Bajeczny gol Mateo Kovacicia w hicie Premier League! "Perfekcyjnie sieknął, lepiej nie mogło siąść" [WIDEO]

Screen z Twittera
W niedzielnym hicie Premier League Chelsea podejmuje na Stamford Bridge Liverpool. W końcówce pierwszej połowy cudownym strzałem z powietrza popisał się Mateo Kovacić.
Obie drużyny w ostatnich tygodniach nie ustrzegały się potknięć w Premier League i miały spore problemy kadrowe. Mimo to rywalizacja w Londynie zapowiadała się niezwykle interesująco.
Początek był zdecydowanie lepszy dla "The Reds", którzy szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Sadio Mane. W 26. minucie rezultat podwyższył Mohamed Salah.
Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Chelsea. W 42. minucie gospodarze mieli rzut wolny, przy którym na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Marcos Alonso.
Kelleher wypiąstkował piłkę przed pole karne, ale tam znajdował się Mateo Kovacić. Chorwat musiał się cofnąć, ale oddał fenomenalny strzał z powietrza, nie dając szans bramkarzowi.
Cała sytuacja była jeszcze sprawdzana przez system VAR, bo przed bramkarzem Liverpoolu znajdował się będący na spalonym Antonio Ruediger. Słusznie uznano jednak, że Niemiec nie miał wpływu na interwencję.
W doliczonym czasie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Christian Pulisic. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Pełną relację możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik02 Jan 2022 · 18:24