Bayern odrzucił kolejną ofertę za Roberta Lewandowskiego. Wiadomo, czego oczekuje od FC Barcelony

Bayern odrzucił kolejną ofertę za Roberta Lewandowskiego. Wiadomo, czego oczekuje od FC Barcelony
Philippe Ruiz / Xinhua / PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 30 Cze 2022 | 10:25
Bayern Monachium odpowiedział na ofertę FC Barcelony w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. Mistrzowie Niemiec wciąż nie zgadzają się na odejście 33-latka.
Trwa przeciąganie liny w sprawie kapitana reprezentacji Polski. Lewandowski nie chce dłużej grać w Bayernie, ale klub na razie deklaruje, że go nie sprzeda. Jego szefowie podkreślają, że piłkarz 12 lipca będzie musiał stawić się na pierwszym po urlopie treningu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Barcelona nie ustaje jednak w wysiłkach na rzecz transferu Polaka. Do siedziby Bayernu wpłynęła trzecia oferta w tej sprawie - zapowiadaliśmy ją we wtorek. Katalończycy chcieli zapłacić 40 mln euro i 5 mln euro w formie bonusów.
"Bild" twierdzi, że Bayern odrzucił tę propozycję. Według niemieckiego dziennika klub rozważy sprzedaż Lewandowskiego, jeśli otrzyma ofertę przekraczającą 50 mln euro.
Na razie nie wiadomo, czy Barcelona zdecyduje się na taki wydatek. Choć klub niedawno uruchomił tzw. "dźwignie finansowe", to wciąż znajduje się w dość trudnej sytuacji.
Niemieckie media spodziewają się, że jeśli Bayern nie zgodzi się na odejście swojego najlepszego zawodnika, to ten zdecyduje się na strajk. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Lewandowski pozostaje w kontakcie z przedstawicielami Barcelony. Ostatnio spotkał się z Xavim - pisaliśmy na ten temat TUTAJ.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Bild

Dyskusja 32