Ajax Amsterdam postawił się Juventusowi! Kolejny gol Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Ajax postawił się kolejnemu faworytowi. Drużyna z Amsterdamu zremisowała u siebie z Juventusem 1:1.
Gospodarze byli bliscy strzelenia gola w 18. minucie, ale po uderzeniu Hakima Ziyecha kapitalną paradą popisał się Wojciech Szczęsny.
Juventus objął prowadzenie tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Joao Cancelo dośrodkował w pole karne, a piłkę "szczupakiem" do bramki wbił Cristiano Ronaldo.
Gospodarze odpowiedzieli zaraz po przerwie. Po zespołowej akcji w polu karnym znalazł się David Neres, który precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Szczęsnego.
Ajax poszedł za ciosem, dążył do zdobycia bramki, ale miał problem z wykreowaniem sobie czystej sytuacji. Gdy już to zrobił, jak w 82. minucie, na posterunku był Szczęsny. Polak dobrze interweniował po strzale Jurgena Ekkelenkampa. Bliżej gola był Juventus - Douglas Costa kapitalny rajd zakończył strzałem w słupek.
Zespół z Amsterdamu groźnie zaatakował jeszcze w doliczonym czasie gry. Sytuacyjny strzał Dusana Tadicia został jednak zablokowany przez obrońców.
Kamil Kaczmarek10 Apr 2019 · 22:51