STS czy Betfan - który bukmacher lepszy?

STS czy Betfan - który bukmacher lepszy?
sts.pl / betfan.pl / meczyki.pl
Autor: Aleksander Nowomiejski 4 sty 2021 | 14:58
0
Głosów: 0
Zagłosuj

STS i Betfan to bukmacherzy, którzy posiadają w swojej ofercie powitalne po trzy bonusy, a dodatkowo proponują kilka promocji stałych dla zarejestrowanych graczy. To powoduje, że obie firmy są jednymi z najpopularniejszych na polskim rynku zakładów wzajemnych. W tym artykule postaramy się porównać obie oferty i inne kwestie, co pozwoli odpowiedzieć na pytanie: Kto jest lepszy - STS czy Betfan?

Na skróty:

 1. STS czy Betfan - bonusy na start
 2. STS bonusy powitalne
 3. Betfan bonusy powitalne
 4. STS czy Betfan - porównanie bonusów
 5. STS czy Betfan - stałe promocje
 6. STS stałe promocje
 7. Betfan promocje stałe
 8. STS czy Betfan - porównanie promocji

Gracze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obstawianiem meczów online muszą na samym początku wybrać bukmachera, u którego się zarejestrują. Na decyzję może wpłynąć kilka czynników: szerokość możliwości dokonywania wpłat i wypłat, oferta zakładów, czy wysokość kursów. Bardzo ważna jest również oferta promocyjna, która ma zachęcić do rejestracji jak najokazalszymi bonusami. W dalszych akapitach przybliżymy możliwości, jakie dają STS i Betfan. Po lekturze każdy gracz sam będzie mógł odpowiedzieć sobie na pytanie: STS czy Betfan?

STS czy Betfan - bonusy na start

Każdy z tych bukmacherów posiada po trzy bonusy startowe swojej ofercie powitalnej. Są to: cashback (zwrot stawki w przypadku przegranego zakładu), freebet (darmowe środki na grę) oraz bonus od depozytu umożliwiający podwojenie wpłaty po spełnieniu warunków obrotu. STS i Betfan do każdej z tych promocji podeszły inaczej - określiły ich różne wartości oraz warunki, które trzeba spełnić, aby bonus wszedł w życie - wszystko opisujemy poniżej.

STS bonusy powitalne

Bukmacher STS- bonusy i promocje

Zgodnie z powyższym, STS oferuje nowym graczom trzy różne promocje o łącznej wartości 1260 zł. Są to: 

 • Darmowy zakład o wartości 29 zł (freebet)
 • Zakład bez ryzyka o wartości 31 zł (cashback)
 • Bonus od depozytu do 1200 zł

Aby skorzystać z pełnej oferty powitalnej na stronie STS, należy założyć nowe konto na stronie bukmachera. W tym celu wystarczy kliknąć w baner dostępny na tej stronie i pamiętać o tym, aby w trakcie rejestracji wpisać kod promocyjny o treści MEGABONUS - jest on przepustką do otrzymania wszystkich bonusów od STS.

STS darmowy zakład 29 zł (freebet 29 zł)

Pierwszym z powitalnych bonusów od STS dla nowych graczy jest freebet o wartości 29 zł. Darmowy zakład można wykorzystać jednorazowo lub też rozbić go na kilka mniejszych kuponów - zależy to wyłącznie od decyzji samego gracza. 

Środki bonusowe podlegają trzykrotnemu obrotowi, a każdy kupon musi posiadać kurs całkowity nie mniejszy niż 1.91. Oznacza to, że aby wypłacić bonus do depozytu, trzeba zagrać nim łącznie za 87 zł. Do obrotu zaliczają się wyłącznie wygrane zakłady.

STS zakład bez ryzyka 31 zł (cashback 31 zł)

Z tej promocji, jaką jest zakład bez ryzyka, można skorzystać od razu po założeniu konta. Polega ona na tym, że bukmacher zwraca stawkę pierwszego zakładu, o ile okaże się on przegrany - do 31 zł. Co istotne, środki bonusowe nie podlegają żadnym warunkom obrotu - trafiają od razu na konto depozytowe gracza. 

Przy tej promocji należy pamiętać jeszcze o jednej rzecz, a mianowicie o podatku od gier, który wynosi 12% od wygranej. Aby otrzymać pełny zwrot 31 zł, należy zawrzeć pierwszy zakład za 35,23 zł.

STS bonus od depozytu 1200 zł

Trzecią i ostatnią powitalną promocją na STS jest bonus 100% od depozytu do 1200 zł. Oznacza to, że po spełnieniu wszystkich warunków bukmacher podwaja pierwszą wpłatę gracza do takiej właśnie kwoty. Może ona być jednak mniejsza - zależy to od decyzji gracza. Jeśli wpłaci przykładowo 700 zł, właśnie taka kwota może zostać podwojona

Aby otrzymać bonus, pierwszym krokiem będzie oczywiście zawarcie pierwszego depozytu. Następnie trzeba dokonać trzykrotnego obrotu (jeśli gracz wpłacił 1200 zł, musi zawrzeć zakłady za łącznie 3600 zł). Każdy kupon w ramach obrotu musi posiadać kurs całkowity 1.91 lub wyższy. Z promocji wyłączone są zakłady rozliczone jako zwrot, systemowe, bezpieczne oraz wypłacone przy pomocy opcji cash-out.

Betfan bonusy powitalne

Betfan - bonusy i promocje

W ofercie powitalnej Betfan, podobnie jak w STS, znalazły się trzy bonusy. Rządzą się jednak zupełnie innymi prawami i mają inne wartości (łącznie 2961 zł). Nowi gracze u tego bukmachera mogą skorzystać z następujących bonusów: 

 • Darmowy zakład o wartości 30 zł (freebet)
 • Zakład bez ryzyka o wartości 600 zł (cashback)
 • Bonus od depozytu do 2331 zł

Aby skorzystać z oferty powitalnej na Betfan, wystarczy kliknąć w baner dostępny na tej stronie i założyć nowe konto. Kod promocyjny w trakcie rejestracji zostanie wygenerowany automatycznie. Poniżej prezentujemy warunki bonusów oferowanych przez Betfan.

Betfan darmowy zakład 30 zł (freebet 30 zł)

Freebet w ofercie powitalnej Betfan to tak naprawdę 15 darmowych zakładów po 2 zł każdy podzielone na 3 części. Każdy pakiet zakładów gracz otrzymuje po dokonaniu wpłaty - pierwszej minimalnie 20 zł, drugiej przynajmniej 40 zł i trzeciej nie mniejszej niż 100 zł

Pakiet 5 pierwszych zakładów po 2 zł można wykorzystać na zakłady na sporty wirtualne, a kurs kazdego z kuponów nie może być niższy niż 2.50. Drugą część można przeznaczyć na esport (gry takie jak: Counter-Strike, League of Legends, StarCraft, Dota, Overwatch, Rainbow Six, Rocket League oraz Valorant) - na każdym kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 3 zdarzenia a jego minimalny kurs całkowity to 3.50. Za ostatnią część  zawierać zakłady na tradycyjne dyscypliny sportowe - w tym przypadku na kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 3 typy, a jego kurs nie może być niższy niż 5.00

Z darmowych zakładów na Betfan może skorzystać każdy zarejestrowany gracz i nie podlegają one żadnym warunkom obrotu. Podkreślamy, że aby wypłacić środki na konto bankowe, gracz musi posiadać w pełni zweryfikowane konto - to przysługuje tylko pełnoletnim graczom, którzy w trakcie rejestracji udowodnią swoją tożsamość i podadzą numer rachunku bankowego, na który chcą wypłacać środki.

