Ajax zdemolował Borussię Dortmund! Samobój Marco Reusa, popis mistrzów Holandii [WIDEO]

Ajax Amsterdam zanotował niesamowity występ w starciu przeciwko Borussii Dortmund. Podopieczni Erika Ten Haga wygrali 4:0. Zwycięstwo w starciu z Sheriffem Tiraspol odniósł za to Inter. Z kolei AC Milan przegrał z FC Porto.
W meczu Ajaksu z Borussią Dortmund wynik meczu otworzył Marco Reus. Kibice BVB nie mogli jednak być zadowoleni, bowiem kapitan drużyny trafił do własnej bramki. Reus dotknął piłkę uderzoną z rzutu wolnego.
Na 2:0 trafił Daley Blind. Holender oddał niezwykle precyzyjny strzał z dystansu, z którym nie poradził sobie Gregor Kobel.
Ajax nadal naciskał, szukając kolejnych trafień. Jeszcze w pierwszej połowie Ryan Gravenberch trafił w słupek z rzutu wolnego.
W drugiej połowie przez moment wydawało się, że BVB może ruszyć do odrabiania strat. Erling Haaland próbował zdobyć bramkę kontaktową, jednak trafił w słupek.
Wtedy znów kontrolę przejęli gospodarze z Amsterdamu. Na 3:0 trafił Antony.
Prowadzenie podwyższył jeszcze Sebastien Haller. Ajax wygrał i objął fotel lidera grupy C.
Wciąż bez punktów w tej edycji Ligi Mistrzów pozostaje Milan. Po porażkach z Liverpoolem i Atletico tym razem "Rossoneri" ulegli 0:1 FC Porto. Decydującą bramkę dla "Smoków" zdobył Luis Diaz.
Sheriff Tiraspol po dwóch kolejkach miał na koncie komplet punktów. Dziś mistrzowie Mołdawii znów mieli chrapkę na sprawienie sensacji w starciu z Interem.
Po trafieniu Edina Dżeko do remisu w 52. minucie doprowadził Sebastian Thill. Podopieczni Simone Inzaghiego odpowiedzieli jednak za sprawą Arturo Vidala i Stefana de Vrija. Inter wygrał i przesunął się na trzecie miejsce w grupie D.