Żużel obstawianie | Zakłady bukmacherskie na żużel

Dodał: Seweryn Krauze,25 Kwi 2023 | 13:36
Żużel jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, co przekłada się również na zainteresowanie typerów obstawianiem żużla. Jazda po owalu w naszym kraju ma długoletnie tradycje, a zmagania w Ekstralidze są najbardziej prestiżowymi, ligowymi rozgrywkami na świecie. Jak wyglądają zakłady bukmacherskie na żużel? Gdzie obstawianie żużla jest możliwe? Piszemy o tym poniżej, prezentujemy także bonusy bukmacherskie na obstawianie żużla.

Żużel obstawianie - bonusy bukmacherskie

Rejestrując się u legalnych bukmacherów, gracze mogą otrzymać bonusy na obstawianie żużla. W tabeli poniżej prezentujemy oferty powitalne czołowych bukmacherów w Polsce.

Wybrane kody promocyjne

BukmacherBonus powitalnyKod rejestracyjny
STS

100 PLN bez ryzyka + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

STS kod promocyjny
Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Superbet kod promocyjny
Fortuna

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

Fortuna kod promocyjny
BetX

Zakład bez ryzyka 350 PLN + bonus od depozytu 250 PLN + freebety o wartości 400 PLN! Łącznie 1000 PLN na start

BetX kod promocyjny
STS

100 PLN bez ryzyka + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Fortuna

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

BetX

Zakład bez ryzyka 350 PLN + bonus od depozytu 250 PLN + freebety o wartości 400 PLN! Łącznie 1000 PLN na start

Bonusy nie wykluczają się wzajemnie. Zakłady bukmacherskie na żużel można typować korzystając z bonusów bukmacherskich.

Żużel obstawianie - specyfika sportu

Patrząc globalnie, żużel z pewnością nie jest bardzo popularnym sportem nawet biorąc pod uwagę sporty motorowe. Obstawianie żużla nie cieszy się zatem zainteresowaniem w wielu krajach. O wiele większą uwagą cieszy się Formuła 1, a można zaryzykować stwierdzenie, że nawet Motocyklowe Mistrzostwa Świata są dyscypliną przyciągającą więcej fanów.
W przeciwieństwie jednak do tych dwóch pokrewnych sportów, rywalizacja w żużlu przebiega w sposób podobny do sportów drużynowych. Z jednej bowiem strony zawodnicy rywalizują w poszczególnych ligach, mogąc reprezentować barwy klubów z różnych krajów W żużlu nie mamy bowiem do czynienia z rywalizacją na poziomie europejskim czy światowym w sensie klubowym. Z drugiej strony co roku organizowana jest najważniejsza impreza, czyli Indywidualne Mistrzostwa Świata, w cyklach poszczególnych zawodów Grand Prix.
Indywidualnych turniejów jest zresztą dużo więcej. Obstawianie żużla jest więc wyjątkowe pod tym względem, że możemy typować zarówno poszczególne wyniki danych zawodników, jak i rezultaty drużynowe w meczach ligowych. Przez to zakłady bukmacherskie na żużel są czymś pomiędzy dyscyplinami drużynowymi, jak np. piłka nożna, a indywidualnymi jak choćby tenis.

Sprawdź kody promocyjne:

Zakłady bukmacherskie żużel - co obstawiać?

Zawody żużlowe nie odbywają się przez cały rok. Wszystko związane jest z pogodą. Obstawianie żużla możliwe jest najczęściej od kwietnia do października, kiedy trwa sezon na torach. Jakie zakłady bukmacherskie żużel oferuje? Przyjrzeliśmy się najważniejszym wydarzeniom. 

Żużel obstawianie - Ekstraliga

Najważniejszymi, drużynowymi zmaganiami w żużlowym kalendarzu jest polska Ekstraliga. Uznawana za najlepszą żużlową ligę świata, w której ściga się ścisła czołówka zawodników. Zakłady bukmacherskie na żużel w wydaniu Ekstraligi są dostępne u większości bukmacherów. Często można znaleźć w ofercie zakłady specjalne, np. dotyczące rozstrzygnięć sezonowych.

Żużel obstawianie - Cykl Speedway Grand Prix (SGP)

Jeśli Ekstraliga jest najbardziej prestiżowa w wydaniu drużynowym, to Speedway Grand Prix zdecydowanie wygrywa taką klasyfikację pod kątem zmagań indywidualnych. Typowanie cyklu SGP pozwala zawierać zakłady bukmacherskie na żużel w kilku wariantach. Przede wszystkim to obstawianie wyników poszczególnych zawodów, popularne pojedynki H2H (Head to Head), a także typowanie rozstrzygnięć całego cyklu na koniec sezonu. 

Żużel obstawianie - Niższe ligi w Polsce

Wśród polskich kibiców dużą popularnością cieszą się także zmagania w niższych ligach. Mowa tu o 1. oraz 2. lidze. Zakłady bukmacherskie na żużel na tych poziomach, także są dostępne w ofertach bukmacherów. 

Żużel obstawianie - Inne zawody indywidualne

Wspomniany wyżej cykl SGP jest najbardziej popularnym, ale nie jedynym w żużlowym kalendarzu. Równie interesujące, a także dostępne do typowania, są choćby zmagania o Indywidualne Mistrzostwo Europy, czyli SEC. To także cykliczna impreza, która składa się z kilku imprez w trakcie sezonu. Żużel to także zawody jednodniowe. Takie jak choćby finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, Memoriał Edwarda Jancarza, zawody o Złoty Kask czy wiele innych. Co ciekawe, zawodnicy rywalizują również w zawodach par. Tu można wspomnieć choćby Mistrzostwa Polski Par Klubowych. 

Żużel obstawianie - Ligi zagraniczne 

Jak już wspomnieliśmy, żużel dużą popularnością cieszy się w zaledwie kilku krajach. Poza Polską można tu wymienić Szwecję, Danię, Wielką Brytanię czy Australię. Ligowe zmagania w Szwecji, Danii czy Wielkiej Brytanii także można obstawiać u bukmacherów.

Nadchodzące:

Zakłady bukmacherskie żużel - jak obstawiać?

Obstawianie żużla uzależnione jest od kilku czynników. Poniżej prezentujemy listę najpopularniejszych rodzajów zakładów bukmacherskich na żużel, a także opisujemy co może mieć wpływ na obstawianie żużla u bukmacherów.

Obstawianie żużla - Popularne zakłady

Zakłady bukmacherskie na żużel można podzielić na kilka kategorii. W zależności od rodzaju zawodów, mogą się one od siebie różnić. W przypadku zawodów indywidualnych najczęściej można typować:
 • Wyniki zawodów (np. zwycięzca, miejsca 1-3, miejsca 1-4)
 • Awans do konkretnej fazy turnieju (w przypadku SGP może być to półfinał czy finał)
 • Liczbę punktów zdobytych przez danego żużlowca
 • Zakłady H2H (pojedynek dwóch zawodników)
Dodatkowo czasem pojawiają się specjalne zakłady bukmacherskie na żużel. Jednak to opisane powyżej przykłady są najpopularniejsze dla zawodów indywidualnych. W przypadku rywalizacji drużynowej dochodzą do tego rzecz jasna zakłady na to, która drużyna wygra mecz. Takie wyniki mogą być również typowane z handicapem punktowym. 

Obstawianie żużla - Na co zwrócić uwagę?

Istotne przy obstawianiu żużla jest wiele czynników. Mają one wpływ na to kiedy i jakie zakłady bukmacherskie na żużel są dostępne. Jednym z kluczowych aspektów jest pogoda. Zawody żużlowe odbywają się na torach na świeżym powietrzu. Z powodu złych warunków atmosferycznych zmagania mogą być przekładane lub odwoływane. Sam stan techniczny toru także może mieć wpływ na kursy bukmacherskie.
Z tego też powodu zakłady bukmacherskie na zawody żużlowe pojawiają się zazwyczaj na dzień lub dwa przed daną imprezą. To podstawowa różnica, którą można dostrzec np. w stosunku do piłki nożnej, gdzie kursy dostępne są zazwyczaj dużo wcześniej.
Kolejną różnicą między żużlem a bardziej popularnymi dyscyplinami sportu jest to, że nie wszystkie imprezy są dostępne w bukmacherskiej ofercie. Mowa tu przede wszystkim o indywidualnych zawodach mniejszej rangi. Ostatnie ograniczenie to rzecz jasna okres trwania sezonu na torach żużlowych. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, to najczęściej czas od wiosny do wczesnej jesieni.

Sprawdź:

Zakłady bukmacherskie na żużel - gdzie obstawiać?

W ofercie czołowych polskich bukmacherów są dostępne zakłady bukmacherskie na żużel. Poniżej prezentujemy, które firmy proponują typowanie tej dyscypliny sportu, wraz z dostępnymi bonusami bukmacherskimi. 

Obstawianie żużla - STS

Obstawianie żużla jest dostępne w STS. Bukmacher. Rejestrując się TUTAJ z kodem MECZYKI można uzyskać pakiet powitalny o wartości 1660 zł. Bonusy stanowią:
 • Zakład bez ryzyka (cashback) 100 PLN
 • Bonus od depozytu 1500 PLN
 • Bonus za wykonanie zadań 60 PLN
STS kod promocyjny
Bonusy nie wykluczają się wzajemnie, pod warunkiem rejestracji z naszym kodem bonusowym. 

Obstawianie żużla - Fortuna

U bukmachera Fortuna można uzyskać pakiet powitalny, jeśli gracz zarejestruje się TUTAJ z kodem MECZYKI. Wartość bonusów na nowych graczy to 635 zł. 
Na całą kwotę składają się w sumie trzy promocje:
 • Zakłady bez ryzyka (cashback) do 600 zł
 • Darmowe zakłady (freebety) 35 PLN
Fortuna kod promocyjny
Zakłady bukmacherskie na żużel są dostępne w ofercie Fortuny. Bonusy można wykorzystać m.in. na obstawianie żużla. 

Obstawianie żużla - Betclic

Dla nowych graczy bukmacher Betclic przygotował jeden bonus powitalny, który można otrzymać po rejestracji TUTAJ z kodem MECZYKI. Tym bonusem zakład bez ryzyka przyznawany w formie freebetu.
Szczegóły powitalnego bonusu w Betclic:
 • Zakład bez ryzyka (cashback) o wartości 200 zł
Betclic kod promocyjny
W Betclic obstawianie żużla również jest dostępne. Bukmacher proponuje typowanie najpopularniejszych lig i wydarzeń z tej dyscypliny sportu. 

Obstawianie żużla - Totalbet

Totalbet umożliwia obstawianie żużla. Rejestrując się u bukmachera poprzez TEN LINK z kodem MECZYKI można uzyskać bonusy powitalne. Ich wartość wynosi 5239 zł. W pakiecie na start znajdują się:
 • Zakład bez ryzyka (cashback) 200 PLN
 • Bonus 100% od depozytu 5000 PLN
 • Darmowe zakłady (freebety) 39 PLN
totalbet kod promocyjny
Bonusy nie wykluczają się wzajemnie. Dostępne wartości bonusów dotyczą rejestracji z naszym kodem promocyjnym.
0
Głosów: 0

Dyskusja 0

Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020