Arsenal znowu pokonany u siebie. Wolverhampton triumfuje na Emirates Stadium [WIDEO]

Twitter Wolverhampton
Arsenal uległ u siebie Wolverhampton Wanderers 1:2 w ostatnim niedzielnym meczu Premier League. Wszystkie najważniejsze wydarzenia spotkania rozegrały się w jego pierwszej połowie.
Na samym początku dzisiejszego meczu na Emirates Stadium głowami zderzyli się napastnik gości, Raul Jimenez i obrońca gospodarzy, David Luiz. Wszystko wyglądało naprawdę drastycznie. Efektem kolizji była długa przerwa w grze oraz natychmiastowa zmiana Meksykanina. Brazylijczyk wytrzymał na boisku do przerwy.
Wkrótce na prowadzenie wyszły “Wilki”. Po składnym ataku, dośrodkowaniu Adamy Traore i uderzeniu piłki głową w poprzeczkę przez Leandera Dendonckera najsprytniejszy w polu karnym Arsenalu okazał się Pedro Neto, który otworzył wynik spotkania.
Zaledwie trzy minuty później, po centrze Williana, do wyrównania doprowadził jednak po drugiej stronie boiska inny Brazylijczyk - Gabriel.
Tuż przed przerwą, po nie najlepszej interwencji Bernda Leno po kolejnym strzale Neto, skuteczną dobitką popisał się Daniel Podence, zapewniając podopiecznym Nuno Espirito Santo komplet punktów.
Arsenal, który zdobył zaledwie jeden punkt w trzech ostatnich ligowych meczach, pozostaje tym samym w dolnej połowie tabeli Premier League. Wolverhampton awansowało na szóste miejsce w klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 29 Nov 2020 · 22:22