Betfan zakład bez ryzyka 600 zł (cashback 600 zł)

Łączna wartość cashbacka na stronie Betfan wynosi 600 zł, a cała promocja została podzielona na 3 części, podobnie jak w przypadku freebeta. Aby otrzymać pełny zwrot, należy zawrzeć trzy pierwsze depozyty o minimalnych wartościach kolejno: 20 zł, 40 zł i 100 zł

Za pierwszy przegrany zakład z depozytu gracz może otrzymać zwrot do 100 zł, w przypadku drugiego kuponu jest to maksymalnie 200 zł, a trzeciego 300 zł - łącznie 600 zł (wysokość zwrotu jest zależna od wysokości trzech pierwszych wpłat). Środki bonusowe przed zasileniem depozytu podlegają trzykrotnemu obrotowi. Na każdym kuponie należy zawrzeć przynajmniej 3 zdarzenia, których całkowitu kurs nie może być niższy niż 2.00.

Betfan bonus od depozytu 2331 zł

W ofercie powitalnej Betfan znalazł się również bonus od depozytu o łącznej wartości 2331 zł podzielony na 3 części, podobnie jak dwie wcześniejsze promocje od tego bukmachera. 

Betfan podwaja trzy pierwsze depozyty nowego gracza maksymalnie po 777 zł (3 x 777 zł = 2331 zł) Gracz może oczywiście wpłacić niższą sumę, aby ją podwoić. W przypadku pierwszego depozytu jest to 20 zł, drugiego 40 zł a trzeciego 100 zł, czyli identycznie, jak w przypadku dwóch poprzednich promocji powitalnych. 

Bukmacher początkowo przekazuje 10% wpłaty (maksymalnie 77,70 zł). Jest to jednak bonus z mnożnikiem x10, co oznacza, że po spełnieniu warunków obrotu gracz otrzyma 100% swojej wpłaty, czyli maksymalnie 777 zł. Każdym z depozytów należy obrócić 3 razy - na każdym kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 3 zdarzenia, a ich kurs całkowity to minimalnie 2.00.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

STS czy Betfan - porównanie bonusów na start

STS i Betfan w swoich powitalnych promocjach umieściły po trzy promocje tego samego typu - freebet, bezpieczny zakład oraz bonus od depozytu. Różnią się one jednak wartością oraz warunkami obrotu. W przypadku STS mamy do czynienia z mniejszymi kwotami, ale środkami bonusowymi jest łatwiej obrócić, co może okazać się dobrą wiadomością dla mniej doświadczonych graczy. Na stronie Betfan warunki obrotu oraz samych bonusów są trochę bardziej skomplikowane, ale posiadają wyższą wartość. Gracz musi w tym momencie sam zdecydować, jakie ma oczekiwania wobec oferty powitalnej swojego bukmachera.

STS czy Betfan - stałe promocje

Na stronach bukmacherów STS i Betfan można znaleźć również promocje stałe, czyli takie, które nie przysługują wyłącznie na początku przygody z typowaniem meczów. Poniżej przedstawiamy wszystkie pozostałe bonusy, z których można skorzystać u tych bukmacherów.

STS stałe promocje

Bukmacher STS- bonusy i promocje

Stałe promocje na stronach legalnych bukmacherów można znaleźć praktycznie zawsze. Niektóre z nich pojawiają się regularnie i są dostępne do odwołania, inne są organizowane z okazji jakichś ważnych wydarzeń sportowych. Poniżej opisujemy, jak wygląda to w przypadku STS.

STS stałe promocje - zaproś kumpli

Bukmacher STS nagradza graczy w zamian za skuteczne polecenie jego usług znajomym. 

Aby skorzystać z tej promocji, należy zalogować się na swoje konto, następnie kliknąć w zakładkę “Zaproś kumpla”, a później w pole “Zaczynamy”. Następnym zadaniem będzie obrócenie kwotą 25 zł lub wyższą z łącznym kursem minimalnym 1.85. Jeśli to się uda, gracz otrzyma specjalny link - polecany znajomy będzie mógł wpisać go w trakcie rejestracji. 

Gdy znajomy zakończy rejestrację, wówczas my otrzymamy 50 zł na obstawianie zakładów. W ten sposób STS nagradza gracza za maksymalnie sześć zaproszonych osób. W przypadku 3. oraz 6. “sprowadzonego” kumpla bukmacher oferuje polecającemu jeszcze dodatkowe 20 zł bonusu. Każde otrzymane w ramach tej promocji 50 zł trzeba jeszcze obrócić trzykrotnie, a kurs każdego z kuponów musi wynosić przynajmniej 1.91. Do obrotu zaliczają się wyłącznie zakłądy rozliczone jako wygrane.

STS stałe promocje - Ekstra 25 PLN i Bezpiecznie 25 PLN na Esport

Jest to regularna promocja od STS, w ramach której co tydzień można zyskać dodatkowe 25 zł. STS oferuje bonus graczom obstawiającym sporty wirtualne, czyli symulacje prawdziwych rozgrywek: piłki nożnej, tenisa ziemnego, koszykówki lub wyścigów psów i koni. 

Obstawiać można w każdym tygodniu w cyklu od poniedziałku do niedzieli. W tym czasie trzeba dokonać w “wirtualach” obrotu na przynajmniej 300 zł z kuponami, których kursy nie są mniejsze niż 2.00. Bonusem w wysokości 25 zł, który gracz otrzyma po dokonaniu obrotu, należy obrócić 3 razy z kuponami o kursach 1.91 lub wyższych. Do obrotu zaliczają się wyłącznie wygrane kupony. Jeśli to się uda, środki trafią do depozytu.

Kolejne 25 zł można otrzymać za typowanie esportu. W tym wypadku jeden etap również trwa od poniedziałku do niedzieli. Aby wziąć udział w promocji, należy zagrać dowolny pojedynczy kupon (tzw. singiel lub solo) na zdarzenie z oferty esportowej z kursem minimalnym 1.85. Liczba zakładów w ciągu tygodnia nie jest ograniczona, ale ich łączna stawka musi wynieść 50 zł. Tylko wtedy promocja wchodzi w życie, a kupon może zakład może zostać doliczony do obrotu. 

Wspomniane 25 zł to maksymalny zwrot z przegranych na zakłady esportowe. Bukmacher za każdy przegrany zakład oddaje graczowi 10% stawki (w przypadku przegranego zakładu za 50 zł, gracz otrzyma więc 5 zł). Środkami przed wypłaceniem należy obrócić 3 razy z kursami 1.91 lub wyższymi - identycznie, jak w przypadku promocji na sporty wirtualne.

STS promocje stałe - Pewne 20 PLN

Za obstawianie sportów wirtualnych na stronie STS  można otrzymać również bonus w postaci 20 zł za pierwsze kupony zawarte właśnie w tej ofercie. Bukmacher zwraca środki za przegrane zakłady w trakcie jednej doby, od północy do 23:59 tego samego dnia. Czas jest liczony od pierwszego kuponu wysłanego z konta gracza po rozpoczęciu akcji lub - w przypadku nowych graczy, którzy założyli konto wtedy, gdy promocja już trwała - od ukończenia rejestracji. 

Do tej promocji liczą się tylko zakłady z minimalnym kursem całkowitym wynoszącym 1.90.

STS wypłaca bonus, który będzie sumą stawek wszystkich przegranych zakładów, ale nie więcej niż 20 zł. Przy tym bonusie należy pamiętać o podatku 12% od wygranej - aby otrzymać pełny zwrot, jednorazowo trzeba obstawić kupon za 22,73 zł. Środkami bonusowymi należy obrócić trzykrotnie z kursem minimalnym 1.91 zanim trafią one do depozytu.

Betfan promocje stałe

Betfan - bonusy i promocje

Na bonusy mogą liczyć stali gracze na stronie Betfan. Ten bukmacher przygotował cotygodniowy ranking bukmacherów, w ramach którego gracze zdobywają nagrody pieniężne, bonus za polecenie usług strony znajomemu oraz grę bez podatku - wszystko dokładnie opisujemy poniżej.

