Pewniaki na dzisiaj i jutro - darmowe typy dnia. Dowiedz się jak obstawiać i grać na pewniaki

Pewniaki na dzisiaj i jutro - darmowe typy dnia. Dowiedz się jak obstawiać i grać na pewniaki
Źródło zdjęcia: pixabay.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Pewniaki sportowe bez dużej przesady można nazwać prawdziwym świętym Graalem bukmacherki, bo z jednej strony obrastają one wieloma mitami, które często nie pozwalają mówić o nich poważnie, a z drugiej strony wszyscy gracze, niezależnie od tego jak duże doświadczenie w typowaniu zdarzeń sportowych posiadają, dążą do tego by je zdobyć.

Spis treści:

  1. Co to są pewniaki?
  2. Jak rozpoznać pewne typy?
  3. Jak obstawiać pewniaki?
  4. Pewniaki na dziś
  5. Pewniaki na jutro
  6. Lista legalnych bukmacherów

W tym artykule przedstawimy pokrótce z czym mamy do czynienia kiedy mówimy o pewniakach, a także jak rozpoznać te typy, które pewniakami jedynie się mienią. W teorii bowiem pewniaki bukmacherskie można znaleźć na większości stron zajmujących się analizowaniem spotkań pod kątem bukmacherskim, ale duża część z nich nie powinna być określana tym mianem. Doradzimy też, gdzie trafimy na pewniaki na dziś i jutro oraz jak z nich skutecznie korzystać. 

1. Co to są pewniaki?

Każdy kto choćby zetknął się z tematyką bukmacherską, z pewnością dobrze zna pojęcie pewniaka, które jest szeroko rozpowszechnione zarówno w internecie, jak i mowie potocznej. Na pewno wielokrotnie natknąłeś się w sieci zarówno na ludzi głoszących, że mają pewniaki na dziś, jak i tych, którzy właśnie takich typów poszukują. Naturalnym środowiskiem tego typu konwersacji są zazwyczaj czaty i fora bukmacherskie, ale na analizy i typy z różnych dyscyplin sportowych można natknąć się właściwie na większości stron o tematyce sportowej. Temat ten jest tak popularny, że wyrosło wokół niego bardzo dużo mitów, z którymi warto się rozprawić, zaczynając od podstawowego pytania: co to właściwie te pewniaki?

Pewne typy bukmacherskie - typ który musi wejść
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Meczyki.pl

Najprościej ujmując, pewniak to typ, który nie ma prawa nie wejść. Często wydaje się, że skoro kurs na jedną z drużyn czy któregoś z zawodników wynosi np. 1.10, to musi być on na tyle wielkim faworytem, że bez większego problemu pokona rywala. Nic bardziej mylnego. Na przebieg rywalizacji wpływ ma bowiem mnóstwo czynników: nagła kontuzja kluczowego zawodnika, czerwona kartka otrzymana już na początku spotkania, złe warunki atmosferyczne. Zawsze jest więc pewien współczynnik nieprzewidywalności.

Nie warto więc z pewnością sugerować się tylko i wyłącznie niskim kursem. Po odpowiednio przeprowadzonej analizie jesteśmy bowiem w stanie dojść do wniosku, że typ o większym kursie wydaje się w rzeczywistości bardziej pewny.

W jakich dyscyplinach szukać pewniaków?

Najpopularniejsze dyscypliny sportu - typowanie pewniaków
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Meczyki.pl

Z pewniakami mamy do czynienia zarówno w sportach drużynowych, takich jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna, jak i indywidualnych, jak np. tenis ziemny. Ludzie poszukujący takich typów, raczej unikają spotkań niskiej rangi. Prędzej więc ich pewniaki będą związane z Premier League, La Liga, Mistrzostwami Świata czy Igrzyskami Olimpijskimi, niż z walką dwóch drużyn trzeciej ligi niemieckiej. Dlaczego? Po pierwsze - transmisje, analizy i statystyki z bardziej popularnych rozgrywek są zazwyczaj ogólnodostępne, co może pomóc w dokładniejszej analizie. Po drugie - nie ma wątpliwości, że mobilizacja drużyn i sportowców rywalizujących o bardzo istotne trofea jest zwyczajnie większa.

2. Jak rozpoznać pewne typy?

Przede wszystkim nie można się kierować wyłącznie niskimi kursami bukmacherskimi na zwycięzcę spotkania. Bukmacherskie cmentarzysko jest pełne nagrobków kuponów, które nie weszły za sprawą jednego nietrafionego spotkania, a takie zdarzenia często mają jeden z najniższych kursów na kuponie. Dlaczego tak się dzieje? Gracze bukmacherscy często nie zwracają uwagi na analizę danego spotkania, a widząc kurs w okolicach 1.05 wykorzystują go by podbić stawkę. To wielki błąd, bo przy tego typu stawkach nie kierujemy się obecną formą drużyny/zawodnika patrząc jedynie na nazwę zespołu i przewagę jaka miałaby z niej wynikać.

Mario Cuadros, pexels.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Mario Cuadros, pexels.com

Zapewne niejednokrotnie widząc kurs na wygraną Barcelony, Manchesteru City czy Bayernu w okolicach 1.2 - 1.3 myślałeś o nim jak o bukmacherskim pewniaku na dziś (czym są pewniaki na dziś, wyjaśniamy niżej) i pewnie zazwyczaj faktycznie wchodził, ale w końcu zdarzy się sytuacja, w której zobaczymy niespodziankę i słabeusz nie przegra. Obstawianie tego typu faworytów jest pozbawione sensu. Nie dość, że bukmacherzy maksymalnie obniżają kursy na takie zakłady, to jeszcze zdarzają się w nich wpadki, zwłaszcza wtedy gdy piłkarski potentat ma na głowie grę w kilku rozgrywkach i próbuje wygrać mecz ligowy jak najmniejszym nakładem sił. Wtedy często dochodzi do niespodzianki i nasz piłkarski pewniak na dziś zawodzi.

Dokładna analiza

Granie pewniaków, choć wydaje się w teorii proste, w rzeczywistości takie nie jest. Warto więc pamiętać o dokładnej analizie. Przyda się na pewno sprawdzenie, jak nasz faworyt radzi sobie w ostatnich spotkaniach, czy punktuje głównie na własnym stadionie czy na wyjazdach, kogo z gry w nadchodzącym spotkaniu wykluczy kontuzja, a kto poprzednie starcie zakończył z czerwoną kartką. Można też zobaczyć jak wyglądały wcześniejsze bezpośrednie spotkania dwóch analizowanych drużyn. Może się bowiem okazać, że teoretycznie dużo słabsza drużyna ma w ostatnich latach patent na hegemona. Statystyki mogą być niezwykle pomocne przy układaniu kuponu, a przy odpowiednim analitycznym wysiłku, znacznie wzrośnie szansa na to, że wybrane pewniaki na dziś faktycznie wejdą.

jak rozpoznać pewne typy
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Matthew Henry / burst.shopify.com

Szeroka oferta

Należy pamiętać, że zakłady bukmacherskie nie kończą swojej oferty jedynie na możliwości postawienia kto wygra dane spotkanie. Często typ na 1X (tzw. “podpórka”, w której typujemy, że nasza drużyna nie przegra, a zatem wygra lub zremisuje) jest lepszy niż postawienie na klasyczne zwycięstwo. Pewniakiem na dziś może się też okazać typ na liczbę bramek w meczu. Jeśli dana drużyna zazwyczaj mocno stawia na grę w defensywie, a ich spotkania nie obfitują w gole, warto rozważyć postawienie, że w spotkaniu padnie np. mniej niż 3.5 gola (czyli w tym przypadku maksymalnie trzy bramki). To właśnie wśród meczów piłki nożnej wszyscy bukmacherzy zazwyczaj proponują najszerszą ofertę zakładów. Znalezienie więc wśród setek możliwości swojego pewniaka na dziś jest więc wówczas dużo łatwiejsze.

3. Jak obstawiać pewniaki?

Jak obstawiać pewniaki? - podstawowe zasady
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Meczyki.pl

Im więcej zdarzeń na kuponie tym mniejsza szansa, że ten kupon wejdzie - tę prawdę zna każdy, komu choć kilka razy zdarzyło się zagrać kupon u bukmachera. W ofercie firm znajdują się jednak nie tylko proste zakłady, w których stawiamy kilka spotkań i powodzenie naszego kuponu zależy od tego czy wszystkie one wejdą.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych opcji są zakłady systemowe, w których grupujemy zdarzenia w bloki i wygrana zależy od tego ile takich bloków trafimy. W zakładach systemowych nie musimy więc trafić wszystkich typów, ale jednocześnie dostępna jest tam możliwość zaznaczenia na kuponie pewniaków i są to typy, które trzeba trafić. Jednym ze sposobów obstawiania pewnych typów jest więc używanie ich w zakładach systemowych.

Pewniaki można jednak równie dobrze obstawiać na zwykłych kuponach: czy to singlach (kupony złożone z jednego zdarzenia) czy też w zakładach akumulowanych złożonych z przynajmniej dwóch zdarzeń. W przypadku AKO warto skierować swoją uwagę na początkowe fazy turniejów piłkarskich czy też imprez tenisowych takich jak choćby Wielki Szlem, bo wtedy pojawia się na tyle dużo różnych zdarzeń, że po prostu jest w czym wybierać. Im więcej zdarzeń na kuponie tym oczywiście większe prawdopodobieństwo, że w którymś spotkaniu wydarzy się coś nieprzewidywalnego, dlatego trzeba bardzo uważnie dobierać do niego typy. 

Gdzie grać?

Pamiętajmy, że aby bezpiecznie typować spotkania i cieszyć się świetną rozrywką jaką jest obstawianie zakładów sportowych, należy korzystać wyłącznie z licencjonowanych polskich bukmacherów.

Gra u takich firm wiąże się z koniecznością opłacenia podatku przy każdym zagranym kuponie, którego jednak sami nie musimy uiszczać, bo za każdym razem robi to za nas bukmacher. Wynika jednak z tego fakt, iż musimy dobierać kursy w taki sposób, aby mnożnik AKO przekroczył linię 12%-owego podatku, który bukmacher wlicza do każdego kuponu. Innymi słowy, nie możemy obstawić np. pewniaka po kursie 1.1 na pojedynczym kuponie licząc na 10% zysku z kwoty postawionej, bo po odliczeniu 12% podatku wygralibyśmy de facto mniej niż postawiliśmy. Taki zakład nie zostanie przyjęty przez system. Trzeba więc szukać wyższych kursów, a minimalny pojedynczy kurs musi wynieść minimum 1.14.   

4. Pewniaki na dziś

Gracz, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z zakładami zaglądając na stronę bukmacherską bardzo często czuje się zupełnie zagubiony w gąszczu różnorakich opcji, zakładów, systemów itp. Zazwyczaj mija sporo czasu, zanim zacznie dostrzegać pewne prawidłowości, które pomogą mu w wyborze odpowiednich typów. Nie od razu Rzym zbudowano, nie od razu każdy łatwo znajdzie pewniaki na dziś.

Należy też powiedzieć, że niestety w tej branży powiedzenie o tym, iż człowiek uczy się na własnych błędach, sprawdza się niemal w stu procentach. Każdy, nawet najbardziej doświadczony typer zgarniający dziś ogromne pieniądze za obstawianie zdarzeń sportowych, był kiedyś początkującym graczem, popełniającym podstawowe błędy. Też szukał pewniaków na dziś, postępował czasem zbyt pochopnie, nie silił się na potrzebną analizę. Po pewnym czasie dochodzi się oczywiście do odpowiedniej wprawy, która skutkuje tym, że taki ekspert może polecać darmowe pewniaki na dzisiaj.

Nasze typy

Na szczęście w dzisiejszych czasach można liczyć na pomoc różnych stron zajmujących się podawaniem pewniaków na dziś i jutro. Takich jak nasz serwis. Znajdziesz tu przede wszystkim fachowe porady dotyczące obstawiania zakładów, najlepszych bonusów w sieci, a także po prostu wysoce wyselekcjonowanych pewniaków bukmacherskich i typów dnia.

pewniaki na dziś
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: stevothedevo / pixabay.com

Codziennie zajmujemy się analizowaniem meczów pod kątem przewidywalności trafienia typu, a także możliwych osłabień, które są szczególnie istotne w przypadku poszukiwania pewniaków na dziś w piłce nożnej. Czasami bowiem jedna informacja może radykalnie zmienić zapatrywanie na dane spotkanie, a nasz pewniak na dziś staje się wówczas bardziej tykającą bombą. Błyskawiczne działanie jest wówczas kluczowe, dlatego warto śledzić pewniaki podawane w ciągu dnia.

5. Pewniaki na jutro

Nic nie zastąpi jednak planowania długoterminowego, dlatego warto skupić się także na spotkaniach, które są rozgrywane za kilka dni. Co prawda doświadczenie podpowiada, że z zagraniem danego typu warto się wstrzymać do ostatniej chwili, bo nie wiadomo co przez te kilka dni do czasu rozpoczęcia się wydarzy, ale czasem można wykorzystać zbyt wysoki kurs wystawiony przez bukmachera na początku tygodnia.

Jeśli chcemy kilka dni wcześniej obstawić ligowy mecz zaplanowany na sobotę, a daną drużynę czeka jeszcze w środę mecz pucharowy, warto wstrzymać się do zakończenia tego drugiego spotkania. Może on mieć bowiem duży wpływ na nasze postrzeganie (kontuzje, zmęczenie, spadek/wzrost formy).

Weekend szansą na łowy

Zazwyczaj to właśnie w weekend oferta bukmacherów jest zdecydowanie najbardziej bogata. Analizę warto przeprowadzić jednak przynajmniej z lekkim wyprzedzeniem. Pośpiech jest bowiem złym doradcą, a typowanie jedynie w oparciu o przeczucia czy emocje zazwyczaj nie kończy się dobrze. Możemy więc przeprowadzić naszą analizę dzień wcześniej, ale wstrzymać się z samym postawieniem kuponu, w międzyczasie śledząc informacje, które mogłyby zmienić nasz pomysł na grę. 

Dobre przygotowanie do meczów weekendowych to połowa sukcesu, a zacząć je należy jak najwcześniej, stąd analiza meczy, które zaczną się dopiero jutro lub nawet w kolejnych dniach tygodnia. Wybór pewniaka na jutro w tak kapryśnej dyscyplinie, jaką często jest piłka nożna, to często złożona kwestia. Jak wspomnieliśmy wcześniej, należy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, tak spodziewanych jak i mniej prawdopodobnych, po to, by ocenić możliwość wejścia danego typu. Początkujący gracze rzadko zastanawiają się nad tymi kwestiami, często opierają się głównie na przeczuciach i emocjach, a te są złymi doradcami.

W zakładach bukmacherskich, podobnie jak w wielu innych kwestiach, człowiek uczy się na błędach. Zanim jednak zaczniesz jest dostrzegać, warto wziąć pod lupę nasz pewniaki na dziś i jutro, bo oczywiście bukmacherka z jednej strony powinna być dobrą zabawą, z drugiej jednak, im więcej typów okaże się trafnych, tym więcej będzie z tego frajdy. 

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady:

STS

STS, czyli Star-Typ Sport, to lider legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce. Firma działająca od 1997 r. ma w nim prawie połowę udziałów. 

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

Bukmacher Fortuna, działający na polskim rynku od 1996 r., to oficjalny sponsor wielokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej – Legii Warszawa oraz rozgrywek piłkarskiej I ligi polskiej.

Bukmacher Fortuna
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betclic

Betclic w 2018 roku otrzymał licencję Ministerstwa Finansów, dzięki czemu dołączył do grona legalnych polskich bukmacherów. 

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

PZBuk

PZBuk to firma bukmacherska, która swoją działalność rozpoczęła dość niedawno, bo 18 października 2018 roku. Szybko stała się jednak poważną konkurencją dla bukmacherów działających na rynku dłużej.

Bukmacher PZBuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Totolotek

Totolotek to legalny polski bukmacher z wieloletnim doświadczeniem na naszym rynku. Firma, która sponsoruje m.in. piłkarski Puchar Polski, przygotowała dla nowych użytkowników interesujący pakiet powitalny.

Bukmacher Totolotek
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

LVBet

LVBet to bukmacher działający na rynku od września 2016 roku, kilka miesięcy wcześniej uzyskał licencję na prowadzenie swojej działalności na terenie Rzeczpospolitej Polski poprzez sieć Internet. 

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

ETOTO

Etoto to polski bukmacher działający od 2011 roku, który w ostatnich latach przeszedł spore zmiany. Do 2014 roku Etoto funkcjonowało jako bukmacher naziemny, dopiero później rozpoczęło starania o licencję na zakłady wzajemne w Internecie.

Bukmacher ETOTO
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

Forbet

Forbet to jeden z polskich bukmacherów, od 2016 roku posiadający stosowną licencję na prowadzenie swojej działalności. Od 2018 roku ma on również punkty stacjonarne.

Bukmacher Forbet

Kod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę iforbet.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Firma Forbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016 wydane na okres 6 lat. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Poniżej 3.5 bramki (under 3.5) Ofensywa Napoli nadal nie wygląda najlepiej i nawet w takim spotkaniu podopieczni Carlo Ancelottiego mogą nie zdobyć wielu bramek, choć powinni je wygrać i zapewnić sobie awans do fazy pucharowej.
Liverpool wygra Salzburg musi wygrać ten mecz by znaleźć się w fazie pucharowej i z pewnością będzie mocno atakował. Liverpool to jednak klasowa drużyna, która nie powinna się w tym spotkaniu tak mocno zaskoczyć jak w pierwszym spotkaniu i może bez problemu rozprawić się z ciekawym, ale też dużo słabszym kadrowo zespołem z Salzburga. Co prawda The Reds do awansu wystarczy remis, ale granie na podział punktów z tak nieobliczalnym rywalem to kiepska strategia.
Obie drużyny strzelą - both to scoreValencia jest w ostatnich tygodniach w dobrej formie i strzela sporo bramek. Mimo więc tego, że zespół Nietoperzy ma najmniejsze szanse na awans z całej trójki z pewnością nie złoży broni, a niepewna gra Ajaxu w obronie w tej edycji LM może im pomóc w walce z przeciwnikiem. Holendrzy jednak z pewnością nie będą grali w tym spotkaniu na remis, bo byłaby to zabójcza taktyka, a zatem powinniśmy zobaczyć tu ciekawe spotkanie z bramkami dla obu ekip.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Benfica straciła szanse na awans i raczej nie będzie w tym spotkaniu zmotywowana, bo ewentualny awans do Le to dla nich żaden zysk. Zenit do awansu potrzebuje zwycięstwa, ale z pewnością nie rzuci się na rywala od początku tylko będzie grał cierpliwie, po swojemu. Z tego powodu nie spodziewamy się w tym spotkaniu wielu bramek.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.