SSC Napoli. Hat-trick Arkadiusza Milika w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Arkadiusz Milik zaszalał w Lidze Mistrzów! Polak ustrzelił hat-tricka! [WIDEO]
Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
Arkadiusz Milik strzelił trzy gole dla Napoli w meczu z Genk! Jego drużyna wygrała 4:0.
Reprezentant Polski, który wrócił do gry po przerwie spowodowanej kontuzją, wykorzystał kuriozalny błąd bramkarza Maartena Vandevoordta. 17-latek nie poradził sobie z pressingiem rywali, zaplątał się we własne nogi i stracił piłkę. Milik z bliska wpakował ją do siatki.
Dla Polaka to pierwszy gol w tej edycji Ligi Mistrzów. Drugiego dołożył w 26. minucie. Tym razem świetnie wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska Giovanniego Di Lorenzo.
W 37. minucie Milik skompletował hat-tricka. Pewnie wykorzystał wówczas rzut karny. Piłka po jego kopnięciu poleciała w jeden róg, Vandevoordt - w drugi.
W 74. minucie Napoli zdobyło czwartą bramkę. Rzut karny na gola zamienił Dries Mertens.
Milik na boisku przebywał do 78. minuty. Zastąpił go Hirving Lozano. W pierwszym składzie Napoli znalazł się też Piotr Zieliński. On z kolei grał przez 72 minuty. Zmienił go Gianluca Gaetano.
Napoli zakończyło rywalizację w grupie E na drugim miejscu. Drużyna Milika i Zielińskiego zagra dzięki temu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.
Marcin Karbowski10 Dec 2019 · 19:02