Zakład bez remisu - co to jest i na czym polegają zakłady bez remisu (STS, Fortuna)

Zakład bez remisu - co to jest i na czym polegają zakłady bez remisu (STS, Fortuna)
Meczyki.pl
autor: Aleksander NowomiejskiPrzedwczoraj | 08:30
0
Liczba Głosów: 0
Zagłosuj

U legalnych polskich bukmacherów podstawowe zakłady na zwycięstwo lub remis, czy też ilość goli, stanowią jedynie niewielką część oferty. Dziś możemy obstawić praktycznie wszystko, choć nie zawsze mamy pewność wygranej przy wysyłaniu kuponu. W razie wątpliwości, jedną z opcji jest wysłanie zakładu bez remisu - tzw. draw no bet. W tym tekście wyjaśnimy, jak ta funkcja działa i gdzie jej szukać.

Na skróty:

  1. Zakład bez remisu
  2. Zakład bez remisu STS
  3. Zakład bez remisu Fortuna

Zakład bez remisu

Co to jest zakład bez remisu, zakład bez remisu (remis=zwrot), draw no bet, DNB? Wszystkie wymienione pojęcia odnoszą się do tej samej opcji, dostępnej przy obstawianiu piłki nożnej u wszystkich bukmacherów. 

Na czym polega zakład bez remisu? Na zwrocie stawki za konkretny zakład w razie braku zwycięstwa jednej ze stron.

Na czym polega zakład bez remisu?

Fraza: “zakład bez remisu” wzięła się z języka angielskiego, od wspomnianego wyżej “draw no bet” (remis, nie ma zakładu).

Powtórzmy, dla rozjaśnienia: bukmacher zwraca pieniądze, gdy postawiony przez nas mecz zakończy się remisem. To zakład dwutorowy, bo możemy zagrać tylko na wygraną którejś z drużyn. Remis powoduje rozliczenie zakładu po kursie 1.00, czyli tak, jakbyśmy wcale go nie stawiali. Jeśli wysłaliśmy kupon z jednym zdarzeniem - właśnie typem DNB - otrzymamy pełen zwrot stawki. Z kolei gdy zakład bez remisu (remis=zwrot) stanowi część większego zakładu akumulowanego, kurs całkowity zmniejszy się o wartość zakładu bez remisu.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

W jakich sytuacjach warto wysłać zakład bez remisu? Najlepiej to wyjaśnić, posługując się przykładem.

Załóżmy, że w najbliższej kolejce dowolnej czołowej ligi drużyna z górnej połowy tabeli zmierzy się u siebie z rywalem będącym o kilka pozycji niżej. Przyjmijmy, że bukmacher wystawił kursy 2.00 na triumf gospodarzy, którzy tym samym są faworytem spotkania. Wydaje nam się, że to dobry typ, ale nie mamy stuprocentowego przekonania. Wówczas z pomocą może przyjść właśnie zakład bez remisu (remis=zwrot). W tym wypadku kurs na takie zdarzenie powinien oscylować około 1.45-1.50. W razie zwycięstwa wybranej przez nas drużyny, i tak trafimy w dziesiątkę. Wybierając draw no bet, ubezpieczamy się jednak na wypadek pechowego remisu. Ileż to razy zdarzały się sytuacje, że “nasz” zespół tracił gola i trzy punkty w samej końcówce? Tutaj minimalizujemy ryzyko i możemy oszczędzić sobie zbędnych nerwów, jednocześnie nie przegrywając całego zakładu.

Warto rozróżnić zakład bez remisu od zakładu “z podpórką”, czyli podwójnej szansy (typy 1X/X2). W omówionym wyżej przykładzie kurs na taką podwójną szansę wynosiłby około 1.30

W przypadku zakładu DNB ewentualna wygrana będzie wyższa, a przy remisie nastąpi zwrot stawki. Jeśli zdecydujemy się na typ z podpórką, ewentualna wygrana wyniesie mniej, ale zyskamy nawet w przypadku braku zwycięzcy.

Pamiętaj! Zakład bez remisu (remis=zwrot) to opcja uwzględniająca tylko regulaminowy czas gry.

Spójrzmy, jak wygląda sprawa zakładu bez remisu u dwóch największych bukmacherów legalnie działających na naszym rynku.

Zakład bez remisu STS

STS, czyli Star-Typ Sport to lider legalnego polskiego rynku z udziałami w nim na poziomie około 40%. Bukmacher działa od 1997 r., a jego siedziba mieści się w Katowicach. W całym kraju otwartych jest kilkaset punktów stacjonarnych STS-u, główne obroty firmie zapewnia jednak serwis online. 

Bukmacher STS- bonusy i promocje

W STS zakład bez remisu znajdziemy na samym szczycie oferty na dane wydarzenie. Ta opcja jest dostępna dla graczy nie tylko przy najpopularniejszych zdarzeniach i ligach, ale również tych bardziej niszowych. Poniżej prezentujemy grafiki na potwierdzenie naszych słów.

STS - zakład bez remisu (remis=zwrot) na Superpuchar Europy

zakład bez remisu sts puchar europy

 

STS - zakład bez remisu (remis=zwrot) na ligę Irlandii Północnej

zakład bez remisu sts liga irlandzka

Zakład bez remisu Fortuna

Fortuna również ma kilkaset lokali naziemnych, głównie na południu Polski, ale również oferuje i przyjmuje zakłady przede wszystkim w sieci. Bukmacher również jest obecny na polskim rynku ponad dwie dekady, z tym że do 2008 r. był znany jako Profesjonał. Zmiana nazwy nastąpiła w wyniku przejęcia firmy przez międzynarodowy holding Fortuna Entertainment Group. To lider rynku w Europie Środkowo-Wschodniej, prowadzący też działalność na Słowacji oraz w Czechach, Chorwacji i Rumunii.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

W ofercie bukmachera Fortuna zakład bez remisu widnieje jako “spotkanie bez remisu”. Taki typ również znajdziemy przy najważniejszych ligach, jak i tych mniej popularnych.

Fortuna - zakład bez remisu (remis=zwrot) na ligę hiszpańską

zakład bez remisu fortuna liga hiszpańska

Fortuna - zakład bez remisu (remis=zwrot) na drugą ligę fińską

zakład bez remisu liga fińska

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy