STS czy Fortuna - który bukmacher lepszy?

STS czy Fortuna - który bukmacher lepszy?
sts.pl / fortuna.pl / meczyki.pl
autor: Maciej Baranowski31 lip 2020 | 12:55
0
Liczba Głosów: 0
Zagłosuj

STS i Fortuna to dwaj najwięksi legalni polscy bukmacherzy, którzy zdominowali rodzimy rynek zakładów wzajemnych. Obie firmy proponują na start pakiet trzech bonusów powitalnych. W tym artykule sprawdzamy, z czego dokładnie składa się bonusowa oferta startowa w STS-ie i Fortunie. Porównujemy też inne kluczowe czynniki wpływające na to, którego bukmachera możemy uznać za lepszego. Życzymy udanej lektury.

Na skróty:

  1. STS czy Fortuna - bonusy na start
  2. STS bonusy powitalne
  3. Fortuna bonusy powitalne
  4. STS czy Fortuna?

Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z obstawianiem często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego miejsca do gry. Mając taki dylemat warto zwrócić uwagę na najważniejsze elementy oferty danego bukmachera: bonusy na start, pozostałe promocje, liczbę dyscyplin i poszczególnych wydarzeń dostępnych do typowania, wysokość kursów czy metody płatności. Poniżej analizujemy, jak na tym tle wypadają dwaj najwięksi legalni polscy bukmacherzy, czyli STS i Fortuna.

STS czy Fortuna - bonusy na start

O tym, że STS i Fortuna znajdują się na szczycie listy bukmacherów z największymi udziałami w polskim rynku, świadczy choćby fakt posiadania w ofercie powitalnej trzech bonusów startowych.

Wszystkie trzy promocje w obu przypadkach oparte są na tych samych bonusach: darmowym zakładzie, zakładzie bez ryzyka oraz bonusie od depozytu. Różnią się one jednak od siebie najważniejszymi szczegółami - wysokością oraz warunkami działania i obrotu. W dalszej części tekstu znajdziesz dokładny opis każdej promocji na start dostępnej w STS-ie i Fortunie.

STS bonusy powitalne

Pakiet bonusów powitalnych w STS ma łączną wartość 1260 zł. W jego skład wchodzą:

  • Darmowy zakład w wysokości 29 zł (Freebet)
  • Zakład bez ryzyka w wysokości 31 zł (Cashback)
  • Bonus od depozytu w wysokości 1200 zł

Bonusy są przeznaczone dla osób, które w trakcie rejestracji u tego bukmachera wpiszą odpowiedni kod promocyjny MEGABONUS oraz zaznaczą opcję “Chcę otrzymać swój bonus powitalny”: Aby rozpocząć rejestrację, trzeba przenieść się na stronę internetową STS, co można zrobić za pomocą jednego z widocznych w tym artykule banerów. Wszystkie trzy promocje są dostępne jednocześnie. Przyjrzyjmy się bliżej zasadom ich działania.

Bukmacher STS- bonusy i promocje

STS darmowy zakład w wysokości 29 zł (Freebet 29 zł)

Darmowy zakład to jeden z najpopularniejszych bonusów na start u legalnych bukmacherów. Jak on działa? STS przekazuje nowemu użytkownikowi zarejestrowanemu z kodem promocyjnym zupełnie darmowe środki do gry. Mają one równowartość 29 zł. To tak jakby wpłacić tę właśnie kwotę do depozytu. W tym wypadku jednak zasilenie konta nie jest potrzebne - bukmacher przyznaje bonus bez konieczności wpłaty własnych pieniędzy. 

Otrzymane środki podlegają trzykrotnemu obrotowi po minimalnym kursie całkowitym 1.91. Oznacza to, że przy freebecie wartym 29 zł trzeba wykonać obrót na kwotę 87 zł - tyle musi wynieść suma stawek wszystkich wygranych kuponów zaliczanych do promocji. Zakłady rozliczone jako przegrane nie kwalifikują się do obrotu. Po spełnieniu wyżej określonych warunków środki bonusowe zostaną automatycznie przeniesione do depozytu.

STS zakład bez ryzyka w wysokości 31 zł (Cashback 31 zł)

Drugi element oferty powitalnej w STS to zakład bez ryzyka o wartości 31 zł. Ten cashback, czyli dosłownie z języka angielskiego “zwrot pieniędzy (gotówki)”, dotyczy pierwszego przegranego zakładu zawartego po ukończeniu rejestracji konta. Do wykorzystania tego bonusu niezbędna jest wpłata środków do depozytu. Następnie można wysłać pierwszy dowolny kupon, a w razie niepowodzenia bukmacher zwróci graczowi jego równowartość do maksymalnie 31 zł. Stąd brak ryzyka - obstawiający ubezpiecza własny zakład, a porażka nie oznacza utraty zainwestowanych pieniędzy, które do niego wracają.

Zwrot stawki następuje z uwzględnieniem obowiązującego w Polsce podatku od gier hazardowych (obrotu) w wysokości 12%. W celu pełnej realizacji cashbacku trzeba zatem zawrzeć zakład za dokładnie 35,23 zł. Po odjęciu podatku ta kwota da nam równe 31 zł. Ten bonus nie podlega żadnym warunkom obrotu.

STS bonus od depozytu w wysokości 1200 zł

Nowi gracze w STS mogą też liczyć na bonus od depozytu o wartości 1200 zł. W ramach tej promocji bukmacher podwaja pierwszą wpłatę środków na konto. Wysokość bonusu zależy zatem od kwoty wybranej przez gracza. Im więcej pieniędzy zostanie przelanych do depozytu, tym wyższy będzie ten bonus powitalny. Maksymalnie można uzyskać wspomniane 1200 zł.

W celu wypłaty bonusu od depozytu należy wykonać nim trzykrotny obrót. Przy uzyskaniu np. dodatkowych 100 zł, konieczne jest zagranie za łącznie 300 zł. Przy najwyższej możliwej premii, bukmacher wymaga więc obrotu na 3600 zł (1200 zł x 3). Zaliczane są stawki wyłącznie wygranych zakładów - zarówno pojedynczych, jak i wielokrotnych. Minimalny kurs całkowity każdego kuponu musi wynieść 1.91. Do promocji nie kwalifikują się zakłady przegrane, rozliczone jako zwrot stawki, wypłacone dzięki opcji cash-out, bezpieczne oraz systemowe.

Po spełnieniu wyżej wymienionych warunków obrotu środki bonusowe trafią do depozytu, skąd można je wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę.

Fortuna bonusy powitalne

Po dokładnej analizie oferty powitalnej STS przejdźmy do szczegółowego opisu tego, co nowym graczom proponuje Fortuna. Trzy bonusy na start u tego bukmachera mają łączną wartość 2230 zł. Są to:

  • Darmowy zakład w wysokości 20 zł (Freebet)
  • Zakład bez ryzyka w wysokości 210 zł (Cashback)
  • Bonus od depozytu w wysokości 2000 zł

Promocje nie wykluczają się wzajemnie - nowy gracz może skorzystać ze wszystkich trzech bonusów. Aby to zrobić, należy założyć konto na stronie bukmachera Fortuna, którą można włączyć poprzez kliknięcie w jeden z dostępnych w niniejszym tekście banerów. Kod promocyjny uzupełnia się automatycznie w trakcie rejestracji. Sprawdźmy, jakie są warunki uzyskania i działania wyżej wymienionych bonusów powitalnych.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Fortuna darmowy zakład w wysokości 20 zł (Freebet 20 zł)

Startowy freebet w Fortunie ma wartość 20 zł. Po ukończeniu rejestracji nie trzeba wpłacać na konto żadnych pieniędzy. Bonus zostanie przyznany bez wkładu własnego. Bukmacher przekazuje darmowe środki w postaci punktów programu lojalnościowego Fortuna Klub Plus. Otrzymane 2800 pkt ma równowartość dokładnie 20 zł. Punkty można wykorzystać dokładnie w taki sam sposób jak zwykłe środki na grę, deklarując chęć ich użycia w momencie wysyłania kuponu.

Użytkownik może gospodarować uzyskanym bonusem wedle uznania. Dopuszczalne jest zarówno całkowite wykorzystanie wszystkich punktów za jednym zamachem, czyli zagranie bezpośrednio za 20 zł, jak i wysłanie kilku kuponów o niższej wartości, np. czterech po 5 zł każdy. Środki te nie podlegają żadnemu obrotowi. Ewentualne wygrane z darmowego zakładu trafiają od razu do depozytu i są dostępne do wypłaty. W razie porażki zainwestowane punkty przepadają.

Fortuna zakład bez ryzyka w wysokości 210 zł (Cashback 210 zł)

Drugim bonusem powitalnym w ofercie bukmachera Fortuna jest zakład bez ryzyka o wartości 210 zł. Przypominamy, że brak ryzyka wiąże się ze zwrotem stawki kuponu w razie porażki. Cashback w Fortunie obowiązuje przy pierwszym przegranym zakładzie zawartym przez nowego gracza. Do realizacji tego bonusu konieczne jest dokonanie pierwszej wpłaty środków na konto.

Bukmacher nie określa ani minimalnej stawki bonusowego kuponu, ani oczekiwanego kursu całkowitego, ani liczby zdarzeń na nim umieszczonych. Obstawiający ma zatem pełną dowolność przy typowaniu bez ryzyka. Jeśli jego kupon okaże się przegrany, Fortuna zwróci stawkę pomniejszoną o podatek od gier hazardowych w wysokości 12%. Aby otrzymać najwyższy możliwy zwrot, czyli w tym wypadku 210 zł, należy zagrać za dokładnie 238,64 zł. Po odjęciu podatku kwota cashbacku wyniesie równe 210 zł. Zwróconymi środkami nie trzeba w żaden sposób obracać.

Fortuna bonus od depozytu w wysokości 2000 zł

Pakiet bonusów na start w Fortunie zamyka trzeci, najwyższy bonus - od depozytu, który ma wartość 2000 zł. Bukmacher podwaja w ten sposób pierwsze zasilenie konta przez gracza, maksymalnie przyznając mu dodatkowe 2000 zł. Dzięki temu można mieć do dyspozycji 4000 zł do wykorzystania na zakłady - połowę stanowi wkład własny, a drugą połowę powitalny bonus od depozytu.

Jak skorzystać z tej promocji? Zacznijmy od tego, że po ukończeniu rejestracji trzeba w ciągu 3 dni zaakceptować bonus w sekcji “Moje Bonusy”, dostępnej w panelu użytkownika. Dalej są kolejne 3 dni na dokonanie pierwszej wpłaty środków na konto. Wstępny etap pozyskiwania bonusu zamyka konieczność zawarcia pierwszego zakładu w trakcie następnych 4 dni.

Ten bonus od Fortuny działa w taki sposób, że obrócić należy depozytem, a nie samym bonusem. I dopiero wtedy można liczyć na “uwolnienie” bonusowych środków. Gracz ma 30 dni na wymagany czterokrotny obrót wpłaconą kwotą. Przy wpłacie 100 zł trzeba więc zagrać za 400 zł, przy 1000 zł - za 4000 zł, przy 2000 zł - za 8000 zł. Do promocji kwalifikują się zakłady z minimum trzema zdarzeniami, których kurs całkowity wynosi przynajmniej 1.60.

Po spełnieniu warunków obrotu bonus automatycznie trafi na konto użytkownika. Tutaj już kolejny obrót nie jest konieczny - wystarczy za otrzymane środki zagrać dowolny zakład, którego ewentualna wygrana będzie wyższa od stawki. Jego minimalny kurs to zatem 1.14. Po rozstrzygnięciu kuponu bonus można wypłacić.

STS czy Fortuna - porównanie bonusów na start

Wyżej opisaliśmy pełną ofertę powitalną obu największych legalnych polskich bukmacherów - STS-u oraz Fortuny. W obu miejscach nowi gracze mogą liczyć na podobny pakiet bonusów na start, składający się z darmowego zakładu, zakładu bez ryzyka i bonusu od depozytu. Czy można zatem uznać, że promocje obu bukmacherów są podobne? Nie do końca.

Bonusy od Fortuny mają wyższą łączną wartość, jednak w przypadku bonusu od depozytu należy spełnić więcej warunków obrotu uzyskanymi środkami. Ponadto STS ma wyższy freebet, zaś Fortuna wyższy cashback. Reasumując, każdy zainteresowany gracz powinien znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, którego bukmachera by wybrał. Po dogłębnej analizie bonusów powitalnych STS i Fortuny możemy pomiędzy tymi ofertami postawić znak równości.

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy