Arkadiusz Milik znów trafił w Pucharze Francji! Polak ładnie uderzył z powietrza [WIDEO]

Screen z Twittera
Arkadiusz Milik w tym sezonie nie spisuje się najlepiej w Ligue 1, ale w innych rozgrywkach jest bardzo skuteczny. W niedzielny wieczór Polak otworzył wynik w meczu Pucharu Francji. Olympique Marsylia wygrał z Chauvigny 3:0.
Sezon 2021/2022 nie był jak dotąd szczególnie udany dla Arkadiusza Milika. Francuskie i włoskie media informowały ostatnio, że Olympique Marsylia jest otwarty na sprzedaż napastnika.
27-latek mógłby znów występować w Serie A. Na razie wciąż jest jednak zawodnikiem francuskiego klubu, który w niedzielny wieczór mierzył się na wyjeździe z Chauvigny.
Milik po raz drugi dostał w krajowym pucharze szansę od Jorge Sampaoliego. Spotkanie nie rozpoczął jednak zbyt dobrze, bo w 14. minucie zmarnował znakomitą okazję na gola.
Wówczas położył już na murawie bramkarza rywali i miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. Zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, które przyblokował jeden z obrońców i futbolówka przeszła obok słupka.
Zdecydowanie lepiej było w 30. minucie spotkania. Wówczas to właśnie Milik otworzył rezultat meczu. Wykorzystał dośrodkowanie Luana Peresa z lewej strony boiska.
Reprezentant Polski popisał się ładnym strzałem z powietrza, nie dając większych szans bramkarzowi rywali. Był to jego czwarty gol w tej edycji Pucharu Francji.
Zespół z Ligue 1 nie miał większych problemów z pokonaniem niżej notowanych rywali. Ostatecznie Marsylia wygrała 3:0. W 41. minucie wynik podwyższył Cengiz Under. W drugie części spotkania bramkarza Chauvigny pokonał Amine Harit.
Francuskie media niezbyt entuzjastycznie przyjęły gola Milika. O notach, które otrzymał Polak, piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik02 Jan 2022 · 21:45