aktywować promocje powitalne o wartości 835 zł. 

Fortuna kod promocyjny

U bukmachera można obstawiać rzuty rożne pod kątem ich liczby w meczu, ale także w danej połowie. Kursy dostępne są zarówno na łączną liczbę rzutów rożnych, jak i te zdobyte przez konkretny zespół. Możliwe jest także typowanie tego, kto wykona w meczu więcej rzutów rożnych. Ta forma zakładów obowiązuje również z handicapami. 

Obstawianie rzutów rożnych w Superbet

Na liście bukmacherów, mających w ofercie rzuty rożne, jest Superbet. Rejestracja poprzez TEN LINK z kodem MECZYKI pozwala na aktywowanie promocji powitalnych, które w sumie mają wartość 3755 zł. 

Superbet kod promocyjny

W Superbet oferta rzutów rożnych dotyczy wybranych meczów. Dla najbardziej popularnych spotkań, np. polskiej Ekstraklasy, znaleźć można kilka rodzajów zakładów z tej kategorii. Poza typowaniem liczby rzutów rożnych, dostępne są też zakłady na przedział wykonywanych “kornerów”, zakłady z handicapem czy też wybór między parzystą a nieparzystą liczbą rożnych w meczu. 

Jak obstawiać rzuty rożne w Betclic

Betclic pozwala typować rzuty rożne po założeniu konta. Można to zrobić w TYM MIEJSCU, a kod powitalny o treści MECZYKI zapewnia dostęp do powitalnego bonusu o wartości 200 zł na pierwszy zakład.

Betclic kod promocyjny

U bukmachera obstawianie rzutów rożnych dostępne jest na wszystkie, najważniejsze rozgrywki piłkarskie. Dla czołowych spotkań kategoria rzutów rożnych, to nawet kilkanaście zdarzeń, które można typować. W przypadku nieco mniej prestiżowych rozgrywek oferta jest nieco mniejsza, ale nadal można obstawiać rzuty rożne. 

Jak obstawiać rzuty rożne w eWinner

W eWinner także dostępne są zakłady bukmacherskie na rzuty rożne. Rejestracja konta gracza poprzez TEN LINK z kodem MECZYKI pozwala uzyskać powitalne bonusy o łącznej wartości 610 zł. 

eWinner kod promocyjny

Obstawianie rzutów rożnych w eWinner nie różni się od analogicznych zakładów, dostępnych u pozostałych bukmacherów. Na największe rozgrywki i mecze znaleźć można kilkanaście zdarzeń z samej kategorii rzutów rożnych. Od liczby “kornerów” w meczu/połowie, przez różnicę w liczbie wykonywanych rożnych, aż po wybór czy będzie to parzysta czy nieparzysta liczba.

Obstawianie u pozostałych bukmacherów:

Typowanie rzutów rożnych - podsumowanie

U legalnych bukmacherów obstawianie rzutów rożnych cieszy się zainteresowaniem. W przeciwieństwie do wielu innych kategorii zakładów, o trafną analizę tego elementu gry wcale nie jest tak trudno. Dlatego też zakłady na rzuty rożne zyskują uwagę.

Podstawowa forma zakładów na rzuty rożne dotyczy ich liczby, a także tego, który zespół wykona więcej stałych fragmentów podczas meczu. Dodatkowo bukmacher może zawęzić typowanie czasowo, np. do czasu trwania tylko jednej połowy. Gracze mają też opcję, w niektórych przypadkach, typować czy padnie parzysta czy nieparzysta liczba rzutów rożnych, albo kto pierwszy będzie wykonywał taki element gry.

Bukmacherzy - kody promocyjne

Bukmacher Bonus powitalny Kod rejestracyjny
STS

Oferta powitalna 1660 PLN! 100 PLN cashback + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

zobacz kod
Fortuna

Najwyższy bonus w Fortunie z kodem Meczyków - 835 PLN! 20 PLN + 10 PLN freebet, 600 PLN cashback, 200 PLN bonus 50% od drugiego depozytu.

zobacz kod
Superbet

Bonus powitalny 3755 PLN! 35 PLN freebet, 3500 PLN tydzień bez ryzyka, 200 PLN bonus od depozytu, 20 PLN za aplikację.

zobacz kod
Betclic

Zwrot do 200 PLN (cashback) w formie freebetu na pierwszy kupon.

zobacz kod
Ewinner

Zwrot 110 PLN za pierwszy przegrany zakład BEZ OBROTU + 500 PLN od drugiej wpłaty.

zobacz kod
0
Głosów: 0
Zagłosuj
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020