Wybory parlamentarne 2023 kursy: bukmacherzy na wybory

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 15 października 2023 roku. Co można obstawiać u bukmacherów na wybory 2023? Kto zwycięży, jaki wynik zanotują poszczególne partie oraz kto zostanie premierem po wyborach? Sprawdzamy to w tekście o kursach i obstawianiu wyborów parlamentarnych w Polsce.

Wybory parlamentarne - obstawianie kursów u bukmacherów 

Kursy na wybory parlamentarne można obstawiać u legalnych bukmacherów w Polsce. Dla czytelników Meczyki.pl zostały przygotowane specjalne oferty powitalne, które pozwalają obstawiać wybory przy pomocy bonusów bukmacherskich.
Bukmacherzy na wybory 2023Bonus powitalnySPRAWDŹ
Superbet3755 PLNSPRAWDŹ
Fortuna640 PLNSPRAWDŹ
STS1660 PLNSPRAWDŹ
Gdzie najlepiej obstawiać wybory? W Superbet, Fortunie lub STS po darmowej rejestracji z kodem o treści MECZYKI. Rejestracja z kodem pozwala odebrać najwyższy bonus powitalny na polskim rynku u każdego z tych operatorów. Otrzymane środki w ramach oferty na start mogą zostać wykorzystane np. do obstawiania wyborów parlamentarnych 2023 w Polsce.

Wybory parlamentarne kursy - zwycięzca wyborów

Przed każdymi wyborami najważniejszym pytaniem, jakie zadają sobie obywatele danego kraju, brzmi: kto wygra wybory parlamentarne?
W 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość odniosło zwycięstwo i zdołało stworzyć samodzielną większość. Czy i tym razem PiS okaże się partią z najlepszym wynikiem pod względem liczby mandatów? Analitycy nie mają wątpliwości i typują, że taki scenariusz powtórzy się również w 2023 roku:
PartiaKursy na zwycięzcę wyborów
Prawo i Sprawiedliwość1.15
Koalicja Obywatelska4.75
Konfederacja500.0
Trzecia Droga500.0
Lewica700.0
Bezpartyjni Samorządowcy1500.0
Kursy z dnia 13.10.2023. Kursy mogą ulec zmianie.
Prawo i Sprawiedliwość jest wielkim faworytem i porażka partii Jarosława Kaczyńskiego nie jest praktycznie brana pod uwagę. Partia rządząca ma bardzo dużą przewagę nad swoimi przeciwnikami i wszystko wskazuje na to, że powinna powtórzyć wynik z 2019 roku i uzyskać najwyższy wynik ze wszystkich partii.
Drugą siłą, podobnie jak cztery lata temu, powinna być Koalicja Obywatelska. Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki przywrócił życie partii i widać to w układzie sił w kursach bukmacherów. Niemniej jednak KO nie powinna zagrozić PiS-owi i zdobyć największej liczby mandatów do sejmu.
O trzecie miejsce toczy się zacięta walka i realnymi kandydatami do znalezienia się na podium są Konfederacja, Trzecia Droga oraz Lewica. Analitycy największe szanse na bycie za PiS-em i KO dają partii, której przewodniczącym jest Sławomir Mentzen (Konfederacja). Za nimi jest Trzecia Droga Szymona Hołowni i Władysława-Kosiniaka Kamysza oraz Lewica połączona z Nowej Lewicy i Partii Razem.
Ostatnia partia biorąca udział w wyborach, Bezpartyjni Samorządowcy, walczyć będzie o przekroczenie progu wyborczego. 
Na podstawie kursów na wybory wyłania się scenariusz, w którym PiS zajmuje bezapelacyjne pierwsze miejsce. Drugie jest KO, które nie zagrozi partii rządzącej, ale też ma wielką przewagę nad “peletonem”. Trzecią siłą w polskiej polityce powinna być Konfederacja, chociaż sondaże dają jej dużo mniejszą przewagę niż jeszcze kilka miesięcy temu. Przewidywania bukmacherów nie pozostawiają złudzeń w kontekście Bezpartyjnych Samorządowców i notowania tej partii oscylują w granicach 2.5% (poniżej progu wyborczego).
Obstawianie kursów na wybory jest możliwe do 13.10, godz. 23:59, czyli do czasu start ciszy wyborczej. 

Wybory parlamentarne kursy na partie

W kursach na wybory parlamentarne 2023 jednym z zakładów dostępnych u legalnych bukmacherów są wyniki procentowe poszczególnych partii. Jest to o tyle istotne, że procentowy rozkład głosów przekłada się potem bezpośrednio na mandaty lub o wejście do sejmu. I tak np. w 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość było w stanie osiągnąć samodzielną większość, dzięki posiadaniu ponad 230 mandatów. Z drugiej strony mniejsze partie, szczególnie koalicje (jak np. Trzecia Droga), muszą walczyć o przekroczenie progu wyborczego. 
Jakie szanse procentowe mają poszczególne ugrupowania w wyborach 2023?
Wybory 2023 kursy na wyniki procentowe partii

Wybory parlamentarne - kursy na PiS

Kursy na Prawo i Sprawiedliwość prezentują się następująco:
 • Poniżej 35.5% - kurs 2.00 (STS)
 • Powyżej 35.5% - kurs 1.70 (STS)
W notowaniach bukmacherów widzimy przedział od 35.5 do 36.5% dla partii rządzącej. Według kursów wynik procentowy PiS-u powinien oscylować w granicach 36%, ale np. w Fortunie szanse na opcję "poniżej" są wyższe niż na wariant "powyżej" przy linii 36.0%. 
W 2019 roku partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 43,59% wszystkich głosów, co przełożyło się na ponad 230 mandatów. Według przewidywań taka sytuacja nie powinna się powtórzyć i bez stworzenia koalicji nie będzie możliwe dalsze rządzenie partii będącej “u steru” od 2015 roku. Kluczowe w tej sytuacji będzie to, czy wszystkie partie opozycyjne (Trzecia Droga i Lewica) znajdą się w parlamencie. Jeśli nie, to kolejne cztery lata większości Prawa i Sprawiedliwości w sejmie mogą stać się faktem.

Wybory parlamentarne - kursy na Koalicję Obywatelską

Notowania Koalicji Obywatelskiej w kursach na wybory 2023 dają jej pewne drugie miejsce za partią rządzącą (PiS), a zdecydowanie przed pozostałymi partiami opozycyjnymi. Na jaki procentowy wynik może liczyć partia Donalda Tuska?
 • Poniżej 31.5% - kurs 1.62 (Superbet)
 • Powyżej 31.5% - kurs 2.15 (Superbet) 
Bukmacherzy są zgodni i jako wartość wyjściową ustalili 31.5%, dając większe szanse na wynik niższy od tej “linii”.
W 2019 roku partia, pod przewodnictwem wówczas Grzegorza Schetyny, zanotowała wynik na poziomie 27.4%. Kursy bukmacherskie przewidują lepszy wynik niż cztery lata temu, ale nadal nie będzie to wystarczający rezultat do wygrania z Prawem i Sprawiedliwością. Jedyną szansą partii Donalda Tuska na przejęcia władzy będzie utworzenie koalicji z pozostałymi partiami opozycyjnymi. 

Wybory parlamentarne - kursy na Konfederację

Trzecią siłą w wyborach 2023 będzie na podstawie kursów bukmacherskich Konfederacja. Na jaki wynik może liczyć partia kojarzona głównie ze Sławomirem Mentzenem oraz Krzysztofem Bosakiem? 
 • Poniżej 10.5% - kurs 1.85 (Fortuna)
 • Powyżej 10.5% - kurs 1.85 (Fortuna)
Jeszcze przed wakacjami sondaże wskazywały, że Konfederacja może liczyć nawet na 15% w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i partia pod przewodnictwem Sławomira Mentzena balansuje na granicy osiągnięcia dwucyfrowej wartości w wyborach. Tak czy inaczej, wynik osiągnięty w 2023 roku powinien być lepszy niż cztery lata temu, gdzie Konfederacja zanotowała wynik procentowy na poziomie 6.81%.
Nadzieje w partii po bardzo korzystnych sondażach w połowie roku było bardzo wysokie, ale realny wynik “Konfederatów” będzie oscylował w granicach 10-11%, tak przynajmniej twierdzą bukmacherzy w kursach na wybory 2023. 

Wybory parlamentarne - kursy na Trzecią Drogę

Czy Trzecia Droga, jak nazwa wskazuje, ma szanse na bycie trzecią siłą polskiego parlamentu w wyborach 2023? Kursy wskazują, że prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest mało prawdopodobne i wynik Trzeciej Drogi powinien być niższy od rezultatu Konfederacji.
Jaki wynik procentowy formacji połączonej z Polski 2050 i PSL-u przewidują bukmacherzy?
 • Poniżej 10% - kurs 1.85 (STS)
 • Powyżej 10% - kurs 1.85 (STS)
Dla Trzeciej Drogi kluczowe jest przekroczenie progu 8%, bo w innym przypadku jako koalicja stworzona z Polski 2050 (Hołownia) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (Kosiniak-Kamysz) nie znajdzie się w parlamencie. Analitycy bukmacherscy prognozują wynik Trzeciej Drogi na ok. 9-9.5%. Oznacza to, że ugrupowanie powinno znaleźć się w sejmie, co może mieć kluczowe znaczenie dla tego, czy PiS utrzyma większość parlamentarną czy może to opozycja zdoła utworzyć rząd. 

Wybory parlamentarne - kursy na Lewicę

W kursach na wybory przewidywania dotyczące Lewicy wyglądają następująco:
 • Poniżej 9.5% - kurs 1.70 (Superbet)
 • Powyżej 9.5% - kurs 2.05 (Superbet)
Dla Lewicy próg wyborczy wynosi 5%, więc formacja stworzona z Nowej Lewicy i Partii Razem powinna znaleźć się w sejmie na kolejną kadencję. W 2019 roku ówczesny Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał 12,56% i przełożyło się to na 49 mandatów. Tym razem prognozy nie są aż tak korzystne i przewidywany wynik Lewicy oscyluje w granicach 9.5%. Kursy bukmacherskie minimalnie wyższe szanse dają na uzyskanie wyniku niższego niż ta “linia” (tj. poniżej 9.5%). 

Wybory parlamentarne - kursy na Bezpartyjnych Samorządowców

Ostatnią partią zgłoszoną do wyborów 2023 są Bezpartyjni Samorządowcy. W notowaniach bukmacherów szanse tego ugrupowania są następujące:
 • Poniżej 2.2% - kurs 1.85 (STS)
 • Powyżej 2.2% - kurs 1.85 (STS)
Bezpartyjni Samorządowcy według analityków nie przekroczą progu wyborczego i nie znajdą się w parlamencie w tej kadencji. W sondażach dotyczących tej partii widoczny jest trend wzrostowy, natomiast punkt startowy jest na tyle niski, że kursy na wybory nie wróżą najlepiej tej partii.
Bukmacher STS i Superbet “linię” na wynik ugrupowania wystawili na poziomie “2.5%” i dają równe szanse na zarówno na opcję "poniżej", jak i "powyżej". Dlatego prognozowany rezultat Bezpartyjnych Samorządowców wynosi ok. 2.5%. 

Wybory parlamentarne - kursy na premiera

W trakcie ostatniej kadencji funkcję premiera rządu pełnił Mateusz Morawiecki. Jak kształtują się kursy na wybory 2023 i przewidywania dotyczące tego, kto będzie Prezesem Rady Ministrów według bukmachera STS?
Wybory 2023 - premier po wyborachKurs
M. Morawiecki1.25
D. Tusk5.00
Rafał Trzaskowski8.00
W. Kosiniak-Kamysz15.00
J. Kaczyński50.00
Sz. Hołownia250.00
Kursy z dnia 13.10.2023. Kursy mogą ulec zmianie.
W kursach na wybory 2023 u bukmacherów widoczna jest znaczna przewaga Prawa i Sprawiedliwości. Nie musi to jednak oznaczać, że PiS zdoła utworzyć samodzielną większość jak cztery lata temu. W takiej sytuacji niezbędna do utrzymania władzy przez partię Jarosława Kaczyńskiego będzie koalicja z jednym z pozostałych ugrupowań w sejmie. Niemniej jednak analitycy nadal przewidują, że szefem rządu nadal będzie Mateusz Morawiecki. Przy założeniu, że Prawo i Sprawiedliwość osiągnie po raz kolejny większośc parlamentarną (czy to samodzielnie, czy też w koalicji), takie założenie wygląda na słuszne.
Drugim najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Donald Tusk. Oznaczałoby to, że to opozycja byłaby w stanie utworzyć większość sejmową i zakończyłaby osiem lat rządów PiS-u. Innym kandydatem opozycji do tej funkcji może być Rafał Trzaskowski, który w kursach jest numerem 3. Pozostałe opcje są wyceniane bardzo wysoko, dlatego trudno rozpatrywać je w kategoriach możliwych wariantów. 
Według kursów bukmacherskich stanowisko premiera po wyborach 2023 powinien utrzymać Mateusz Morawiecki. 

Wybory parlamentarne - kursy na frekwencję

Frekwencja w wyborach parlamentarnych w 2019 roku wyniosła 61,74% i był to wynik o ponad 10 punktów procentowych lepszy niż cztery lata wcześniej. Kursy bukmacherskie na wybory 2023 obejmują także frekwencją wyborczą. 
Jakie są prognozy analityków dotyczące frekwencji?
FrekwencjaKurs na "poniżej"Kurs na "powyżej"
62.75%2.701.40
63.00%2.001.70
63.25%1.702.00
Kursy z dnia 13.10.2023. Kursy mogą ulec zmianie.
W typowaniu bukmacherów widać scenariusz powtórki z 2019 roku. Prognozowana frekwencja wynosi ok. 62% i powinna przebić wynik sprzed czterech lat.
Wybory 2023 kursy na frekwencje

Wybory parlamentarne - kursy na zakłady specjalne

Zaprezentowane w tym tekście kursy bukmacherskie dotycząca podstawowych zakładów znajdujących się w ofercie na wybory 2023 prawie u każdego legalnego bukmachera. Niektórzy jednak próbują urozmaicić swoją ofertę i przygotowują kursy na zakłady specjalne.
Przedstawiamy przykładowe kursy specjalne na wybory parlamentarne:
 • M. Morawiecki zdobędzie więcej głosów niż B. Budka w Okręgu 31. (Katowice) - kurs 1.60 na TAK
 • D. Tusk zdobędzie więcej o co najmniej 225 tysięcy głosów niż P. Gliński w Okręgu 19. (Warszawa) - kurs 1.50 na TAK
 • J. Kaczyński zdobędzie więcej o co najmniej 150 tysięcy głosów niż R. Giertych w Okręgu 33. (Kielce) 2023 - kurs 1.80 na TAK
 • A. Zandberg zdobędzie więcej głosów niż S. Mentzen w Okręgu 19. (Warszawa) - kurs 1.70 na TAK
 • Petru R. Zdobędzie Mandat Poselski W 2023 r. - kurs 2.11 na TAK

Wybory parlamentarne kursy - podsumowanie

Na wybory parlamentarne kursy bukmacherskie można obstawiać u legalnych bukmacherów. Proponowane przez nas kursy znajdują się w ofertach: Superbet, STS i Fortuny.
Analitycy przewidują, że największą liczbę głosów w wyborach parlamentarnych uzyska Prawo i Sprawiedliwość, wyprzedzając Koalicję Obywatelską. “Walka” o trzecie miejsce rozegra się pomiędzy Konfederacją, Trzecią Drogą i Lewicą. W kursach bukmacherów każde z tych ugrupowań powinno przekroczyć próg wyborczy i znaleźć się w sejmie na kolejną kadencję. 
W kursach na wybory znajdziemy też m.in. zakłady na wynik procentowy poszczególnych partii, frekwencję czy premiera po wyborach.
Poniżej znajdują się najważniejsze informacje dotyczące kursów bukmacherskich na wybory parlamentarne 2023.
Wybory 2023Najważniejsze informacje
Data wyborów parlamentarnych15.10.2023
Gdzie obstawiać wybory?Superbet, Fortuna i STS
Kto jest faworytem do zwycięstwa?PiS - kurs 1.12 w Superbet
Kto jest faworytem do bycia premierem?Mateusz Morawiecki - kurs 1.27 w Fortunie

Faq

Gdzie obstawiać wybory parlamentarne 2023?

U legalnych bukmacherów. Proponowane kursy w naszym tekście wzięliśmy z oferty Superbet, STS i Fortuny.

Kto wygra wybory 2023 według bukmacherów?

Największe szanse na zwycięstwo na podstawie kursów bukmacherskich ma Prawo i Sprawiedliwość. Kurs na wygraną PiS-u w wyborach wynosi 1.12 w STS.

Dyskusja

- komentarzy
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020