Arsenal odpadł, Villarreal górą! Unai Emery znów pokazał klasę w Lidze Europy

Pressfocus/SIPA
Autor: Adam Kłos 6 maj 2021 | 22:55
Villarreal awansował do finału Ligi Europy. Zespół z Hiszpanii bezbramkowo zremisował z Arsenalem, a w dwumeczu wygrał 2:1.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z dzisiejszych półfinałów Ligi Europy.
Pierwszą okazję na zdobycie bramki miał dziś Pierre-Emerick Aubameyang. W 26. minucie Gabończyk przechwycił piłkę po nieudanym wybiciu obrońców rywali i oddał mocny strzał, który ostatecznie odbił się od słupka.
Uderzenie Gabończyka było właściwie jedynym momentem, gdy Arsenal zagroził rywalom w pierwszej połowie. Do przerwy "Kanonierzy" mieli problem z tworzeniem groźnych sytuacji. Nie czuć było w drużynie Mikela Artety chęci odwrócenia niekorzystnego wyniku z pierwszego starcia, które zakończyło się zwycięstwem Villarreal 2:1.
Po wznowieniu gry "The Gunners" ruszyli do ataku z większą intensywnością. W 47. minucie Nicolas Pepe w swoim stylu zszedł na lewą nogę, strzelił na dalszy słupek, ale chybił. Kilkadziesiąt sekund później dobra okazję zmarnował także Emil Smith-Rowe.
W kolejnych minutach Villarreal zaczął dochodzić do głosu. Świetny kontratak zmarnował Gerard Moreno, który mógł obsłużyć lepiej ustawionych partnerów, ale zdecydował się na strzał po ziemi. Bernd Leno poradził sobie z uderzeniem Hiszpana.
W 74. minucie mogło się wydawać, że sędzia podyktuje rzut karny dla Arsenalu. Thomas Partey padł w szesnastce, ale pomocnik wcześniej zahaczył przeciwnika i arbiter nakazał wznowić grę przyjezdnym z Hiszpanii.
Chwilę później Aubameyang znów mógł mówić o wielkim pechu. Gabończyk po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu trafił w słupek. Tym razem uderzał głową po centrze od Hectora Bellerina.
Wynik spotkania już nie uległ zmianie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Villarreal awansował do finału, gdzie zagra z Manchesterem United.
06 maj 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

29'
66'
G. Martinelli
(M. Odegaard)
87'
Y. Pino
90'
1'
(H. Bellerin)
90'
2'

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
2500 PLN

1500 PLN od pierwszej wpłaty i dodatkowo 1000 PLN w bonusach i freebetach

Dyskusja 48

6 maj 2021 | 22:56
0
No i Arsenal musiał spierdolić dominację angielskich drużyn w tym roku.
0
Brawo Villarreal!!!! W pełni zasłużony awans! Powodzenia w finale :)
0
Nie chce sie znecac na Arsenalem, ale czas się kończył A tam nie było widać żadnego zaangażowania. Spokojne wyrzuty z autu, o rogach nie wspomnę. To wyglądało, jakby to ekipa z Hiszpanii się musiała starać. Londyn prezentuje koszmarna formę. Ja wiem, że marketingowo są potężni, ale oni serio chcieli do superligi ? No z czym do ludzi...
6 maj 2021 | 23:05
0
Smutno patrzeć jak z dnia na dzień ten klub umiera.
7 maj 2021 | 00:10
0
Zamiast walczyć o bramkę to ja tam widziałem chyba że 4 albo 5 prób wymuszeń karnego po byle dotknięciach, jak taka była taktyka czyli wymuszenie karnego to bardzo bardzo słabo
Kiedyś to był prawdziwy Arsenal a nie to co teraz masakra.
0
6 maj 2021 | 23:01
0
Właśnie kiedyś to było teraz nie ma już nic.
6 maj 2021 | 23:02
0
ARTETA WYPIERDALAJ Z ARSENALU RAZEM Z EDU, VINAIEM I JOSHEM KRONENKE !!!!!!
PIERDOLONE PRZEGRYWY !!!!
6 maj 2021 | 23:10
0
Co ty chłopie, przecież wygrał Puchar Anglii i Tarczę Wspólnoty, zapomniałeś już? xd
0
Żółta łódź podwodna obrała kierunek na Gdańsk. Trochę słońca w tych finałach, bo tylko angielskie kluby:-)
👏👏👏Villarreal
0
Tak jest! Hiszpańska drużyna chociaż w jednym finale.
6 maj 2021 | 23:08
0
Teraz jest w modzie zmiana herbów więc Arsenal powinien zamiast armaty wstawić tam pistolet na wodę bo na chwile obecną przydomek "kanonierzy" średnio do nich pasuje :D
0
Arsenal był dzisiaj tak sztywny, że nie strzeliłby nawet dzisiaj gola Jagielloni Białystok xD
7 maj 2021 | 00:08