Australia wygrała mecz na wagę awansu do 1/8 finału! Zabójcza kontra pogrążyła Duńczyków [WIDEO]

Reprezentacja Australii jest kolejnym zespołem, który zapewnił sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata. W ostatnim meczu grupowym zawodnicy z tego kraju pokonali 1:0 Danię. Bohaterem został Mathew Leckie.
Przed meczem obie drużyny miały realne szanse na awans do 1/8 finału. Duńczycy musieli jednak wygrać, Australijczykom mógł wystarczyć remis, ale przy założeniu, że Tunezja nie zdoła pokonać Francji.
Europejczycy starali się jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W 11. minucie bramce Ryana mógł zagrozić strzał Jensena, ale australijski golkiper poradził sobie z tym uderzeniem. Skov Olsen posłał natomiast piłkę nad poprzeczką.
W 22. minucie odpowiedzieli zawodnicy z Antypodów. Schmeichel bez większych problemów poradził sobie z uderzeniem McGree. Z biegiem czasu Australijczycy radzili sobie coraz lepiej, ale do przerwy nie było żadnej bramki.
Na początku drugiej połowy to właśnie oni przejęli inicjatywę. Nad bramką uderzył Irvine, lecz w 60. minucie Australijczycy wyprowadzili kontrę, która okazała się kluczowa dla losów meczu.
"Socceroos" przejęli piłkę we własnym polu karnym i przeprowadzili błyskawiczną akcję. Z dwoma obrońcami świetnie poradził sobie Mathew Leckie, który dał swojemu zespołowi gola na wagę awansu do 1/8 finału.
Duńczycy rzucili się rzecz jasna do odrabiania strat, lecz bezskutecznie. Gorąco zrobiło się w 71. minucie, gdy w polu karnym faulowany był Dolberg. Wcześniej znajdował się on jednak na spalonym.
Ostatecznie Australijczycy wygrali 1:0 i to oni zajęli drugie miejsce w grupie D. "Socceroos" potrzebowali zwycięstwa, bo Tunezja sensacyjnie wygrała 1:0 z Francją. Więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik30 Nov 2022 · 17:54