STS czy Betfan - który bukmacher lepszy?

STS czy Betfan - który bukmacher lepszy?
sts.pl / betfan.pl / meczyki.pl
Autor: Aleksander Nowomiejski22 lip 2021 | 13:49
0
Głosów: 0
Zagłosuj

STS i Betfan to bukmacherzy, którzy posiadają w swojej ofercie powitalnej liczne bonusy, a dodatkowo proponują kilka promocji stałych dla zarejestrowanych graczy. To powoduje, że obie firmy są jednymi z najpopularniejszych na polskim rynku zakładów wzajemnych. W tym artykule postaramy się porównać obie oferty i inne kwestie, co pozwoli odpowiedzieć na pytanie: Kto jest lepszy - STS czy Betfan?

Na skróty:

 1. STS czy Betfan - bonusy na start
 2. STS bonusy powitalne
 3. Betfan bonusy powitalne
 4. STS czy Betfan - porównanie bonusów
 5. STS czy Betfan - stałe promocje
 6. STS stałe promocje
 7. Betfan promocje stałe
 8. STS czy Betfan - porównanie promocji

Gracze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obstawianiem meczów online muszą na samym początku wybrać bukmachera, u którego się zarejestrują. Na decyzję może wpłynąć kilka czynników: szerokość możliwości dokonywania wpłat i wypłat, oferta zakładów, czy wysokość kursów. Bardzo ważna jest również oferta promocyjna, która ma zachęcić do rejestracji jak najokazalszymi bonusami. W dalszych akapitach przybliżymy możliwości, jakie dają STS i Betfan. Po lekturze każdy gracz sam będzie mógł odpowiedzieć sobie na pytanie: STS czy Betfan?

STS czy Betfan - bonusy na start

STS posiada trzy bonusy startowe w swojej ofercie powitalnej. Są to: cashback (zwrot stawki w przypadku przegranego zakładu), freebet (darmowe środki na grę) oraz bonus od depozytu, który umożliwia podwojenie wpłaty po spełnieniu warunków obrotu. Betfan obecnie nie oferuje nowym graczom freebetu, ale już cashback i bonus od depozytu znajdują się w jego ofercie promocyjnej. Obaj bukmacherzy podeszli do sprawy nieco inaczej, różnicując m.in. kwoty i zasady poszczególnych bonusów. Wszystko opisujemy poniżej.

STS bonusy powitalne

Bukmacher STS- bonusy i promocje

Zgodnie z powyższym, STS oferuje nowym graczom trzy różne promocje o łącznej wartości 1460 zł. Są to: 

 • Darmowy zakład o wartości 29 zł (freebet)
 • Zakład bez ryzyka o wartości 231 zł (cashback)
 • Bonus od depozytu do 1200 zł

Aby skorzystać z pełnej oferty powitalnej na stronie STS, należy założyć nowe konto na stronie bukmachera. W tym celu wystarczy kliknąć w baner dostępny na tej stronie i pamiętać o tym, aby w trakcie rejestracji wpisać kod promocyjny o treści MEGABONUS - jest on przepustką do otrzymania wszystkich bonusów od STS.

STS darmowy zakład 29 zł (freebet 29 zł)

Pierwszym z powitalnych bonusów od STS dla nowych graczy jest freebet o wartości 29 zł. Darmowy zakład można wykorzystać jednorazowo lub też rozbić go na kilka mniejszych kuponów - zależy to wyłącznie od decyzji samego gracza. 

Środki bonusowe podlegają trzykrotnemu obrotowi, a każdy kupon musi posiadać kurs całkowity nie mniejszy niż 1.91. Oznacza to, że aby wypłacić bonus do depozytu, trzeba zagrać nim łącznie za 87 zł. Do obrotu zaliczają się wyłącznie wygrane zakłady.

STS zakład bez ryzyka 231 zł (cashback 231 zł)

Z tej promocji, jaką jest zakład bez ryzyka, można skorzystać od razu po założeniu konta. Polega ona na tym, że bukmacher zwraca stawkę pierwszego zakładu, o ile okaże się on przegrany - do 231 zł. Co istotne, środki bonusowe nie podlegają żadnym warunkom obrotu - trafiają od razu na konto depozytowe gracza. 

Przy tej promocji należy pamiętać jeszcze o jednej rzecz, a mianowicie o podatku od gier, który wynosi 12% od wygranej. Aby otrzymać pełny zwrot 231 zł, należy zawrzeć pierwszy zakład za 258,72 zł.

STS bonus od depozytu 1200 zł

Trzecią i ostatnią powitalną promocją na STS jest bonus 100% od depozytu do 1200 zł. Oznacza to, że po spełnieniu wszystkich warunków bukmacher podwaja pierwszą wpłatę gracza do takiej właśnie kwoty. Może ona być jednak mniejsza - zależy to od decyzji gracza. Jeśli wpłaci przykładowo 700 zł, właśnie taka kwota może zostać podwojona

Aby otrzymać bonus, pierwszym krokiem będzie oczywiście zawarcie pierwszego depozytu. Następnie trzeba dokonać trzykrotnego obrotu (jeśli gracz wpłacił 1200 zł, musi zawrzeć zakłady za łącznie 3600 zł). Każdy kupon w ramach obrotu musi posiadać kurs całkowity 1.91 lub wyższy. Z promocji wyłączone są zakłady rozliczone jako zwrot, systemowe, bezpieczne oraz wypłacone przy pomocy opcji cash-out.

Betfan bonusy powitalne

Betfan - bonusy i promocje

W ofercie powitalnej Betfan znalazły się natomiast dwa bonusy. Rządzą się jednak zupełnie innymi prawami i mają inne wartości (łącznie 1600 zł). Nowi gracze u tego bukmachera mogą skorzystać z następujących bonusów:

 • Zakład bez ryzyka o wartości 600 zł (cashback)
 • Bonus od depozytu do 1000 zł

Aby skorzystać z oferty powitalnej na Betfan, wystarczy kliknąć w baner dostępny na tej stronie i założyć nowe konto. Pamiętać należy też o wpisaniu kodu promocyjnego: MEGABONUS.

Betfan zakład bez ryzyka 600 zł (cashback 600 zł)

Maksymalna wartość cashbacku na stronie Betfan wynosi 600 zł. Jeśli więc chcemy wykorzystać promocję w jak największym stopniu, musimy zagrać swój pierwszy zakład po rejestracji - o ile wpisaliśmy kod: MEGABONUS - za 600 zł. Jeśli okaże się on wygrany - pieniądze są nasze. Jeśli nie - postawiona kwota do nas wróci, a my musimy dokonać jednokrotnego obrotu, grając kupon z minimum trzema zdarzeniami o kursie minimalnym 3.80. Gdy to zrobimy, zyskamy możliwość wypłaty bonusu. Na wykonanie obrotu mamy 7 dni.

Maksymalna kwota zwrotu to 600 zł. A ile wynosi minimalna stawka pierwszego zakładu, która upoważni nas do skorzystania z cashbacku? Jest to 50 zł

Betfan bonus od depozytu 1000 zł

W ofercie powitalnej Betfan znalazł się również bonus od depozytu o maksymalnej wartości 1000 zł. Dotyczy on DRUGIEJ wpłaty po rejestracji, o ile wpisaliśmy podczas niej odpowiedni kod promocyjny. Co ta promocja oznacza w praktyce? To bardzo proste. Jeśli wpłaciliśmy - w ramach drugiego depozytu po założeniu konta - 1000 zł, drugie 1000 zł dostaniemy od bukmachera. Gdy nasza debiutancka wpłata wyniesie 200 zł, otrzymamy dodatkowe 200 zł. I tak dalej.

Minimalny depozyt zaliczany do promocji to 100 zł. Otrzymana od bukmachera kwota początkowo będzie nieaktywna. Odblokujemy ją wówczas, gdy zagramy za wpłacone pieniądze po kursie nie mniejszym niż 2.50. Jeśli już to zrobimy, musimy jeszcze liczyć się z koniecznością obrotu samym bonusem. Trzeba wówczas zagrać za jego trzykrotność, pamiętając o minimum trzech zdarzeniach na kuponie oraz kursach minimalnych - całego zakładu (2.50) i pojedynczego typu (1.30).

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

STS czy Betfan - porównanie bonusów na start

STS i Betfan mają więc dla swoich nowych graczy dwie promocje tego samego typu - cashback oraz bonus od depozytu. W tym pierwszym przypadku większą kwotę oferuje Betfan. W drugim- choć minimalnie - już STS. Ten bukmacher ma ponadto w ofercie powitalnej jeszcze freebet. W przypadku poszczególnych promocji zróżnicowane są także warunki obrotu, a to niezwykle istotne. Którego bukmachera zatem wybrać? Trudno jednoznacznie określić. Wszystko zależy raczej od preferencji i wymagań gracz i tego, jakiego typu bonus najbardziej go interesuje.

STS czy Betfan - stałe promocje

Na stronach bukmacherów STS i Betfan można znaleźć również promocje stałe, czyli takie, które nie przysługują wyłącznie na początku przygody z typowaniem meczów. Poniżej przedstawiamy wszystkie pozostałe bonusy, z których można skorzystać u tych bukmacherów.

STS stałe promocje

Bukmacher STS- bonusy i promocje

Stałe promocje na stronach legalnych bukmacherów można znaleźć praktycznie zawsze. Niektóre z nich pojawiają się regularnie i są dostępne do odwołania, inne są organizowane z okazji jakichś ważnych wydarzeń sportowych. Poniżej opisujemy, jak wygląda to w przypadku STS.

STS stałe promocje - zaproś kumpli

Bukmacher STS nagradza graczy w zamian za skuteczne polecenie jego usług znajomym. 

Aby skorzystać z tej promocji, należy zalogować się na swoje konto, następnie kliknąć w zakładkę “Zaproś kumpla”, a później w pole “Zaczynamy”. Następnym zadaniem będzie obrócenie kwotą 25 zł lub wyższą z łącznym kursem minimalnym 1.85. Jeśli to się uda, gracz otrzyma specjalny link - polecany znajomy będzie mógł wpisać go w trakcie rejestracji. 

Gdy znajomy zakończy rejestrację, wówczas my otrzymamy 50 zł na obstawianie zakładów. W ten sposób STS nagradza gracza za maksymalnie sześć zaproszonych osób. W przypadku 3. oraz 6. “sprowadzonego” kumpla bukmacher oferuje polecającemu jeszcze dodatkowe 20 zł bonusu. Każde otrzymane w ramach tej promocji 50 zł trzeba jeszcze obrócić trzykrotnie, a kurs każdego z kuponów musi wynosić przynajmniej 1.91. Do obrotu zaliczają się wyłącznie zakłądy rozliczone jako wygrane.

STS stałe promocje - Ekstra 25 PLN i Bezpiecznie 25 PLN na Esport

Jest to regularna promocja od STS, w ramach której co tydzień można zyskać dodatkowe 25 zł. STS oferuje bonus graczom obstawiającym sporty wirtualne, czyli symulacje prawdziwych rozgrywek: piłki nożnej, tenisa ziemnego, koszykówki lub wyścigów psów i koni. 

Obstawiać można w każdym tygodniu w cyklu od poniedziałku do niedzieli. W tym czasie trzeba dokonać w “wirtualach” obrotu na przynajmniej 300 zł z kuponami, których kursy nie są mniejsze niż 2.00. Bonusem w wysokości 25 zł, który gracz otrzyma po dokonaniu obrotu, należy obrócić 3 razy z kuponami o kursach 1.91 lub wyższych. Do obrotu zaliczają się wyłącznie wygrane kupony. Jeśli to się uda, środki trafią do depozytu.

Kolejne 25 zł można otrzymać za typowanie esportu. W tym wypadku jeden etap również trwa od poniedziałku do niedzieli. Aby wziąć udział w promocji, należy zagrać dowolny pojedynczy kupon (tzw. singiel lub solo) na zdarzenie z oferty esportowej z kursem minimalnym 1.85. Liczba zakładów w ciągu tygodnia nie jest ograniczona, ale ich łączna stawka musi wynieść 50 zł. Tylko wtedy promocja wchodzi w życie, a kupon może zakład może zostać doliczony do obrotu. 

Wspomniane 25 zł to maksymalny zwrot z przegranych na zakłady esportowe. Bukmacher za każdy przegrany zakład oddaje graczowi 10% stawki (w przypadku przegranego zakładu za 50 zł, gracz otrzyma więc 5 zł). Środkami przed wypłaceniem należy obrócić 3 razy z kursami 1.91 lub wyższymi - identycznie, jak w przypadku promocji na sporty wirtualne.

STS promocje stałe - Pewne 20 PLN

Za obstawianie sportów wirtualnych na stronie STS  można otrzymać również bonus w postaci 20 zł za pierwsze kupony zawarte właśnie w tej ofercie. Bukmacher zwraca środki za przegrane zakłady w trakcie jednej doby, od północy do 23:59 tego samego dnia. Czas jest liczony od pierwszego kuponu wysłanego z konta gracza po rozpoczęciu akcji lub - w przypadku nowych graczy, którzy założyli konto wtedy, gdy promocja już trwała - od ukończenia rejestracji. 

Do tej promocji liczą się tylko zakłady z minimalnym kursem całkowitym wynoszącym 1.90.

STS wypłaca bonus, który będzie sumą stawek wszystkich przegranych zakładów, ale nie więcej niż 20 zł. Przy tym bonusie należy pamiętać o podatku 12% od wygranej - aby otrzymać pełny zwrot, jednorazowo trzeba obstawić kupon za 22,73 zł. Środkami bonusowymi należy obrócić trzykrotnie z kursem minimalnym 1.91 zanim trafią one do depozytu.

Betfan promocje stałe

Betfan - bonusy i promocje

Na bonusy mogą liczyć stali gracze na stronie Betfan. Ten bukmacher przygotował cotygodniowy ranking bukmacherów, w ramach którego gracze zdobywają nagrody pieniężne, bonus za polecenie usług strony znajomemu oraz grę bez podatku - wszystko dokładnie opisujemy poniżej.

Betfan promocje stałe - “Simply the Bet”

Betfan stworzył cotygodniowy ranking, w którym gracze, poprzez aktywność na stronie i zawieranie zakładów zbierają punkty. Ci, którzy w każdą niedzielę mają ich najwięcej, mogą liczyć na nagrody w postaci środków na grę. Bukmacher premiuje 50 najlepszych graczy, a punkty przyznawane są za kupony według następujących zasad:

Wygrane kupony: 

 • Zakłady na żywo: stawka x liczba zdarzeń x 2 = liczba punktów
 • Zakłady przedmeczowe: stawka x liczba zdarzeń x 1 = liczba punktów

Przegrane kupony:

 • Zakłady na żywo: stawka x liczba zdarzeń x 4 = liczba punktów
 • Zakłady przedmeczowe: stawka x liczba zdarzeń x 2 = liczba punktów

Aby kupon liczył się do promocji, musi zawierać przynajmniej 3 typy z kursem całkowitym 2.50 lub wyższym. Minimalna stawka każdego zakładu to 2 zł

Tak natomiast prezentują się wygrane w zależności od zajętej pozycji:

 • Nagroda za miejsce 1. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 150 zł. 
 • Nagroda za miejsce 2. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 80 zł. 
 • Nagroda za miejsce 3. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 65 zł. 
 • Nagrody za miejsca 4-5 w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 35 zł. 
 • Nagrody za miejsca 6-10. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 30 zł. 
 • Nagrody za miejsca 11-19. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 20 zł. 
 • Nagrody za miejsca 20-29. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 15 zł. 
 • Nagrody za miejsca 30-39. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 10 zł. 
 • Nagrody za miejsca 40-50. w postaci doładowania salda bonusowego w wysokości 5 zł.

Zanim środki bonusowe z “Simply the Bet” trafią do depozytu, trzeba obrócić nimi trzy razy, na każdym kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 3 typy, a całkowity kurs zakładu to minimalnie 2.50. Jeśli to się uda, punkty przemienią się na złotówki i trafią na konto główne gracza z mnożnikiem x10. Jeśli więc gracz uzbiera 200 punktów i spełni warunki obrotu, otrzyma 2000 zł.

Betfan stałe promocje - Bet Friends

Betfan stworzył bonus w wysokości 100 zł dla każdego gracza, który poleci bukmachera swojemu znajomemu. Zarejestrowany typer może wygenerować swój indywidualny kod, który kumpel wpisze w trakcie rejestracji - dzięki temu promocja będzie mogła wejść w życie. 

Następnym krokiem będzie zawarcie pierwszego depozytu przez nowego gracza - ten musi wynosić przynajmniej 100 zł i obrócić nim trzykrotnie z kursami 1.80. Jeśli to się uda, obaj gracze dostaną po 100 zł, jako bonus.

Betfan stałe promocje - gra bez podatku

Wszyscy gracze u bukmachera Betfan mogą liczyć na to, że bukmacher zwolni ich z podatku od wygranej, który wynosi 12%. Aby tak się stało, typer musi spełnić kilka warunków: 

 • Na kuponie muszą znaleźć się przynajmniej 2 zdarzenia o kursach 1.25 lub wyższych 
 • Minimalny kurs całkowity kuponu to 2.00.

Dzięki tej promocji potencjalna wygrana każdego kuponu spełniającego powyższe warunki jest wyższa o 14%.

Sprawdź kody promocyjne:

STS czy Betfan - porównanie stałych promocji

Jak widać, obaj bukmacherzy mają wiele bonusów zarówno dla nowych, jak i stałych graczy.W przypadku tych drugich, STS proponuje przede wszystkim zwroty za przegrane kupony w sportach wirtualnych i elektronicznych oraz premię za polecenie znajomych - ten ostatni bonus pokrywa się u dwóch firm. Betfan zamiast stałych zwrotów oferuje natomiast grę bez podatku i udział rankingu, w ramach którego w każdym tygodniu nagradza 50 najlepszych graczy. Każdy typer ma inne oczekiwania wobec bukmachera i spodobają mu się bardziej inne promocje. Na podstawie powyższych informacji można samemu odpowiedzieć sobie na pytanie: Kto jest lepszy? STS czy Betfan?

Nota prawna

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet:

Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.
BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.
Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.
TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;.
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; .
SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; .
Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020

TYLKO U NAS

Trzy bonusy na start dla nowych graczy STS rejestrujących się z Meczyki.pl! Zakład bez ryzyka 231 PLN, freebet 29 PLN i bonus od pierwszej wpłaty 1200 PLN.

logo meczyki
koszulka bukmachera logo meczyki
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

Superbet
584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550