Sensacyjna porażka Francji! Tunezja pokonała mistrzów świata, ale odpadła z turnieju! [WIDEO]

Screen z Twittera
Reprezentacja Tunezji sprawiła wielką sensację w ostatnim meczu grupy D. Drużyna z Afryki wygrała z aktualnymi mistrzami świata, Francuzami, 1:0. Mimo tego odpadła jednak z turnieju.
Didier Deschamps w meczu z Tunezyjczykami dał odpocząć największym gwiazdom i wystawił rezerwowy skład. "Trójkolorowi" już po dwóch meczach byli bowiem pewni nie tylko awansu, ale i pierwszego miejsca w grupie.
Na ławce spotkanie rozpoczęli więc między innymi Hugo Lloris, Kylian Mbappe, Antoine Griezmann, Adrien Rabiot, Olivier Giroud czy Ousmane Dembele. Ich koledzy niezbyt dobrze zaprezentowali się w meczu z Tunezją.
Już w ósmej minucie to zawodnicy z Afryki trafili do siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetnym strzałem z powietrza popisał się Ghandri. Trafienie nie zostało jednak uznane - po analizie VAR odgwizdano spalonego.
Tunezyjczycy mieli inicjatywę, za to Francuzi niespodziewanie nie byli w stanie przeprowadzić zbyt wielu płynnych ataków. Szczęścia próbował między innymi Coman, ale uderzył niecelnie. Po drugiej stronie boiska Mandanda obronił natomiast strzał Khazriego.
W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli, w 58. minucie Tunezja wyszła natomiast na upragnione prowadzenie. Piłkę w środku pola stracił Fofana, a po ładnym rajdzie Khazri umieścił piłkę we francuskiej bramce.
Spotkało się to z szybką reakcją Deschampsa, który dokonał kilku zmian, wpuszczając na boisko między innymi Mbappe, FGriezmanna i Rabiota. "Trójkolorowi" coraz mocniej naciskali, ale nie znaleźli sposobu na dobrą defensywę rywali.
W końcówce mistrzowie świata mieli bardzo dużą przewagę, lecz wynik już się nie zmienił - w 98. minucie do siatki trafił Griezmann, lecz po ogromnym zamieszaniu i analizie VAR dopatrzono się ostatecznie spalonego.
Tunezja wygrała 1:0, mimo to zakończyła jednak swój udział na mundialu, bo Australia pokonała Danię. Więcej na temat tego spotkania przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik30 Nov 2022 · 18:01