Over under (poniżej/powyżej) Co to znaczy? System bukmacherski na bramki

Dodał: Maciej Baranowski,24 Paź 2022 | 13:55

Oprócz typowych zakładów na zwycięzcę spotkania największą popularnością cieszą się zakłady na ilość bramek typu under/over. Często nawet w przypadku braku wyraźnego faworyta dużo łatwiej określić czy w danym spotkaniu padnie czy też nie odpowiednia liczba bramek i wtedy to właśnie taki typ wygląda na pewniejszy. Przy analizie spotkań pod tym kątem należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach i dostosować je do własnego sposobu gry.

Tylko u nas: Stawiasz 2 PLN na to, że Hiszpania wygra z Marokiem w 1/8 finału MŚ, a jeśli tak się stanie, to wygrywasz 300 PLN w Superbet CZYTAJ, JAK ODEBRAĆ

Zakłady over/under - bonusy bukmacherskie

Gracze decydujący się na założenie konta u legalnych bukmacherów mogą uzyskać bonusy powitalne, które można przeznaczyć także na zakłady under/over. Zazwyczaj w pakiecie powitalnym znaleźć można darmowe zakłady, zakłady bez ryzyka czy bonusy od depozytu. Poniżej prezentujemy jakie bonusy przygotowali czołowi bukmacherzy.

[kody_promo]

Zaprezentowane wyżej bonusy powitalne można aktywować rejestrując się za pomocą linków z tabeli.

O co chodzi w zakładach over/under (poniżej/powyżej)?

W tych zakładach chodzi o ilość uznanych bramek w trakcie spotkania. Linia zakładu wyznacza granicę pomiędzy zakładami Under/Poniżej (poniżej jakiejś liczby) i Over/Powyżej (powyżej tej liczby). Liczby te są zwykle podawane w postaci liczby całkowitej i połówki np. 2.5. W klasycznych zakładach under/over jest to zrobione po to by uniknąć sytuacji remisowych: np. w meczu padają dwie bramki i zamiast "poniżej 2 bramki" mamy zakład "poniżej 2.5 bramki" wtedy wiadomo, że ten typ wszedł.

Azjatyckie powyżej/poniżej (under/over)

Istnieją oczywiście azjatyckie wersje zakładów poniżej/powyżej, w których mamy do czynienia z zakładami np. under 2, w których gdy suma goli wynosi dwa gracz otrzymuje zwrot. Te jednak są dużo rzadziej spotykane w ofercie legalnych firm bukmacherskich w Polsce.

Azjatyckie powyżej/poniżej

System bukmacherski na bramki - powyżej 2.5 (Over 2,5)

W przypadku obstawienia zakładu powyżej 2.5 gracz wygrywa wtedy gdy w meczu padają przynajmniej trzy bramki, a przegrywa gdy w meczu bramek jest mniej.

System bukmacherski na bramki - powyżej 2.5

System bukmacherski na bramki - poniżej 2.5 (Under 2,5)

Obstawiając zakład poniżej 2.5 liczymy, że w meczu padną co najwyżej dwie bramki. Jeśli padnie ich co najmniej trzy przegrywamy zakład.

System bukmacherski na bramki - poniżej 2.5

System bukmacherski na bramki - powyżej 1.5 (Over 1,5)

Stawiając powyżej 1.5 bramki wygrywamy gdy w meczu padną przynajmniej dwie bramki; przegrywamy gdy w spotkaniu padnie jeden gol lub bramek nie będzie wcale.

System bukmacherski na bramki - powyżej 1.5

System bukmacherski na bramki - poniżej 1.5 (Under 1,5)

Stawiając poniżej 1.5 bramki wygrywamy gdy w meczu padnie jeden gol lub nie będzie ich wcale; przegrywamy gdy w spotkaniu padną przynajmniej dwie bramki.

System bukmacherski na bramki - poniżej 1.5

Pewny system bukmacherski na bramki?

Początkujący użytkownik stron bukmacherskich może zapytać czy jest sposób by skutecznie obstawiać to jak dużo bramek padnie w danym meczu czy też jest to uzależnione od tego jak w mecz wejdzie jedna z drużyn czego właściwie przewidzieć się nie da. Kibice piłkarscy dobrze jednak wiedzą, że istnieją ligi, w których pada więcej bramek i takie, w których lepszym rozwiązaniem byłby typ na poniżej średniej linii, którą zwykle jest właśnie 2.5.

Od czasu do czasu można również zaobserwować, że rozgrywki zmieniają swój charakter: w pewnym momencie zaczyna w nich padać więcej bramek co można zaobserwować w ostatnich latach np. w Serie A, w której kiedyś bardziej opłacalną opcją był wariant "poniżej 2.5 bramki".

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Gdzie obstawiać zakłady powyżej/poniżej (under/over)?

Zakłady powyżej/poniżej oferują czołowi polscy bukmacherzy. Rejestracja konta pozwoli uzyskać dostęp do zakładów, m.in. under/over, a także zagwarantuje bonusy powitalne dla nowych graczy na typowanie. Propozycje zakładów, a także szczegóły bonusów powitalnych, prezentujemy w tej części tekstu.

Zakłady under/over w STS

Największy polski bukmacher, firma STS, proponuje zakłady poniżej/powyżej. Ten rodzaj zakładów dostępny jest dla większości spotkań piłkarskich. 

Gracze typować mogą najczęściej zakłady under/over w najpopularniejszym w Polsce systemie z połówkami. Dzięki temu wszystkie kupony mogą zostać rozstrzygnięte. Kursy pojawiają się przy okazji oferty na wszystkie, najważniejsze rozgrywki, a STS udostępnia również statystyki bramkowe, co pozwala analizować szanse na skuteczny typ under/over.

STS kod promocyjny

Bukmacher STS ma bonus powitalny o wartości 1660 zł, dla graczy rejestrujących się pod TYM LINKIEM z kodem MECZYKI. To najwyższy dostępny bonus STS na rynku. Pakiet powitalny, który ułatwia typowanie zakładów, składa się z:

 • Zakład bez ryzyka (cashback) do 100 zł
 • Bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat) maksymalnie do 1500 zł
 • Bonus za wykonanie zadań o wartości 60 zł

Zakłady powyżej/poniżej w Fortunie

Fortuna jest kolejnym z czołowych, polskich bukmacherów. W ofercie zakładów znaleźć można typy na bramki under/over na mecz piłki nożnej. W Fortunie obstawiać można zakłady powyżej/poniżej zarówno na liczby całkowite, jak i połówki.

Dlatego też dostępne są typy np. powyżej 1.5 gola, ale także powyżej 2 gole. Od gracza zależy, który rodzaj zakładu wybierze. Zakłady under/over w Fortunie są też elementem typów łączonych. Chodzi tu o zakłady, gdy można typować zdarzenie zawierające dwa typy, np. wygra zespół 1, a padnie powyżej 2.5 gola w meczu. 

Fortuna kod promocyjny

Fortuna pozwala uzyskać najwyższy pakiet powitalnych bonusów, jeśli gracz zarejestruje się TUTAJ z kodem MECZYKI. Wartość bonusów na nowych graczy to 635 zł. Na całą kwotę składają się w sumie trzy promocje, w tym środki na grę bez wpłaty własnej:

 • Darmowy zakład (freebet) o wartości 20 zł
 • Darmowy zakład (freebet) o wartości 15 zł
 • Zakład bez ryzyka (cashback) do 600 zł

Zakłady under/over w Superbet

Zakłady powyżej/poniżej można znaleźć też w Superbet. Bukmacher ofertę typów przygotował na topowe mecze piłkarskie, ale także dla mniej popularnych lig. 

W Superbet oferta typów under/over dostępne jest w formie liczb połowicznych, czyli np. powyżej 1.5 gola, poniżej 2.5 bramki. Ten rodzaj zakładów jest najpopularniejszy na polskim rynku zakładów bukmacherskich.

Superbet

Nowi gracze u bukmachera Superbet mogą otrzymać powitalne bonusy, które pozwolą np. uzyskać darmowe środku na grę lub zabezpieczenie kuponów gracza. Rejestracja TUTAJ z kodem MECZYKI pozwoli zyskać graczom najwyższy bonus powitalny o wartości 3755 zł. To najwyższy, dostępny bonus tego bukmachera, dostępny wyłącznie z kodem od Meczyki.pl. Jakie bonusy na start proponuje Superbet:

 • Darmowy zakład (freebet) w kwocie 35 zł
 • Tydzień bez ryzyka (cashback) do 3500 zł
 • Bonus od depozytu 200 zł
 • Bonus za pobranie aplikacje 20 zł

Zakłady powyżej/poniżej w Betclic

Z ofertą zakładów under/over, na bramki w meczach piłkarskich, spotkamy się też w Betclicu. Ten bukmacher, podobnie jak większość czołowych firm w Polsce, proponuje typ zakładów o pewnym rozstrzygnięciu, czyli np. powyżej 1.5 gola. 

Betclic kursy na zakłady powyżej/poniżej udostępnia dla większości meczów piłkarskich dostępnych w swojej ofercie. Są to zarówno rozgrywki najważniejszych lig, jak i zmagania nieco bardziej niszowe.  

Betclic kod promocyjny

Dla nowych graczy Betclic przygotował jeden bonus powitalny, który można otrzymać po rejestracji TUTAJ z kodem MECZYKI. Tym bonusem jest zakład bez ryzyka na pierwszy wytypowany kupon. Szczegóły powitalnego bonusu w Betclic:

 • Zakład bez ryzyka o wartości 200 zł

Czy da się to jakoś przewidzieć?

Typerzy często dzielą się na tych, którzy w ofercie szukają spotkań z większą lub mniejszą liczbą bramek i ma to sens. Większość obserwatorów futbolu naturalnie skłania się do rozwiązań "powyżej 2.5", bo spotkanie z większą ilością goli to po prostu mecz atrakcyjniejszy. Oglądając mecz można zresztą przewidzieć momenty, w których jedna z drużyn osiąga przewagę i ma spore szanse na strzelenie gola, a później pójście za ciosem i zdobycie kolejnych.

MŚ 2022 Mistrzostwa Świata w Katarze - sprawdź również:

Można się też spotkać z argumentem, że typy bukmacherskie "poniżej" są niewarte grania choćby z tego powodu, że już po 15 minutach obie z drużyn mogą strzelić trzy bramki, a zakład będzie przegrany podczas gdy typ "powyżej" nadal jest w grze nawet przy 0:0 w doliczonym czasie gry. Dobrym przykładem jest mecz Arsenalu z Reading, w którym padły aż cztery gole w doliczonym czasie gry. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji; są bowiem typerzy, którzy po prostu wolą śledzić ligi, w których nie pada wiele bramek licząc na wyższe kursy.

Wybrane kody promocyjne na MŚ 2022

Bukmacher Bonus powitalny Kod rejestracyjny
Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN, w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

zobacz kod
Fortuna

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

zobacz kod
STS

100 PLN zakład bez ryzyka + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

zobacz kod
Ewinner

Zwrot 110 PLN za pierwszy przegrany zakład BEZ OBROTU + 500 PLN od drugiej wpłaty.

zobacz kod
Superbet

Bonusy o łącznej wartości 3755 PLN, w tym pierwszy tydzień gry bez ryzyka, do 3500 PLN.

Fortuna

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

STS

100 PLN zakład bez ryzyka + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat + 60 PLN za wykonanie zadań.

Ewinner

Zwrot 110 PLN za pierwszy przegrany zakład BEZ OBROTU + 500 PLN od drugiej wpłaty.

0
Głosów: 0
Zagłosuj
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020