Betfan promocje stałe - “Simply the Bet”

Betfan stworzył cotygodniowy ranking, w którym gracze, poprzez aktywność na stronie i zawieranie zakładów zbierają punkty. Ci, którzy w każdą niedzielę mają ich najwięcej, mogą liczyć na nagrody w postaci środków na grę. Bukmacher premiuje 50 najlepszych graczy, a punkty przyznawane są za kupony według następujących zasad:

Wygrane kupony: 

 • Zakłady na żywo: stawka x liczba zdarzeń x 2 = liczba punktów
 • Zakłady przedmeczowe: stawka x liczba zdarzeń x 1 = liczba punktów

Przegrane kupony:

 • Zakłady na żywo: stawka x liczba zdarzeń x 4 = liczba punktów
 • Zakłady przedmeczowe: stawka x liczba zdarzeń x 2 = liczba punktów

Aby kupon liczył się do promocji, musi zawierać przynajmniej 3 typy z kursem całkowitym 2.50 lub wyższym. Minimalna stawka każdego zakładu to 2 zł

Tak natomiast prezentują się wygrane w zależności od zajętej pozycji:

 • Nagroda za miejsce 1. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 150 zł. 
 • Nagroda za miejsce 2. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 80 zł. 
 • Nagroda za miejsce 3. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 65 zł. 
 • Nagrody za miejsca 4-5 w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 35 zł. 
 • Nagrody za miejsca 6-10. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 30 zł. 
 • Nagrody za miejsca 11-19. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 20 zł. 
 • Nagrody za miejsca 20-29. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 15 zł. 
 • Nagrody za miejsca 30-39. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 10 zł. 
 • Nagrody za miejsca 40-50. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 5 zł.

Zanim środki bonusowe z “Simply the Bet” trafią do depozytu, trzeba obrócić nimi trzy razy, na każdym kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 3 typy, a całkowity kurs zakładu to minimalnie 2.50. Jeśli to się uda, punkty przemienią się na złotówki i trafią na konto główne gracza z mnożnikiem x10. Jeśli więc gracz uzbiera 200 punktów i spełni warunki obrotu, otrzyma 2000 zł.

Betfan stałe promocje - Bet Friends

Betfan stworzył bonus w wysokości 100 zł dla każdego gracza, który poleci bukmachera swojemu znajomemu. Zarejestrowany typer może wygenerować swój indywidualny kod, który kumpel wpisze w trakcie rejestracji - dzięki temu promocja będzie mogła wejść w życie. 

Następnym krokiem będzie zawarcie pierwszego depozytu przez nowego gracza - ten musi wynosić przynajmniej 100 zł i obrócić nim trzykrotnie z kursami 1.80. Jeśli to się uda, obaj gracze dostaną po 100 zł, jako bonus.

Betfan stałe promocje - gra bez podatku

Wszyscy gracze u bukmachera Betfan mogą liczyć na to, że bukmacher zwolni ich z podatku od wygranej, który wynosi 12%. Aby tak się stało, typer musi spełnić kilka warunków: 

 • Na kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 2 zdarzenia o kursach 1.25 lub wyższych 
 • Minimalny kurs całkowity kuponu to 2.00.

Dzięki tej promocji potencjalna wygrana każdego kuponu spełniającego powyższe warunki jest wyższa o 14%.

Sprawdź kody promocyjne:

STS czy Betfan - porównanie stałych promocji

Jak widać, obaj bukmacherzy mają wiele bonusów zarówno dla nowych, jak i stałych graczy.W przypadku tych drugich, STS proponuje przede wszystkim zwroty za przegrane kupony w sportach wirtualnych i elektronicznych oraz premię za polecenie znajomych - ten ostatni bonus pokrywa się u dwóch firm. Betfan zamiast stałych zwrotów oferuje natomiast grę bez podatku i udział rankingu, w ramach którego w każdym tygodniu nagradza 50 najlepszych graczy. Każdy typer ma inne oczekiwania wobec bukmachera i spodobają mu się bardziej inne promocje. Na podstawie powyższych informacji można samemu odpowiedzieć sobie na pytanie: Kto jest lepszy? STS czy Betfan?

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

TYLKO U NAS

Trzy bonusy na start dla nowych graczy STS rejestrujących się z Meczyki.pl! Zakład bez ryzyka 231 PLN, freebet 29 PLN i bonus od pierwszej wpłaty 1200 PLN.

logo meczyki
koszulka bukmachera logo meczyki
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN