Surebety - co to jest, jak typować, sure bety live

Surebety - dowiedz się czym są i jak typować
pixabay
Autor: Maksymilian Kozłowski 9 lut 2021 | 10:49
0
Głosów: 0
Zagłosuj

Surebety czyli zakłady wykorzystujące różnice kursów

Zanim głównym tematem artykułu staną się tytułowe surebety, warto napisać kilka słów tytułem wstępu. Zakłady bukmacherskie to bowiem właściwie temat rzeka. Zwłaszcza obecnie, gdy możemy obstawiać zarówno w lokalach naziemnych, jak i przez komputer czy telefon. Nic więc dziwnego, że korzystając z powszechnej dostępności coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie swoich sił w typowaniu.

Na skróty:

  1. Surebet co to jest?
  2. Na co należy uważać?
  3. Surebety a pewniaki
  4. Surebety live
  5. W ofercie jakich bukmacherów znajdziemy surebety?
  6. Kalkulator surebetów
  7. Darmowe i płatne surebety
  8. Surebet a bonusy
  9. Lista legalnych bukmacherów

Niektórzy traktują to tylko i wyłącznie jak zabawę, od czasu do czasu przeznaczając na zakłady kilka złotych, chociażby po to, by zyskać dodatkowe emocje podczas oglądania sportowych zmagań. Gdzieś na drugim biegunie są gracze profesjonalni, którzy w obstawianiu widzą szansę na zarobienie niemałych pieniędzy. 

No i są też ci będący gdzieś po środku tej wyliczanki. Interesują się oni światem zakładów bukmacherskich, przeznaczają na nie więcej niż 10 zł tygodniowo, ale jednak dalej jest to dla nich przede wszystkim rozrywka.

Surebety najlepszym systemem gry?

Wszystkie te grupy łączy jednak jedno - chęć zwycięstwa. A jak wiadomo wygrać tak łatwo nie jest. Typerzy poszukują więc idealnego sposobu na grę, dzieląc się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami na forach i czatach bukmacherskich. Jednym z takowych sposobów jest tzw. surebet. Na czym polega owe surebety polegają? W czym są lepsze od innych systemów? Dowiecie się czytając ten tekst.

Surebet co to jest?

Surebety to nic innego jak zakłady bukmacherskie, które - zagrane w odpowiedni sposób - powinny zagwarantować graczowi osiągnięcie zysku. Jest to możliwe wówczas, gdy bukmacherzy wystawią znacząco zróżnicowane kursy na to samo spotkanie. Wyjaśnijmy to na przykładzie. 

Wyobraźmy sobie, że jeden z bukmacherów wystawił - przykładowo w meczu siatkówki - kurs na gospodarzy w wysokości 2.30. Jednak konkurencyjny bukmacher to właśnie w tej drużynie widział faworyta (lub szybciej zareagował na pewne informacje mogące zmienić postrzeganie przed meczem), dlatego u niego kurs na gości to 2.45. To właśnie surebet.

Surebety typy

Taka różnica w kursach powoduje, że stawiając u jednego bukmachera na gospodarzy, a u drugiego na gości, i dobierając do obu typów odpowiednią stawkę, mamy zagwarantowany zysk. 

Powiedzmy, że na oba zakłady przeznaczymy po 200 zł. Jeśli wejdzie kurs 2.30, wówczas wygramy - po odjęciu obowiązkowego podatku - 404.80 zł. W przypadku, gdy trafny okaże się typ z kursem 2.45, wtedy wygrana wyniesie 431.20 zł. Niezależnie więc od wyniku spotkania, albo będziemy 4.80 zł na plus, albo zarobimy 31.20 zł.

Sprawdź kody promocyjne:

Surebety typy to rzadkość

Surebety nie występują jednak zbyt często, a ich znalezienie wymaga od gracza posiadania kont u wielu legalnych polskich bukmacherów. Ponadto, konieczne jest regularne przeszukiwanie oferty w celu znalezienia odpowiednich kursów. Surebety, co widać po powyższym przykładzie, dają raczej skromny zysk, wymagają natomiast przeznaczania na ich granie dużych kwot.

Sure bety typy - w jakich dyscyplinach szukać?

Surebety najłatwiej znaleźć w zakładach dwudrogowych, a więc takich, w których nie ma np. możliwości zakończenia rywalizacji remisem (1X2). Największą popularnością wśród graczy grających surebety cieszą się więc takie dyscypliny jak tenis ziemny, siatkówka czy sporty walki. 

Surebety - w jakich dyscyplinach ich szukać?

Znalezienie surebetu w klasycznych zakładach trzydrogowych jest oczywiście możliwe, ale wymaga od graczy większego doświadczenia, a dotarcie do takich typów może wymagać większej cierpliwości.

Surebet a podatek

Surebety nie są związane z żadnym dodatkowym podatkiem. Grając tego typu zakład zapłacimy więc obowiązkowy podatek w wysokości 12% od ewentualnej wygranej. Chyba, że wyniesie ona więcej niż 2280 zł. Wówczas odprowadzony zostanie dodatkowo podatek 10% tak jak od każdego zakładu przekraczającego wspomnianą kwotę.

Na co należy uważać?

System polegający na graniu surebetów ma oczywiście swoje wady, które można jednak wyeliminować dzięki odpowiedniemu przygotowaniu. 

Zmiana kursu lub wycofanie meczu z oferty

Może się bowiem zdarzyć tak, że zdążymy zagrać dane zdarzenie u jednego z bukmacherów, a w tym czasie drugi z nich wycofa dany mecz z oferty lub zmieni kurs na taki, który nie zagwarantuje nam zysku. Granie surebetów wymaga więc dużej sprawności, a czas jaki upłynie między postawieniem obu kuponów powinien być jak najkrótszy.

Limity w zakładach

Inną przeszkodą mogą być nakładane przez bukmacherów limity. Jak zdążyliśmy już wspomnieć, granie surebetów jest możliwe tylko wówczas, gdy operujemy dużymi stawkami. 

Musimy więc upewnić się, czy możemy u danego bukmachera zawrzeć zakład za daną kwotę, a także czy np. nie wymaga się od nas zestawienia minimum trzech zdarzeń w jednym zakładzie. Może się tak dziać zwłaszcza wówczas, gdy surebet chcemy zagrać za otrzymany wcześniej bonus.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Krecze i przeniesione mecze

Surebety nie lubią się też z kreczami w tenisie. Niektórzy bukmacherzy mają bowiem w zwyczaju rozliczać je jako zwrot zagranej stawki. Inni traktują taki zakład jako porażkę gracza. Wówczas sytuacja może się nieco skomplikować. 

Podobnie zresztą w przypadku przeniesionych w czasie lub odwołanych meczów. Bukmacher może poczekać na dokończenie spotkania lub anulować związany z nim typ użytkownika.

Sure bety a pewniaki

Surebety często są niesłusznie mylone z pewniakami. Wynika to zapewne z niemal identycznego nazewnictwa, bo w rzeczywistość jedna i druga grupa typów nie mają ze sobą nic wspólnego.

Pewniaki - opinia

Pewniaki to przewidywania typerów dotyczące danego meczu. Mówiąc o pewniaku bierzemy pod uwagę kto się ze sobą zmierzy, jaka jest forma obu drużyn czy zawodników, gdzie będzie toczyła się rywalizacja, jaka jest ogólna jakość zespołów, kto z kluczowych zawodników nie zagra itp.

Na podstawie dogłębnej analizy wygłaszamy naszą subiektywną opinię, że ktoś jest dla nas pewniakiem do wygranej. Nie mamy jednak pewności, że nasz pewniak faktycznie wygra, dzięki czemu nasz zakład okaże się trafiony.

Sure bety to matematyka

Gdzieś na przeciwległym biegunie od wspomnianego pewniaka znajduje się natomiast surebet. Wyżej wyjaśnialiśmy już na czym on polega. Wystarczy więc tylko uwypuklić najważniejsze różnice. 

Surebety, a pewniaki

Przy stawianiu surebetu nie ma znaczenia kto się ze sobą zmierzy, kto jest rzeczywistym faworytem, a kto nie wygrał ostatnich dziesięciu meczów z rzędu. Jedyne co interesuje typera to w tym przypadku kursy. Jeśli ich zróżnicowanie u dwóch różnych bukmacherów powoduje, że niezależnie od tego na kogo zagramy, i tak wyjdziemy na plus, wówczas mamy do czynienia z surebetem.

Surebety live

Surebety live to - jak można się domyślić - surebety stawiane w zakładach bukmacherskich na żywo. To jednak już kolokwialnie mówiąc wyższa szkoła jazdy, przeznaczona raczej dla bardziej doświadczonych graczy

Surebet live - szybko zmieniające się kursy

Surebet live odznacza się niewątpliwie dość dużym ryzykiem nagłej zmiany kursów. W tym przypadku lepiej sprawdzają się surebety grane przed meczem, bowiem ich kursy zmieniają się raczej rzadko i w niewielkim stopniu. Surebet live akurat w tej kwestii stoi więc na przegranej pozycji względem surebetów przedmeczowych.

Tu w każdym momencie kurs może zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy akurat w danym spotkaniu padnie bramka czy jeden z zawodników obejrzy czerwoną kartkę.

Może zdarzyć się więc sytuacja, że gracz wypatrzy surebet live u różnych bukmacherów, zdąży zagrać zakład u jednego z nich, a przy próbie zawarcia drugiego kursy będą już zupełnie inne lub bukmacher zablokuje możliwość obstawiania ze względu na jakąś kluczową sytuację, mającą akurat miejsce na arenie zmagań. 

Surebet live jest więc pod tym względem trudniejszy do zagrania.

Większa oferta i brak limitów

Z drugiej jednak strony surebety live dają graczowi większy wybór niż przy okazji tworzenia kuponów przedmeczowych. Raczej nie trafi się też na różnego rodzaju limity, np. dotyczące minimalnej liczby spotkań na kuponie. To częściej domena zakładów granych przed rozpoczęciem meczu.

W ofercie jakich bukmacherów znajdziemy surebety?

Surebety znajdziemy z pewnością u wszystkich licencjonowanych polskich bukmacherów, takich jak chociażby Fortuna, STS, BetClic, Etoto, Forbet, LVBet, PZBuk czy Totolotek. 

Najlepiej posiadać konta u jak największej liczby legalnych bukmacherów. To może zdecydowanie zwiększyć szansę na znalezienie surebetów, choć nie jest możliwe oszacowanie jak często będą się one pojawiać. Przyda się jednak na pewno regularne przeglądanie ofert i kursów.

Kalkulator surebetów

Zastanawiacie się pewnie skąd wiedzieć czy kursy u różnych bukmacherów są na tyle zróżnicowane, by można było uznać je za surebet. Można to oczywiście obliczyć samodzielnie, jednak z pomocą przychodzi nam również dostępny w Internecie kalkulator surebetów.

Działa on wyjątkowo prosto i zazwyczaj jest darmowy. Wystarczy jedynie wpisać w odpowiednie pola kursy, a kalkulator surebet obliczy jaką stawkę powinniśmy na nie przeznaczyć, by oba ewentualne rostrzygnięcia przyniosły nam zysk. Dostaniemy też informację ile możemy wygrać w obu przypadkach. Kalkulator surebet może jednak czasem poinformować nas, że zestawione ze sobą kursy nie dają surebetu.

Kalkulator surebet może przydać się zwłaszcza graczom dopiero zaczynającym swoją przygodę z surebetami. 

Darmowe i płatne surebety

W przestrzeni Internetu można natknąć się na osoby oferujące płatne surebety. Ceny takich surebetów nie należą do najniższych (podchodzą nawet pod 1000 zł za jeden surebet). 

Odradzamy jednak korzystanie z tego typu ofert. Po pierwsze - sami jesteśmy w stanie przy odrobinie cierpliwości i wiedzy znaleźć dobry surebet. Po drugie - takie oferty mogą być jedynie sposobem oszustów na łatwy i duży zarobek.

Surebety - darmowe oraz płatne

Surebet a bonusy

Jeśli ktoś chce sprawdzić czy surebet faktycznie działa, może na początek obstawić go w ramach bonusu. Jeśli tylko regulamin danej promocji nie zakłada, że kupon musi np. składać się z kilku zdarzeń, wówczas bez problemu można przeznaczyć bonus na surebet. 

Jest więc możliwość wykorzystania do tego celu oferowanych bonusów na start czy zakładów bez ryzyka, jeśli tylko nie posiadaliśmy wcześniej konta u wybranego bukmachera i takie bonusy nam przysługują.

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady i dostępne u nich bonusy startowe:

STS

Największy polski bukmacher ma dla nowych użytkowników pakiet trzech bonusów powitalnych o łącznej wartości 1260 zł. Są to: darmowy zakład (freebet) w wysokości 29 zł, zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 31 zł oraz bonus od depozytu (pierwszej wpłaty na konto) w wysokości 1200 zł. Promocja dotyczy osób, które zarejestrują się w STS z widocznym niżej kodem promocyjnym.

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

W Fortunie nowi gracze mogą liczyć na trzy bonusy startowe warte razem 2230 zł. Pakiet powitalny składa się z darmowego zakładu (freebeta) w wysokości 20 zł, zakładu bez ryzyka (cashbacku) w wysokości 210 zł oraz bonusu od depozytu (pierwszej wpłaty na konto) w wysokości 2000 zł.

Bukmacher Fortuna
KOD PROMOCYJNY UZUPEŁNIA SIĘ AUTOMATYCZNIE

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betfan

Betfan ma dla nowych użytkowników promocje na start o łącznej wartości 2961 zł. Bukmacher oferuje darmowe zakłady warte razem 30 zł, zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 600 zł oraz bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat na konto) w wysokości 2331 zł. Opisane oferty działają tylko z poniższym kodem promocyjnym.

Bukmacher Betfan
Kod bonusowy: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Betclic

Betclic może się pochwalić najwyższym zakładem bez ryzyka na rynku legalnych polskich bukmacherów - 550 zł z poniższym kodem promocyjnym. Niniejszy cashback to flagowy produkt z oferty powitalnej Betclica.

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

Superbet

Superbet ma w ofercie powitalnej dwa bonusy startowe o łącznej wartości 550 zł. Składają się na nią: bonus bez ryzyka w wysokości 500 zł oraz bonus od depozytu w wysokości 50 zł. Obie promocje działają jednocześnie.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę superbet.pl<<

EToto

Etoto przygotowało dla nowych użytkowników bonus od depozytu 200% do 200 zł. Oznacza to, że bukmacher potraja pierwszą wpłatę środków na konto do maksymalnie 200 zł.

Bukmacher ETOTO
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

PZBuk

PZBuk umieścił w swojej ofercie powitalnej dwa bonusy startowe warte łącznie 700 zł: darmowy zakład (cashback) w wysokości 500 zł oraz 200 zł na bonus od depozytu przekazywane w formie punktów, które następnie można wymienić w wirtualnym sklepie tego bukmachera. Oferta obowiązuje tylko z poniższym kodem promocyjnym.

Bukmacher PZBuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

LVBet

LV Bet proponuje na start dwa bonusy powitalne o łącznej wartości 1520 zł. Na nowych graczy czeka darmowy zakład (freebet) w wysokości 20 zł oraz bonus od depozytu (dwóch pierwszych wpłat na konto) w wysokości 1500 zł.

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

Totolotek

W Totolotku można otrzymać dwa bonusy na start, które łącznie są warte 574 zł: darmowy zakład (freebet) w wysokości 25 zł, bonus od depozytu (pierwszej wpłaty) w wysokości 500 zł i dodatkowe 49 zł za zainstalowanie aplikacji mobilnej.

Bukmacher - Totolotek
Kod rejestracyjny: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

TYLKO U NAS

Nowi gracze z Meczyki.pl otrzymują dwie oferty bonusowe na start w Betfan. Zakład bez ryzyka 600 PLN oraz bonus 1000 PLN od drugiej wpłaty.

logo meczyki
koszulka bukmachera logo meczyki
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

1084 PLN

TYLKO DO 16.03! Z promokodem MECZYKI cashback 500 1000 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN