Anglia rozbiła Bułgarię, Kosowo ciągle w grze o awans do mistrzostw Europy [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Anglia pokonała Bułgarię 6:0 (4:0), a Kosowo wygrało z Czarnogórą 2:0 (2:0) w meczach grupy A eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy.
W Sofii Anglicy okazali się wyraźnie lepsi od Bułgarów, wygrywając 6:0. Goście już przed przerwą zdobyli cztery bramki. Mecz był dwa razy przerwany przez rasistowskie incydenty na trybunach.
Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Ross Barkley. Najpierw skierował futbolówkę z kilku metrów do siatki, a później oddał skuteczny strzał głową
Bramkę dla gości zdobył również Marcus Rashford, który oddał znakomity strzał z narożnika pola karnego.
Tuż przed przerwą do pustej bramki trafił Raheem Sterling. Napastnik Manchesteru City w 69. minucie podwyższył wynik spotkania na 5:0, wykorzystując sytuację sam na sam.
Rezultat na 6:0 dla gości ustalił pięć minut przed końcem Harry Kane. Snajper Tottenhamu Hotspur przeprowadził indywidualną akcję.
W innym meczu grupy A Kosowo pokonało u siebie Czarnogórę 2:0. Gospodarze prowadzili od 10. minuty, kiedy Amir Rrahmani uprzedził golkipera gości i trafił głową. Drugiego gola strzelił Vedat Muriqi, wykorzystując błąd czarnogórskiego bramkarza.
W tabeli na prowadzaniu są Anglicy z dorobkiem 15 punktów. Kosowo zajmuje trzecią pozycję, mając na koncie 11 punktów. O awans do przyszłorocznego Euro nie biorą udziału już czwarta Czarnogóra i piąta Bułgaria. Obie reprezentacje zgromadziły po trzy punkty.