Pewniaki na dzisiaj i jutro - darmowe typy dnia. Dowiedz się jak obstawiać i grać na pewniaki

Pewniaki na dzisiaj i jutro - darmowe typy dnia. Dowiedz się jak obstawiać i grać na pewniaki
Źródło zdjęcia: Rawpixelcom / Pexels
Sprawdź ranking bukmacherów

Pewniaki sportowe bez dużej przesady można nazwać prawdziwym świętym Graalem bukmacherki, bo z jednej strony obrastają one wieloma mitami, które często nie pozwalają mówić o nich poważnie, a z drugiej strony wszyscy gracze, niezależnie od tego jak duże doświadczenie w typowaniu zdarzeń sportowych posiadają, dążą do tego by je zdobyć.

Sprawdź listę najnowszych pewnych typów bukmacherskich ->

W tym artykule przedstawimy pokrótce z czym mamy do czynienia kiedy mówimy o pewniakach, a także jak rozpoznać te typy, które pewniakami jedynie się mienią. W teorii bowiem pewniaki bukmacherskie można znaleźć na większości stron zajmujących się analizowaniem spotkań pod kątem bukmacherskim, ale większość z nich nie powinna być określana tym mianem.

Spis treści:

  1. Co to są pewniaki?
  2. Jak rozpoznać pewne typy?
  3. Jak obstawiać pewniaki?
  4. Pewniaki na dziś
  5. Pewniaki na jutro

1. Co to są pewniaki?

Każdy kto choćby tylko zetknął się z tematyką bukmacherską z pewnością dobrze zna pojęcie pewniaka, które jest szeroko rozpowszechnione zarówno w internecie jak i w potocznej mowie. Z pewnością nie raz słyszałeś o pewnych typach w sieci, czytałeś o ludziach poszukujących darmowych pewniaków na dziś i na jutro. Na tego typu użytkowników można się natknąć najczęściej na czatach bukmacherskich czy też forach internetowych, z drugiej strony każda strona o tematyce sportowej, która skupia się na typowaniu oferuje dostęp do pewnych typów ze wszystkich dyscyplin sportowych. Wokół tematu narosło jednak sporo mitów, z którymi należy się rozprawić zaczynając od prostego pytania: co to właściwie są pewniaki?

Pewniak to pojęcie z języka potocznego oznaczające typ, który nie ma prawa nie wejść. Wprawdzie sam z pewnością jesteś w stanie podać wiele losowych wypadków, które mogą wpłynąć na to, że typowana przez nas drużyna jednak nie wygrywa meczu; może to być choćby poważna kontuzja czołowego gracza, zaskakujące usunięcie z boiska za czerwoną kartkę czy też po prostu kiepskie warunki atmosferyczne w dniu toczącego się meczu; mowa tu jednak o meczach, w których dysproporcja pomiędzy obiema drużynami czy też zawodnikami jest tak duża, że nie ma mowy o porażce. W grę nie wchodzi tu nawet kurs zdarzenia, bo pewniaki do obstawiania równie dobrze mogą być zdarzeniami o wyjątkowo niskim kursie, które są dodawana do kuponów by podbić stawkę. Właściwie u wszystkich bukmacherów mamy do czynienia z taką sytuacją w zakładach systemowych, w których do mniej prawdopodobnych zdarzeń dodajemy sportowe pewniaki i o ile te pierwsze typy wcale nie muszą wejść by wygrać choćby część przewidzianych na kuponie pieniędzy pewniaki są typami, które zwyczajnie musimy trafić.

Z pewniakami mamy do czynienia we wszystkich sportach, zarówno drużynowych jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka i piłka ręczna jak i sportach indywidualnych jak np. tenis ziemny. Ludzie analizujący zdarzenia sportowe szukają ich przede wszystkim na dużych imprezach gdzie mobilizacja najlepszych zawodników jest zazwyczaj na najwyższym poziomie, a losowanie często kojarzy ze sobą pary, w których różnica potencjałów obu drużyn lub graczy jest na tyle duża, że bardzo trudno znaleźć argumenty za wygraną słabeusza. Na wielkich imprezach takich jak Mistrzostwa Świata czy też Igrzyska Olimpijskie łatwo dostrzec formę drużyny/zawodnika, wykorzystać go i grać na pewniaka.

2. Jak rozpoznać pewne typy?

Przede wszystkim nie można się kierować wyłącznie niskimi kursami bukmacherskimi na zwycięzcę spotkania. Bukmacherskie cmentarzysko jest pełne nagrobków kuponów, które nie weszły za sprawą jednego nietrafionego spotkania, a takie zdarzenia często mają jeden z najniższych kursów na kuponie. Dlaczego tak się dzieje? Gracze bukmacherscy często nie zwracają uwagi na analizę danego spotkania, a widząc kurs w okolicach 1.05 wykorzystują go by podbić stawkę. To wielki błąd, bo przy tego typu stawkach nie kierujemy się obecną formą drużyny/zawodnika patrząc jedynie na nazwę zespołu i przewagę jaka miałaby z niej wynikać.

Przykładem kiepskiego obstawiania jest choćby popularne wybieranie typu na zwycięstwo jednej z najlepszych europejskich drużyn będącej w serii zwycięstw gdy mierzy się z zespołem z dołu tabeli. Zapewne niejednokrotnie widząc kurs na wygraną Barcelony, Manchesteru City czy Bayernu w okolicach 1.2 - 1.3 myślałeś o nim jak o bukmacherskim pewniaku i pewnie często on wchodził, ale w końcu zdarzy się sytuacja, w której zobaczymy niespodziankę i słabeusz nie przegra. Obstawianie tego typu faworytów jest pozbawione sensu: nie dość, że bukmacherzy maksymalnie obniżają kursy na takie zakłady to jeszcze zdarzają się w nich wpadki, zwłaszcza wtedy gdy piłkarski potentat ma na głowie grę w kilku rozgrywkach i próbuje wygrać mecz ligowy jak najmniejszym nakładem sił. Wtedy często dochodzi do niespodzianki i nasz piłkarski pewniak zawodzi.

Sztuka tego jak grać na pewniaki nie jest więc łatwa. To o czym należy pamiętać to przede wszystkim fakt, iż każde poszczególne zdarzenie na kuponie należy dokładnie przeanalizować. Najlepiej wybierać typ na faworytów wtedy gdy są oni na początku dobrej serii, a do tego absolutnie nie należy się sugerować kursem. Pewniaka w piłce nożnej można znaleźć nawet w meczu, w którym kursy są dużo bardziej wyrównane niż zwykle w tego typu przypadkach, a uważny obserwator widzi wyraźnie, że nasza drużyna jest w świetnej formie podczas gdy rywal znajduje się akurat w dołku i jeśli nic się nie zmieni może w nim dojść do zmiany trenera, która dopiero da tej ekipie nowy impuls. Nie możesz się obawiać korzystania ze wszystkich dostępnych opcji. Często typ na 1X (tzw. "podpórka", w której typujemy, że nasza drużyna nie przegra spotkania, a zatem wygra lub zremisuje) jest lepsza niż typ na zwyczajne zwycięstwo. W piłce nożnej mamy do czynienia z wieloma interesującymi opcjami dlatego ta dyscyplina idealnie nadaje się do poszukiwania pewniaków.

jak rozpoznać pewne typy
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Matthew Henry / burst.shopify.com

3. Jak obstawiać pewniaki?

Im więcej zdarzeń na kuponie tym mniejsza szansa, że ten kupon wejdzie - tą prawdę zna każdy komu choć kilka razy zdarzyło się zagrać kupon u bukmachera. W ofercie firm znajdują się jednak nie tylko proste zakłady, w których stawiamy kilka spotkań i powodzenie naszego kuponu zależy od tego czy wszystkie one wejdą. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych opcji są zakłady systemowe, w których grupujemy zdarzenia w bloki i wygrana zależy od tego ile takich bloków trafimy. W zakładach systemowych nie musimy więc trafić wszystkich typów, ale jednocześnie dostępna jest tam możliwość zaznaczenia na kuponie pewniaków i są to typy, które trzeba trafić. Jednym ze sposobów obstawiania pewnych typów jest więc używanie ich w zakładach systemowych.

Pewniaki można jednak równie dobrze obstawiać na zwykłych kuponach: czy to singlach (kupony złożone z jednego zdarzenia) czy też w zakładach akumulowanych złożonych z przynajmniej dwóch zdarzeń. W przypadku AKO warto skierować swoją uwagę na początkowe fazy turniejów piłkarskich czy też imprez tenisowych takich jak choćby Wielki Szlem, bo wtedy pojawia się na tyle dużo różnych zdarzeń, że po prostu jest w czym wybierać. Im więcej zdarzeń na kuponie tym oczywiście większe prawdopodobieństwo, że w danym spotkaniu wydarzy się coś nieprzewidywalnego dlatego trzeba bardzo uważnie dobierać do niego typy. Dlatego jednak właśnie szukamy pewniaków.

Pamiętajmy, że aby bezpiecznie typować spotkania i cieszyć się świetną rozrywką jaką jest obstawianie zakładów sportowych należy korzystać wyłącznie z licencjonowanych polskich bukmacherów. Gra u takich firm wiąże się z koniecznością opłacenia podatku przy każdym zagranym kuponie, którego jednak sami nie musimy uiszczać, bo za każdym razem robi to bukmacher. Wynika jednak z tego fakt, iż musimy dobierać kursy w taki sposób by mnożnik AKO przekroczył linię 12%-owego podatku, który bukmacher wlicza do każdego kuponu. Innymi słowy nie możemy obstawić np. pewniaka po kursie 1.1 na pojedynczym kuponie licząc na 10% zysku z kwoty postawionej, bo po odliczeniu 12% podatku wygralibyśmy de facto mniej niż postawiliśmy. Trzeba więc szukać wyższych kursów.

4. Pewniaki na dziś

Gracz, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z zakładami zaglądając na stronę bukmacherską bardzo często czuje się zupełnie zagubiony w gąszczu różnorakich opcji, zakładów, systemów itp. Zazwyczaj mija sporo czasu zanim zacznie dostrzegać pewne prawidłowości, które pomogą mu w wyborze odpowiednich typów. Należy też powiedzieć, że niestety w tej branży powiedzenie o tym, iż człowiek uczy się na własnych błędach sprawdza się niemal w stu procentach. Każdy, nawet najbardziej doświadczony typer zgarniający dziś ogromne pieniądze za obstawianie zdarzeń sportowych był kiedyś początkującym graczem sprawdzającym różne zakłady i najczęściej przegrywającym swoje pieniądze. Po pewnym czasie dochodzi się oczywiście do odpowiedniej wprawy, która skutkuje tym, że ekspert może polecać darmowe pewniaki na dzisiaj.

Sprawdź listę najnowszych pewnych typów bukmacherskich na dziś ->

Na szczęście w dzisiejszych czasach można liczyć na pomoc różnorakich stron zajmujących się podawaniem pewniaków na każdy dzień. Takich jak nasz serwis. Znajdziesz tu przede wszystkim fachowe porady dotyczące obstawiania zakładów, najlepszych bonusów w sieci, a także po prostu wysoce wyselekcjonowanych pewniaków bukmacherskich i typy dnia. Codziennie zajmujemy się analizowaniem dziesiątków meczów pod kątem przewidywalności trafienia typu, a także możliwych osłabień, które są szczególnie istotne w przypadku poszukiwania pewniaków w piłce nożnej. Czasami bowiem jedna informacja może radykalnie zmienić zapatrywanie na dane spotkanie, a szybka reakcja pozwala na tym spotkaniu zarobić. Błyskawiczne działanie jest kluczowe dlatego warto śledzić pewniaki podawane w ciągu dnia.

pewniaki na dziś
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: stevothedevo / pixabay.com

5. Pewniaki na jutro

Nic nie zastąpi jednak planowania długoterminowego dlatego warto skupić się także na spotkaniach, które są rozgrywane za kilka dni. Co prawda doświadczenie podpowiada, że z zagraniem danego typu należy się wstrzymać do ostatniej chwili, bo nie wiadomo co przez te kilka dni do czasu rozpoczęcia się zdarzy, ale czasem można wykorzystać zbyt wysoki kurs wystawiony przez bukmachera na początku tygodnia jeśli jesteśmy pewni, że w w trakcie kolejnych dni będzie on spadał. Z drugiej strony warto rozpocząć poszukiwanie weekendowych pewniaków w piłce możnej od tego co zdarzyło się w poprzednich meczach, bo wtedy można zauważyć wiele ciekawych rzeczy jak choćby lepsza forma zespołów walczących o utrzymanie czy też lekki dołek faworyta albo kluczowego zawodnika jednej z czołowych drużyn.

Sprawdź listę najnowszych pewnych typów bukmacherskich na jutro ->

Dobre przygotowanie do meczów weekendowych to połowa sukcesu, a zacząć je należy jak najwcześniej stąd analiza meczy, które zaczną się dopiero jutro lub nawet w kolejnych dniach tygodnia. Wybór pewniaka na jutro w tak kapryśnej dyscyplinie jaką często jest piłka nożna to często złożona kwestia: jak wspomnieliśmy wcześniej należy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, tak spodziewanych jak i mniej prawdopodobnych, po to by ocenić możliwość wejścia danego typu. Początkujący gracze rzadko zastanawiają się nad tymi kwestiami, często opierają się głównie na przeczuciach i emocjach, a te są złymi doradcami. Z pewnością z czasem zaczniesz dostrzegać błędy tego typu myślenia, na początku jednak warto zapoznać się z naszymi typami meczy na jutro, bo oczywiście bukmacherka z jednej strony powinna po prostu dobrą zabawą z drugiej jednak to trafność typów granych przez nas sprawia największą frajdę.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.